Ново
Карбид Мелење Машина 1 парчиња 1/4 Дрвена Рачка Цементирани Карбид Врвот И Страна Рамна Кастри Машина Главата Дното Директно Крајот Дрво Машина

Карбид Мелење Машина 1 парчиња 1/4 Дрвена Рачка Цементирани Карбид Врвот И Страна Рамна Кастри Машина Главата Дното Директно

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 369.60

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со голема цврстина и голема брзина. Материјал : Карбид. Дијаметар на рачката на алатот : околу 6,35 мм (1/4"). Дијаметар на лежиштето : околу 12,7 мм (1/2"). Должина на сечење : околу 25,45 мм. машината за мелење е погодна за странично мелење, крајно мелење, завршна обработка итн. Погоден за јаглероден челик, мек легиран челик, челик за умирање, челик за алат, леано железо, титаниум, алуминиум итн.Материјал : дијаметар на рачката На Карбидетол : околу 6,35 мм (1/4")дијаметар на Лежиштето : околу 12,7 мм (1/2")должина На Сечење : околу 25,45 мм вкупна должина : околу 67 мм високо квалитетно заварување, стабилен квалитет и висока ефикасност за ракотворби Или обработка На Дрво Самостојно затворени и подмачкани оценките на микрогрин од цементиран карбид обезбедуваат поголема јачина и максимална отпорност пакетот вклучени : 1 Битни белешки На Рутерот : поради рачно мерење, дозволете грешка Од 1-5мм бојата на предметот прикажан на фотографијата може да Покаже мала разлика на мониторот бидејќи мониторот не е калибриран исто.

За стоката

Слична стока во категоријата

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Димензии на пакетот : 9.0" (Л) х 1.0 "(В) х 1.0 "(Ч) Тип На Производ : Крај Мелници Количина На Пакетот : 1...

Висока прецизност, непречено сечење, посебна отпорност на удар и добра отпорност на абење 1 Материјал : т

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

Внатрешна течност за ладење за подобрени работни температури Инженерска флејта и точка за контролиран�

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Eazypower нуди целосен асортиман На Додатоци За Алатки за стотици апликации Eazypower е лидер во додатоците за а�

Дијаметар на мелница : 5 / 8 in Севкупна должина : 31 / 2 внатре Материјал за мелница : карбид Број на флејти : 2..

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Димензии на пакетот : 3 л х 1,5 Ч х 0,13 В (инчи) Тежина на пакетот : 0,2 килограми Земја на Потекло : Јапонија...

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

Висока прецизност, мазно сечење, специјална отпорност на влијание и добра отпорност на абење 1 Материја�

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

Дизајниран за заоблување, мелење и некои апликации за дамки 2 дизајн на флејта ефикасен во апликации за �

Шупливи Мелници Дијаметар на дупката : 1Дијаметар На Стеблото : 1 3 / 4Вкупна Должина : 2 # На Забите : 4 Доста�

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

Висока прецизност, мазно сечење, специјална отпорност на влијание и добра отпорност на абење 1 Материја�

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

Вметнете Компатибилност (Периферна) SCGX 09 T308 Вметнете КОМПАТИБИЛНОСТ SPGX 11 T3C1 Максимална Длабочина На Веж

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

Scroll