Ново
40 Парчиња Божиќна Ткаенина Ватиран Ткаенина Квадрати Масни Четвртини Ткаенина За Шиење Крпеница Новогодишна Елка Снегулка Печатени Остатоци Од Ткаенина За Занае?

40 Парчиња Божиќна Ткаенина Ватиран Ткаенина Квадрати Масни Четвртини Ткаенина За Шиење Крпеница Новогодишна Елка Снегулка Печатени

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

Добро изработени од : квадратните масни четвртини од квадратна ткаенина доаѓаат од материјал, може да се чувствувате меки кога ги допирате, исто така се лесни за шиење, можат да ви дадат удобно искуство при носење ако ги примените за изработка на занаети од ткаенина, како што се престилка или фустан. Големо количество снопови ткаенини : пакетот доаѓа со 40 Парчиња Божиќни Снопови ткаенини вкупно, секое парче е украсено со различни дезени, толку голема количина за употреба, разни избори ја задоволуваат вашата избрана потреба ЗА шиење САМ. Атрактивни обрасци : крпените ткаенини за шиење доаѓаат со разновидни обрасци, имаме обрасци како Што Се Модели На Новогодишни елки, шема на снегулки, модели на кутии за подароци, джинджифилово шема на луѓе и многу повеќе, овие слики се координираат со темата Божиќ, со што се погодни За Да НАПРАВИТЕ Сами Божиќни занаети. Соодветна големина ЗА САМ : секое парче Од Елката снегулка печатени остатоци од ткаенина е прибл. 10 х 10 инчи/ 25 х 25 см во големина, соодветна големина за да завршите различни самостојни проекти, само во премисата на вашите желби и вистинска потреба, дизајнирајте различна форма и исечете ја ткаенината за исполнување на вашите идеи. Соодветни проекти за аплицирање : ви обезбедуваме разновидни снопови ткаенини за ватирање за да направите мали додатоци, како што се навлака за перница, чаршав, престилка, декорација на ѕид, декорација на пакети за подароци, декорација на чанти и многу повеќе, можете да направите подароци за вашите пријатели да ја изразат вашата љубов и грижа.

За стоката

Слична стока во категоријата

Совршена Облека За Лето, Пролетumn и Зима Почитувани Кралица ве молиме проверете ја нашата табела со голе

Проѕирна Мрежа На девојчиња Апликации Со Долги Ракави Фустан Со Квадратен Врат Мама И Јас Бохо Цветно С�

sexy dresses for women club dresses for women light blue dress for women sun dresses womens maxi dresses vintage dress for women halter dress dress women slim fit dress dress shirts for men

П : како да го измиете овој фустан?А : Машина .П : дали ткаенината е растеглива?Емаил : ! Ткаенината е прилич

комплет за долна облека за жени 2023 затворање на дозвола секси долна облека женска долна облека секси цр�

блузи за вежбање за жени вградени во спортски градник плус големина,блузи за вежбање за жени вградени в�

Вистински Мултикам 70 Негира Најлон Ткаенина Широк 60 инчи, 100% Најлон Секоја купена единица ќе биде еден л

Реклами За испорака : Обично Во 714 работни дена, брза испорака 57 дена Ако имате било каков проблем, ве мол�

● Памучна Ткаенина Од Дрес Во Отпечаток Од Кошула ● Материјал : памучен Дрес предиво брои : 140 х 100 ГСМ : 300

Дигиталните Печатени ткаенини заштедуваат 65% од електричната енергија наспроти истата мера на ткаенин�

ГОЛЕМИНА : Должина : 5 Јарди (180 инчи) Ширина : 5152 инчи, БОЈА : како што е прикажано на сликата, КАРАКТЕРИСТИК

100% лен Произведено во САД и Увезено 715 дена испорака Материјал Преголеми Панталони Жени Памучни Секојдн

сума фустани за жени 2022 сума фустани за жени 2022 плажа плус големина секси сума фустани за жени 2022 сума фу

Почитувани Кралица ве молиме проверете ја нашата табела со големини, предлагаме да купите една големин�

Одличен комплет за подарок и цветна обвивка, украс за венчавки и забави, украси за коса, правење кукли, в�

женски фустани венчаници фустани за гости за жени фустани за жени 2022 венчавки фустани за гости за жени ф

Оваа лесна ткаенина е лесна за шиење, има мека рака и е многу разноврсна! Идеален е за ватирање, но може д�

Scroll