Ново
IDL пакување - ПЕТ -Б -58 5/8 Комплет за полиестер за ленти, стандард - сè што треба да залепите палета

IDL пакување - ПЕТ -Б -58 5/8 Комплет за полиестер за ленти, стандард - сè што треба да залепите палета

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 8560.00

Стандарден-разноврсен и достапен комплет за работи со среден волумен. Флексибилна. Ова е најефикасното и заштедното решение. Прекини за време на пратката. И прилагодливи на префрлување на оптоварувањето : лентите од полиестер (ПЕТ) се одлични за средно или високо ниво на јачина на држење (завој) кога е потребно флексибилно и прилагодливо пакување. Флексибилна. И прилагодливи на префрлување на оптоварувањето : лентите од полиестер (ПЕТ) се одлични за средно или високо ниво на јачина на држење (завој) кога е потребно флексибилно и прилагодливо пакување.035" Зелен полиестер (ПЕТ) ролна со големина на јадро со 16 "x 6" и јачина на кршење на 1400 фунти, 1000 од 5 /8 "Отворените заптивки со отворено заптивка обезбедуваат одлична јачина на држење; P-330 полиестерски затегнувач на затегнувач со секач (издржлива алатка за завојување работи и со полиестер и полипропиленски лента); C-5005 заптивната заптивка/Crimper со долги рачки обезбедува одлична моќност за запечатување. Флексибилна.Комплет за ленти со полиестер (ПЕТ) Полиестер (ПЕТ) Вклучува : 1 ролна од 5/8 "x 4000 'x 0. Флексибилна. Комплет за ленти со полиестер (ПЕТ) Полиестер (ПЕТ) Вклучува : 1 ролна од 5/8 "x 4000 'x 0. Pro - Професионален комплет за капнување со алатки Teknika Mul (Teknika е производител на премиум, 75% од алатките Teknika Mul продадени во 2010 година сè уште работат на пазарот) за работи со голем волумен и интензивна работа.035" Зелен полиестер (ПЕТ) ролна со големина на јадро со 16 "x 6" и јачина на кршење на 1400 фунти, 1000 од 5 /8 "Отворените заптивки со отворено заптивка обезбедуваат одлична јачина на држење; P-330 полиестерски затегнувач на затегнувач со секач (издржлива алатка за завојување работи и со полиестер и полипропиленски лента); C-5005 заптивната заптивка/Crimper со долги рачки обезбедува одлична моќност за запечатување. Ние ги цениме нашите клиенти и нудиме само производи за пакување кои се внимателно избрани и одобрени од нашите експерти за пакување. Подготвено за употреба и економично решение : Овој комплет за капнување на полиестер (ПЕТ) е идеален за апликации за завојување на палети и апликации со тешки врски, како што се обезбедување на цврсти оптоварувања, тули, дрва, извозни картонски кутии и текстил. Стандарден-разноврсен и достапен комплет за работи со среден волумен. Подготвено за употреба и економично решение : Овој комплет за капнување на полиестер (ПЕТ) е идеален за апликации за завојување на палети и апликации со тешки врски, како што се обезбедување на цврсти оптоварувања, тули, дрва, извозни картонски кутии и текстил. Флексибилна. За пакувањето IDL : Одговорен и внимателен пристап кон сите потреби на клиентите е клучниот принцип на нашата услуга. Pro - Професионален комплет за капнување со алатки Teknika Mul (Teknika е производител на премиум, 75% од алатките Teknika Mul продадени во 2010 година сè уште работат на пазарот) за работи со голем волумен и интензивна работа. Ultimate-комплет за капнување со 3-во-1 комбинација алатка што тензии, заптивки и го намалува каишот. Флексибилна. Ние, всушност, ги користиме овие производи сами кога пакуваме и исполнуваме нарачки. Флексибилна. Флексибилна. Комплети за капнување за сите ваши потреби : Ние нудиме различни решенија за пакување за пакување кои вклучуваат претходно одбрани производи за капнување кои работат совршено заедно. Ова е најефикасното и заштедното решение. Ultimate-комплет за капнување со 3-во-1 комбинација алатка што тензии, заптивки и го намалува каишот. Ние ги цениме нашите клиенти и нудиме само производи за пакување кои се внимателно избрани и одобрени од нашите експерти за пакување.

За стоката

Слична стока во категоријата

Широко користена Оваа алатка за автоматско репликација е разноврсна.5cm * 13 CM * 14 CM / 12 Материјал со висок

Материјал : Харден челик Висока сила за затегнување : Затегнувачот на челични затегнувачи (исто така поз

Стаклена тегла : Овие панделки се со добар допир, ви носат чувство на свила допир, удобно и Мали шишиња за

Комплет за ленти за завојување на баошишан, 5 / 8 '' x 885 'ПЕТ (полиестер) алатка за пакување на палење, алатка

Класичната повеќеслојна кожна нараквица е посебен дизајн Рачно изработена блажена Христијанска духов�

Рок на лента од не'рѓосувачки челик што може да се исече на ленти за да ги сноси материјалите на палета и�

Отворени заптивки за 1 / 2 "Полипропиленско превртување Електро галванизирано Најчестата пластична запт

Тип на заптивка за заптивка : тока за врескање од не'рѓосувачки челик Апликација за печат : Стандардна до

Заврши за пакување отворени заптивки на запечатените заптивки се мали метални парчиња што се користат �

Повеќе заштедувачки напори за подмачкување го намалува триењето, поудобно и заштедува напор...

Споредбена со Signode 1816 Економска алтернатива на челичното лен Вчитување на грбот За разлика од челикот, п

Ние ги цениме нашите клиенти и нудиме само производи за пакување кои се внимателно избрани и одобрени о�

рачка за спуштање, отпорна на абење, вибрациидокажани и висока температура ★★ Автоматска машина за зав

Запечатувачите обезбедуваат лесна примена на отворени и затворени заптивки Запечатувач со двојно ниво

? Пластични токи за пакување на клипови за PP лента и пакување со картон ? Лесни за употреба ленти од ленти

Преголемите тркала се изработени од траен гумен материјал за обезбедување дополнителна јачина и издрж�

Сѐ на овој свет доаѓа со цел, мисија и карактеристика како рачно изработениот процес Рачно изработениот

Отворени запечатени заптивки за 1 / 2 "ширина на лентата полиестер (ПЕТ) кабел Лента Пакет од 1.000 Зголемено

Извор на енергија на алатка : Прирачник Јачина на алатка : Стандардна должност Се вклопува во ширина на к

Ја елиминира потребата за посебен затегнувач на затегнување, Кримпер и секач Наједноставна алатка за к�

Мазна, тркалезна, цврста плетенка ја држи формата добро под оптоварување Отпорен на абразија, хемикалии

Scroll