Ново
Аквацел Екстра Хидрофибер Облекување 6 х 6,

Аквацел Екстра Хидрофибер Облекување 6 х 6,

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 207.84

АКВАЦЕЛ ДОПОЛНИТЕЛНИОТ прелив Од Хидрофибер е специјално прилагоден за да помогне во управувањето со умерени до високо зрачни рани и е исчистен за истите индикации како и оригиналниот облекување АКВАЦЕЛ. Кутија од 1 Облекување (1 Парче). Облекувањето на раната е составено од два слоја Технологија На Хидрофибер зашиени заедно. Девет пати посилен и има 39% поголема апсорпција во споредба со оригиналниот облекување на раната ОД аквацел. н / а.

За стоката

Слична стока во категоријата

ВИСОКО АБСОРБЕНТА И ФЛЕКСИБИЛНО ОБЛЕКУВАЊЕ : ОБЛЕКУВАЊЕТО ВО ПРИМАПОР е усогласен леплив прелив кој се

Scroll