Ново
5/8-11 Не'рѓосувачки челик најлон Вметнете заклучување/стоп/Nyloc ореви 5/8x11 Комплет за прицврстување на хардвер на ореви постави RV0875S

5/8-11 Не'рѓосувачки челик најлон Вметнете заклучување/стоп/Nyloc ореви 5/8x11 Комплет за прицврстување на хардвер на ореви

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

Нашите производи имаат сила и нудат добра отпорност на корозија во лошо опкружување како висока температура, ладно време и области со висока влажност. Повеќекратна употреба : Може да се користи на повеќе платформи и аспекти. Создавањето конкретен список на неговите употреби би било близу до невозможно, бидејќи секогаш смета дека е дел од новооснованата машина, апарати, мебел или опрема. Пријателски за животната средина : Не само што е направен од висококвалитетни елементи, овој комплет исто така ја промовира заштитата на животната средина и се гарантира дека е без жива и без токсичен, генерално, што го прави без отров. Нашите производи имаат сила и нудат добра отпорност на корозија во лошо опкружување како висока температура, ладно време и области со висока влажност. Познато е дека е составена од челична легура за да се спречи 'рѓа и да остане како нова. Гаранција за живот - 100% гаранција за задоволство : Ние одржуваме високи стандарди на извонредност и се стремиме кон 100% задоволство на клиентите! Ако имате какви било проблеми, ќе ги замениме бесплатно или ќе издадеме целосна наплата!. Големина : 5/8-11quantity : 1 купувате една орев !!! спецификации на ореви : дијаметар : 5/8thread : 11 TPI (груба нишка) Големина на клучот : 15/16 NUT Дебелина : 3/4-града : 18-8 завртки од не'рѓосувачки челик што Може да зависите од : многу силни и се одлични и за внатрешна и за надворешна употреба. Овој не'рѓосувачки е супериорен во однос на редовниот челик и обезбедува одлична отпорност на 'рѓа. Широко користена во индустријата за ветерна енергија, воздушната индустрија, индустријата за канцелариски опрема, петрохемиската индустрија, електронската индустрија, комуникациската индустрија, индустријата за бродоградба, машините за заштита на животната средина, итн. Неговата совршена компонента им дава можност на завртките да можат да одолеат на корозија или 'рѓа. Не'рѓосувачки челик може да се користи за голем број апликации и во текот на голем број индустрии. Додека некој не'рѓосувачки челик ќе задржи голема јачина на високи температури или всушност ќе одржи високи механички својства на криогени температури. Ние се стремиме да произведуваме најдобри можни производи за нашите клиенти. Ние ги сакаме нашите клиенти и акцент на корисничкото искуство, никогаш не завршуваме со подобрување на нашите производи! Гаранција за време на живот, замена ќе ви биде испратена бесплатно кога има некој проблем со квалитетот, ние ќе дадеме се од себе за да ви обезбедиме задоволство за шопинг за задоволство.

За стоката

Слична стока во категоријата

Земја на производство : Кина; Материјал : Облечен цинк (јаглероден челик) Нето тежина : 418g; Содржина на пак

Дизајнирано да се користи со како завртки и завртки за материјални машини Тој е во состојба да се корист

Прочитајте го описот подолу за повеќе детали за предметот Нашите производи имаат сила и нудат добра отп

Дијаметар : 5 / 8 " Дебелина : 49 / 64 инчи Материјал : челик Заврши : жолт цинк Тип на возач : 15 / 16" клуч Ние опфаќ

Големина : М5, боја : сребрена Број на модел : M2 M3 M4 M5 Тип : Најлонски ореви за заклучување Снабдувања на DIY :

Најлон вметнете стоп ореви Тенка шема Лесна хексадецимална висина (NTM & NTE серија) Произведени во димензи

Дизајнирано да се користи со како завртки и завртки за материјални машини Тој е во состојба да се корист

Конекторите за капаче на куполата на заптивката на таф, обезбедуваат најголема леснотија на употреба, и

Не е лесно да се лизга, мазна површина, лесна за употреба Surface штити од оштетување на животната средина и

【Големина】 Ширина измерена од рамен до рамен 4мм / 0,16 "; висина : 3мм / 0,12" 【Материјал】 Направено од 304 н�

Тие имаат изведба на голема цврстина и добра цврстина, што го прават комплетот поцврст и издржлив соод�

Големина на низата : M12 / 0,47 "; Име на производот : Хекс прирабница Материјал : 304 не'рѓосувачки челик; тежин�

Ореви за заклучување на флексибилни типови Лесен хексадецимален, целосна висина Челик, кадмиум позлате

Материјал : Не'рѓосувачки челик Потекло : CN (потекло) Сертификација : CE Снабдување со DIY : обработка на дрв�

Име на производот : хексадецимален орев; Материјал : најлон Тежина : 16g; Содржина на пакет : 100 парчиња (+ / 2%

Оревот има голема цврстина, добра отпорност на абење и силна способност за фиксирање...

Големина на низата : 5 / 16 "24 (г); Име на производот : ореви за заклучување на хексадецимација Материјал : ја�

Scroll