Ново
Алатка за секач за мелење на карбид, Korloy MGMN150 MGMN200 MGMN300 MGMN400 NC3020 NC3030 PC9030 Grooveing ​​Turning Carbide Inserting Tool Tool

Алатка за секач за мелење на карбид, Korloy MGMN150 MGMN200 MGMN300 MGMN400 NC3020 NC3030 PC9030 Grooveing ​​Turning Carbide

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.67

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, апликации за сечење со голема брзина. Висока јачина на зафат, силна отпорност на влијание, очигледна предност на брзината при големо кастрење и обработка. Одржувајте тесни толеранции, неспоредливи перформанси. Практични и разновидни околини за обработка, дури и во многу валкани средини, како што е леано железо, имаат добри карактеристики. Додатоците имаат добра ригидност и долг животен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот. Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, апликации за сечење со голема брзина. Висока јачина на зафат, силна отпорност на влијание, очигледна предност на брзината при големо кастрење и обработка. Одржувајте тесни толеранции, неспоредливи перформанси. Практични и разновидни околини за обработка, дури и во многу валкани средини, како што е леано железо, имаат добри карактеристики. Додатоците имаат добра ригидност и долг животен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот. Секачот за мелење е погоден за странично мелење, крајно мелење, завршна обработка, итн. Погоден за јаглероден челик, мек челик од легура, челик за умре, челик со алатки, леано железо, титаниум, алуминиум, итн. Предност во големите кастрење и обработка на тесни толеранции, неспоредливи перформанси Производи и најразлични околини за обработка, дури и во многу валкани средини, како што е леано железо, имаат добри карактеристики Додатоците имаат добра ригидност и долг животен век, што ја намалува цената на алатката на корисникот.

За стоката

Слична стока во категоријата

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Висока прецизност, мазно сечење, специјална отпорност на влијание и добра отпорност на абење...

Висока прецизност, непречено сечење, посебна отпорност на удар и добра отпорност на абење 1 Материјал : т

Димензии на пакетот : 9.0" (Л) х 1.0 "(В) х 1.0 "(Ч) Тип На Производ : Крај Мелници Количина На Пакетот : 1...

Шупливи Мелници Дијаметар на дупката : 1Дијаметар На Стеблото : 1 3 / 4Вкупна Должина : 2 # На Забите : 4...

Цилиндрично стебло комбинирано велдон и Свирче Големина На Засек 16мм Дури И Теренот Снабдување Со Течн�

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

Внатрешна течност за ладење за подобрени работни температури Инженерска флејта и точка за контролиран�

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абразија, ексклузивно на висока цврстина, апликации за

Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформа

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

●Големина+ Дијаметар На Стеблото : 3,175 мм / 1 / 8"; Дијаметар На Сечење : 2мм / 0,08"; Должина На Сечење : 8мм / 0,31"

Двојна маргина за супериорна точност, завршница и траење на алатот Секундарна флејта за оптимално ладе�

Scroll