Ново
Алемо Хуангксинг - Трајна игла за везови, пенкало за игла за везови, за почетници кои уживаат во забава релаксираат за убивање на времето

Алемо Хуангксинг - Трајна игла за везови, пенкало за игла за везови, за почетници кои уживаат во забава релаксираат за убивање

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

Може да се постави по потреба : иглата може да се постави во различни должини за да се постигнат различни должини на јамката за различни текстури и ефекти. Прилагодлива должина и големина : Можете да промените 3 различни големини на игли. Лесно за ракување : Само користете ја иглата за да ја okeиркате постојано пред дизајнираниот и насликан примерок пред крпа, совршен за почетник. Убијте го времето и уживајте во забавата : тоа е добар избор за убиство на време и забава на мрзливо време. Во процесот на вез, ќе се опуштите од тешката работа. Пенка за бришење вода : Може да се користи за упатства за привремено обележување или дизајни на ткаенината, кои можат брзо да се избришат со вода. Може да се постави по потреба : иглата може да се постави во различни должини за да се постигнат различни должини на јамката за различни текстури и ефекти. Прилагодлива должина и големина : Можете да промените 3 различни големини на игли. Лесно за ракување : Само користете ја иглата за да ја okeиркате постојано пред дизајнираниот и насликан примерок пред крпа, совршен за почетник. Убијте го времето и уживајте во забавата : тоа е добар избор за убиство на време и забава на мрзливо време. Во процесот на вез, ќе се опуштите од тешката работа. Пенка за бришење вода : Може да се користи за упатства за привремено обележување или дизајни на ткаенината, кои можат брзо да се избришат со вода. Функција : 1. Лесно за работа : Само користете ја иглата за да ја okeиркате постојано пред дизајнираниот и насликан примерок пред крпа, совршен за почетник.2. Прилагодлива должина и големина : Можете да промените 3 различни големини на игли. 3. Може да се постави по потреба : иглата може да се постави во различни должини за да се постигнат различни должини на јамката за различни текстури и ефекти.4. Пенка за бришење вода : Може да се користи за упатства за привремено обележување или дизајни на ткаенината, кои можат брзо да се избришат со вода.5. Убијте го времето и уживајте во забавата : тоа е добар избор за убиство на време и забава на мрзливо време. Во процесот на вез, ќе се опуштите од тешката работа. Спек : Состојба : 100% бренд Newуитим Тип : Везење пенкало Сетматеријал : еколошки ABS + 304 не'рѓосувачки челик : 12pcspackage Големина : Прибл. 17.5 * 10 * 2cm / 6.9 * 3.9 * 0,8inpackage Список : 1 * Прилагодливо везење Пен1 * Игла за удирање1 * Scissor4 * Threaders2 * Игли2 * закрпи 1 * Упатство за упатства за употреба : 1. Вметнете го навој во вратилото на иглата од точката на иглата додека не излезе на спротивниот крај на иглата за удар.2. Вметнете ја низата во јамката на навој, повлечете ја конецот надолу од крајот на врвот на навој и извадете ја навој од навој.3. Вметнете го навој преку окото на игла.4. Поставете го крајот на конецот во навој и повлечете го навој назад од окото на иглата и извадете ја конецот од навој.

За стоката

Слична стока во категоријата

Одлично за повеќето работи за шиење : вез, гамари, ватирање, занаетчиство, итн Погоден за кожа, тексас, св�

Scroll