Ново
AM2302B Еден Автобус Дигитални Температура И Влажност Сензор Модул

AM2302B Еден Автобус Дигитални Температура И Влажност Сензор Модул

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 241.76

Температурен опсег : 40-80°C. опсег На Влажност : 0~99,9%RH. Точност на откривање на температура : ● 0,5 °C. точност на откривање На Влажност : ● 2% RH. Температурен опсег : 40-80°C. опсег На Влажност : 0~99,9%RH. Точност на откривање на температура : ● 0,5 °C. точност на откривање На Влажност : ● 2% RH. Материјал : Мешавина Излез : Дигитален Сензорис_користено : Јесусажа : Сензор За Влажност Параметри на Производот температурен опсег : + 40~80°опсег На Влажност : 0~99,9% точност на откривање На Температура : ● 0,5 °точност на откривање На Влажност : ● 2% Резолуција : 0,1 ° C; 0,1% период На Земање Примероци : 2 излезен сигнал : дигитален Сигнал Единечен Напон На Напојување : Dc3.3~5,5 Тип На Вунит : Тежина На Парче : 0,037 Кг (0,08 фунти.) Големина на пакетот : 10см х 10см х 2см(3.94 во х 3.94 во х 0.79 инчи).

За стоката

Слична стока во категоријата

Уредот емитува звучен сигнал од 80 децибели што може рачно да се запре, а звучниот сигнал автоматски запи

Предметот е добар квалитет Референтна тежина на пакетот : + Тежина : 0,008 кг (0,02 фунти.)♥...

Временско Парче Што Припаѓа на 21 Век Овој Покажува Време, Температура и Влажност, Понатаму Можете Исто Т

МАТЕРИЈАЛИ ПОГОДНИ за ЖИВОТНАТА средина : обвивката на производот е изработена од материјали за заштит�

€®Двојни Приклучоци Quotlet 1 го контролира Греењето или Ладењето, излезот 2 контролира Навлажнување или О�

Температурен опсег на тестирање : 50 до 60€; точност На тестот За Температура : € 1.5€ [Апликација] Термоме�

Scroll