Ново
Зузмин ВНМГ080404 - ЕФ ИБГ202 Индексирани Вртење Карбид Инсерти За Челик и Нерѓосувачки Челик

Зузмин ВНМГ080404 - ЕФ ИБГ202 Индексирани Вртење Карбид Инсерти За Челик и Нерѓосувачки Челик

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.67

Модел : WNMG080404-ЕФ. Облогата nc-Tiln е комбинирана со силна и цврста матрица на ултра фини честички. lnserts се погодни за сите видови на парична казна и полу-заврши вртење на материјали. Челик : в=150-380м/мим нерѓосувачки челик : 170-300м/мим. Пакет вклучен : 10 парчиња вметнете (1 кутија).

За стоката

Слична стока во категоријата

●Индексирачки ИнсертиПозитивни 80 степени Ccmt CCGT Карбид Вметнете ●Апликација+ Држачите За Алати Се Црн�

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

Тип На Производ : Алатки За Сечење Количина На Пакетот : 1 Земја на Потекло : Јапонија Димензии на пакетот

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

Металот има висока цврстина, висока отпорност на свиткување и отпорност на абење и е специјално користе

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Општо Сечење ФС Брусење без Бришач За употреба со стврднати материјали Мицубиши Материјали САД корпора

Модел : TNMG160408(TNMG332) Обложена : пвд облогата го продолжува животниот век на алатот под исти услови на сечењ

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Материјал : Карбид Обложување : Без обложување За : УВежби Боја : Сливер Пакет : 10 парчиња (Кутија)...

Коротурн XS Вртење Вметнете За обработка на мал дел, особено на мали дупки до 0,3 мм (0,12") Четири големини на

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

Со користење на силата на ударот, металот може слободно да се деформира во сите правци помеѓу горните и �

10 парчиња (1 пакет) Цпу Карбид Инсерти CCMT120408OTM OC2125 За Челик Обработка Слободен товарни Одделение : Погоде�

Металот има висока цврстина, висока отпорност на свиткување и отпорност на абење и е специјално користе

ИЦ : 0,5", 12,7 мм РЕ : 0,031", 0,79 мм ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизиран ЧЕЛИК вртење КАРБИД ВМЕТНЕТЕ ОДДЕ�

ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизирано вртење од нерѓосувачки челик карбид вметнување одделение с

Карбид Паралелограм Левата Рака Сече 4315 одделение Ти (Ц,Н)+Ал2о3+Калај Сандвик КОРОМАНТ КНУКС 16 04 05Л12 4315, В

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

☞ Материјал : Карбид Боја : Црна со златна дупка за завртки ☞Примена : Особено За обработка на делови од

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Металот има висока цврстина, висока отпорност на свиткување и отпорност на абење и е специјално користе

Модел : WNMG431(WNMG080404) WNMG432 (WNMG080408) Остар : Тригон Агол на олеснување : 0 Тикикнес : 3 / 16 "=4,76 мм агол радиус : 1 / 64 "=

Scroll