Ново
ЈУЕСФЗ Голи Месинг Жица Жица Линија Серпентина Еден Цврст Занает Накит Изработка На Електрични Индустриски Суровини Жица 16.4 Нозе Месинг Жица

ЈУЕСФЗ Голи Месинг Жица Жица Линија Серпентина Еден Цврст Занает Накит Изработка На Електрични Индустриски Суровини Жица 16.4

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Големина : Дијаметар : 2мм, 2,5 мм, 3мм, 4мм, 5мм, Должина : 82 стапки/25м. Погоден За занаети како што се накит и ткаење или за употреба на електрична жица за заземјување. Повеќе од 99 проценти чист бакар со висока топлинска спроводливост и пластичност. Неизолирана едножична жица, стабилни својства, отпорност на абење,отпорност на корозија, Можност за поднесување висока температура. Погоден за накит, украси; декорација. За занаетчиски апликацииматеријал : Карактеристики на месинг од н62 карактеристикибрасовата жица е лесна за свиткување и работа. Можете да се наведнувате рачно или да користите алуминиумска жица pliers.It може да се користи за ткаење ракотворби. Технологијата за формирање жица ви овозможува да направите различни работи како прстени, нараквици, ѓердани и цвеќиња.Оваа гола бакарна жица е погодна за употреба во занаети како што се накит и ткаење или за неизолирани апликации за жици.Флексибилна и добра спроводливост. Електричната жица најчесто се користи во индустриски, електронски и автомобилски апликации.Применливо за : експерименти за физичка наука, мали генератори, мотори, мотори, калеми, трансформатори, индуктори, бакарна жица за одржување.Забелешка : 1.Поради разликата во светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите.2.Ве молиме дозволете 0,2 инчни разлики поради рачно мерење.3.Ова е гола жица, а не емајлирана жица.Пакетот вклучува : 1 ролна бакарна жица.

За стоката

Слична стока во категоријата

●Ново Пакување●жицата за накит користи нов тип на бобина со прилепувања, а прилепувањата гарантираат �

2 големини (дебелина x Ширина Должина) : 20# : 2ммх25ммх2м / 6,56 стапки, 25# : 2, 5ммх28ммх2м / 6,56 стапки...

Бакар плетенка кабел : Неизолирани плетенка влакно жица Материјал : Поголем од 99 проценти чист бакар Гол

Висок квалитет : цветната жица изработена од висококвалитетно железо е цврста, лесна за свиткување и не

Големина : 1 ролна метална жица што може да се свитка, широка околу 2мм (12 Мерач); околу 55метри / 180 стапки / р

Употреба : Совршен за накит за завиткување жица Оваа висококвалитетна жица е достапна во неколку бои и м

За Извори, Жичани Форми, Контролни Врски, Врзување На Арматурата, Керамичко Сечење и разни Индустриски...

Материјал : Т2 Чиста Бакарна Жица.Флексибилна, одлична густина,топлинска спроводливост, добра спроводли

Материјал : .925 Сребро (92,5% Сребро, 7,5% Бакар) Дијаметар : 24 Мерач (0,0201 Инчи, 0,511 мм) Облик и Темперамент : Квад�

Должина : 500 Стапки Изолација : ПВЦ (Вкупна Дебелина : 0,057") Тип : МилВ16878 Заглавена Жица Боја : Кафеава...

Рамен бакарен кабел за плетенка е изработен од гола бакарна жица со повеќе нишки Неизолирана плетенка ж

Големина : Дебелина : AWG 12 Мерач (2mm) во дијаметар; Должина : околу 16 Стапки (5m) / ролна; вкупно 10 ролни / сет...

Изолиран најлонски обложен кабел со мазна површина жичаното јаже станува ' рѓосано, го прави да трае дол

●Месинг жицата е изработена од квалитетен н62 месинг, Оваа жица е гола и нетретирана нуди многу подобра �

Модел : BVR Надворешен дијаметар : 1,3мм Материјал : бакарно јадро без кислород (7 бакарни жици во жицата) Цвр

Големина : Должина од 500 Стапки, Дијаметар од 1 / 8 инчи 7х7 насоки изградба Материјал : жичаното јаже е изра�

Материјал : Заварување на бакарна плоча и заварување со оптички влакна Добра пластичност, лесна за обра�

Оваа ставка Е Група На Хилман 50157 Жарена Жица, 24 Мерач Цел на употреба За Електрично И Греење, Грубо Елект

Околу 24,6 стапки 2,2 фунти (1 кг) 304 жица од не'рѓосувачки челик во мека и половина тврда Мека жица, има матна

Користи накит гола бакарна жица┃ : Природна гола бакарна жица, без облога, отпорна на ' рѓа и корозија, по

2 големини (дебелина x Ширина Должина) : 35# : 3 2ммх26ммх1м / 39,37 инчи, 50# : 4, 8ммх28ммх1м / 39,37 инчи Материјал : Бака

Изработен е од висококвалитетни материјали, отпорни на стареење, вода, корозија и влага Жицата е широко

Должина : 250 Стапки Изолација : ПВЦ (Вкупна Дебелина : 0.110") Тип : УЛ1015 Заглавени Жица Боја : Портокалова Реј�

Месинг Жица има добри механички својства и термичка стабилност Еластичност, висока јачина, заварување..

Scroll