Ново
Лео млади момчиња пливаат jammers цврст костим за капење UPF 50+ Сонце претекција Брзо суви атлетски шорцеви за пливање

Лео млади момчиња пливаат jammers цврст костим за капење UPF 50+ Сонце претекција Брзо суви атлетски шорцеви за пливање

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

80% најлон/20% спандекс; UPF 50+ заштита од сонце. Затворање на влечење. Само миење на рацете. Ткаенина за брзо сушење : Долготрајна мешавина од најлон/спандекс за издржливост, намалена апсорпција на вода и брзина. Вметнување : Момчињата пливаат шорцеви со внатрешно влечење на половината за безбедно вклопување. UPF 50+ Заштита на сонце : Оценка на ткаенини UPF 50+ Обезбедува одлична заштита од ултравиолетовите зраци. Перформанси : Нежните и цврсто прилагодување помагаат во намалувањето на влечењето на водата и ви дава поголема слобода и флексибилност во водата. Активен животен стил : Момчињата пливаат костуми се одлични за пливање тим, натпревари за пливање, лекции за пливање, обука и сите видови на активности на вода околу базенот или плажа. Leao Swim Jammer е квалитетен костим за капење за вашите деца; Лесен, ултра-мек Овој краток пливање е совршен за тим за пливање, трки, лекции, обука, конкуренција и други активности на вода околу базенот или плажа.

За стоката

Слична стока во категоријата

100% памук Увезени Затворање на врвка Миење Раце Само Квадратната нога нуди одлична покриеност Поддршка �

82% Најлон, 18% Спандекс Увезени Затворање на врвка Машинско Перење [ ТКАЕНИНА ЗА БРЗО СУШЕЊЕ] : еднобојните

Scroll