Ново
Лесна Вртлива Вилушка

Лесна Вртлива Вилушка

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.00

Вртливата Вилушка е изработена од издржлив нерѓосувачки челик и прикачена на лесна пластична сива рачка. Совршен за лица со ограничена контрола на рацете или фаќање, како што се оние со артритис, Паркинсонова болест или минимален опсег на движења. Приборот ќе остане на ниво додека корисникот може да ја држи рачката во различни позиции и агли. Вилушка може да ја користат и десничари и леваци; издржливиот прибор е дизајниран да ја подобри умешноста и контролата. Лесен за чистење и безбеден за миење садови до 180 степени. Лесната Вртлива Вилушка беше специјално дизајнирана за поединци кои страдаат од ограничена контрола на рацете или тешко јадат поради артритис, тремор на рацете, остеоартритис, слаба умешност или ограничена подвижност на рацете. Рачката на оваа вилушка е издржлива и лесна пластика. Корисниците ќе најдат удобно држење додека добиваат поголема контрола врз приборот. Овој прибор е лесен за чистење и безбеден за миење садови до 180 степени. Вкупната должина на вилушката е долга 6,5 инчи. Лесниот дизајн му дава на корисникот иста функционалност на традиционалните сребрени садови, но со дополнителна корист од вртливата ротација, што помага да се одржи храната стабилна додека рачката е свртена лево или десно. Овој прибор е идеален за терапевти, медицински сестри или здравствени работници да ги обучуваат пациентите да го користат за да живеат понезависно. Предупредување : Рак и Репродуктивна штета.

За стоката

Слична стока во категоријата

Произведено Во Франција Испорачано со гаранција и потврда за потекло Комплет лагуиол од 6 вилушки лагуи

Лесен и компактен, и нема да додаде многу товар за вашиот велосипед Лесен за инсталирање и отстранување

Сечилото за Вилушка од лубеница Е два во еден дизајн, може да биде како вилушка, како и секач...

Нерѓосувачки Челик Средна Тежина Продадени на 2 Десетици Доминион деталите го даваат тоа е елегантен из

Возраст : 18501899 Бренд : Белвица Производствена Компанија Шема : Мушка Тип : Вилушка Состав : Стерлинг Сребр

БЕЗБЕДНИ САДОВИ ЗА МИЕЊЕ САДОВИ : Приборот За Јадење Мепра е дизајниран да биде издржлив и целосно безбе

КОМПЛЕТОТ ВКЛУЧУВА 3 различни опции за алатки2 вилушка, 3 вилушка и спирална вител мечка РАЧКИТЕ од 8 ИНЧИ

Премиум пластични вилушки во Бонбони Розова Боја 50брои пакет Пластика во тешка категорија за дополните

Додадете ги Овие Шик Премиум Метални Вилушки во вашите свадбени материјали за да помогнете да се создад

Производител : Роџерс И Хамилтон, Тип : Вилушка Состав : Сребрена Плоча Возраст : 19001940 Бренд : Роџерс И Хам�

??Лесен За Употреба??Вилушка за фонду од нерѓосувачки челик, вилушка за топло тенџере со рачка отпорна на

Самрак ПартииЗа Еднократна Употреба Дрвени Партија Вилушки 25 брои Биоразградлив и компостибилен...

Изработен од нерѓосувачки челик, тој е квалитетен, издржлив и сигурен Рачката е изработена од пп матери�

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 20 Вилушки Од Бобинки9 "х 4.4" КЛАСИЧЕН ДИЗАЈН : овие пластични вилушки имаат еднобојна б�

Лезбејка геј свадба, годишнина, ангажман присутни за да се сеќавам на најдобриот ден во нивниот живот Цв

40 Во Пакет4" Имајте безгрижна забава! Додадете ги Нашите Мини Лажици ЗдравоКт на вашата партија да имаат

Возраст : 19001940 Бренд : Горхам Шема : Вирџинијана Тип : Вилушка Состав : Стерлинг Сребро Вирџинијана Од Гор�

Тимфар се стреми во областа на кујнски додатоци, ние сме развиени и лансирани многу практични производи

100% Биоразградлив и Компостибилен преку домашно или комерцијално компостирање Нетоксични без пластика

Елеганција дизајн, совршен за специјални настани, забави,роденден и свадби итн Рамната вилушка работеш�

Scroll