Ново
Fielect EW-35 DIN Rail Terminal Block Block End Stoppe Clips CE CERTIFICATION 25pcs сива

Fielect EW-35 DIN Rail Terminal Block Block End Stoppe Clips CE CERTIFICATION 25pcs сива

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

Име на производот : Дин железнички терминал блок ; Модел : UKK3. Должина (мм) : 73, ширина (мм) : 8,5, висина (мм) : 50,5. Полјаци : 1 позиции. Цврста конструкција. Цврсто заклучете на железничката пруга. Лесно за вметнување жица и терминалот за завртки ги држи жиците цврсти. Одлична употреба при правење прицврстувач на преводот. Се користи за жици за поврзување на домашни уреди, електронски кола, машини, итн. Име на производот : ДИН железнички терминален блок ; Модел : UKK3. Должина (мм) : 73, ширина (мм) : 8,5, висина (мм) : 50,5. Полјаци : 1 позиции. Цврста конструкција. Цврсто заклучете на железничката пруга. Лесно за вметнување жица и терминалот за завртки ги држи жиците цврсти. Одлична употреба при правење прицврстувач на преводот. Се користи за жици за поврзување на домашни уреди, електронски кола, машини, итн. Овој терминален блок е изработен од компјутерски материјал, а фиксниот тип на завртката е погоден за DIN Rail. Површината е мазна и уредна, рабовите се уредни и убави, без закопчиња, без лизгави нишки. Цврстата структура може да биде цврсто заклучена на железничката пруга. Лесно е да се вметне жицата, а терминалот за завртки може цврсто да ја поправи жицата. Крајните постојки се преносни и лесни за употреба, само ставете ги на шините каде што се собрани терминалите. Се користи за жица за поврзување на домашни уреди, електронски кола, машини, итн., А исто така е погоден за поврзување на тркалезни бакарни проводници со терминали кои не биле специјално обработени со заварување на притисок.

За стоката

Слична стока во категоријата

2 парчиња SMA злато позлатена плоча на лактот Терминал блок, внатрешна дупка за машка завртка, 11 заби (три �

Вкупна големина : 72 x 46 x 30mm / 2.83 "x 1,81" x 1,18 "(l*w*h); ​​количина на ред : 2; терен : 5мм / 0,2"; Количина на пин : 15...

Meritor оригинален друг хардвер VMRS : 022001000 Meritor оригинален друг хардвер VMRS : 022001000 Meritor е глобален снабдувач з�

Водоотпорни електрични брзи конектори се изработени од најлон со голема јачина, кој е водоотпорен и има

Име на производот : БАРИЕР ТЕРМИНАЛНА БЛОК; Модел бр : HG1295.08; Материјал : Метал, пластика...

10 парчиња 2,50мм, 90 степени, 06 P Вметнување на конектор за жица до таблаHeader MALE PIN 0.098 "2,50мм месинг X2508 WR06N0 SN Пи�

Име на производот : Блок за дистрибуција на енергија; Модел : FJ6 / JHD1 / B; струја : 30 A Оценето вредно : 660 V50 / 60 H

Име на производот : БАРИЕР ТЕРМИНАЛНА БЛОК; Модел бр : DG7.623 P; Материјал : Метал, пластика Fit for : 2212awg; Оценет�

20 парчиња 3,5мм број на ред : 1 игла : 3 директно приклучок за приклучок на пинот P = 3,5 mm Крај на таблата / прик

5 компјутери 3,81мм Број на редови : 1 број на иглички по ред : 17 терминали на приклучок со директно пино P = 3,8

1 ПЦС 7.62мм Број на ред : 1 игла : 4 права игла за заштита на животната средина Терминал P = 7,62 mm Крај на таблат

Име на производот : Завртки за терминал на завртки; моќност : AC 300 V 10 A; за големина на жица : 1426a.w.g...

5 компјутери 1x40p 2.54mm Вметнување на заглавието на пинот, p = 2.54mm 2.54mm B2100 R40 PA110 5 компјутери 1x40p 2.54mm Вметнување

(1 компјутер) 20 P PITCH P = 3,5 mm приклучок за приклучок P = 3,5mm KF2 EDGEV3.52*10p (1 компјутер) 20 P PITCH P = 3,5 mm приклучок за пр�

Произведено од рамна, екстрафлексибилна конзервирана плетенка Ферулите се направени од чист електроли

(1 компјутер) 14 P Pitch P = 3,5 mm приклучок за приклучок P = 3,5mm KF2 EDGKS3.52*7 P (1 компјутер) 14 P Pitch P = 3,5 mm приклучок за пр�

Scroll