Ново
Mitutoyo 192-008, Двонасочна висина на допир на допир на висина

Mitutoyo 192-008, Двонасочна висина на допир на допир на висина

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 13368.32

Сонда на сигнал за допир на допир за дигиматска серија 192 мерач на висина на типот на мулти-функција. Мери висина, вклучително и височини на чекор, и внатре и надворешни дијаметри во инчи со мерна сила од 0,4n. 3мм карбид топка врв за цврстина и долг живот. Повторливост на 2 микрометри и претерано од 1,5 мм за точни мерења и долг живот на сондата. Доаѓа со интегриран кабел од 150мм и рака на држач и стегач за приложување на мерачот на висина. Двонасочната сонда на допир на Mitutoyo 192-008 работи со мерач на висина на мултифункции од типот Mitutoyo 192 за мерење на висината, чекорите и внатрешните и надворешните дијаметри во инчи, и има мерлива сила од 0,4 N, 3мм карбид топка Совет, повторливост на 2μm и прекривка од 1,5 мм. Врвот на топката со карбид обезбедува цврстина и долг живот. Сондата доаѓа со интегриран кабел од 150мм и рака на држач и стегач. Мерачите на висина, понекогаш наведени како гази, се прецизни мерни инструменти кои патуваат на вертикална колона (исто така наречена зрак) за мерење и/или обележување на вертикалното растојание од основата на објектот во фини единици. Вертикалната положба на мерачот и неговиот прикачен покажувач се менуваат со вртење на калибрирана завртка, или една или повеќе тркала за добиточна храна. Снимените ротации се читаат од скала, бирање, бројачи и/или електронски дисплеј. Стегачот на завртки го држи покажувачот до мерачот. Покажувачот обично е заострен за да дејствува како писател и може да се користи за обележување позиција на работното парче со гребење на нејзината површина. На компатибилните единици, писателот може да се замени со електронска сонда за сигнал на допир. Мерачите на висина обично се користат во производството, машинската обработка и машинското инженерство. Mitutoyo произведува прецизни мерни алатки, опрема за метрологија и сродни системи. Компанијата, основана во Токио во 1934 година, ја формираше корпорацијата Митутојо Америка во 1963 година со седиште во Аурора, Ил. Што има во кутијата? Mitutoyo 192-008 Снимче на држачот на сондата на допир.

За стоката

Слична стока во категоријата

Опсег на мерење од 0600 мм, и дипломирал на 0,02 мм верние скала за прецизно мерење Прилагодлива нулта рефер�

Алатка за мерење на висина : Има позитивна брава за мерење на држење; рачен лизгач со кочија за фино прил�

Резолуција : 0005" / 0 01мм Автоматско исклучување, поместете ја дигиталната единица за да го вклучите напој

Избалансиран, компактен дизајн, едноставни, логички контролни копчиња Лесна за читање лцд, единечна, до�

Scroll