Ново
СТИГМА Аквамарин Витез Тетоважа Кертриџ Игли 50 парчиња Избрани Големини 0,35 мм РЛ+Рм Круг Лагер/Круг Магнум ЕН02Б-50КИТ-Х

СТИГМА Аквамарин Витез Тетоважа Кертриџ Игли 50 парчиња Избрани Големини 0,35 мм РЛ+Рм Круг Лагер/Круг Магнум ЕН02Б-50КИТ-Х

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 415.20

СТИГМА Аквамарин Најт ЕН02Б Серија касети за игла за тетоважа за Еднократна Употреба со Мембрански стерилизиран пакет, ново дизајниран од уметник за тетовирање за љубителите на тетоважи. Транспарентното светло сино е симбол на лекување, и ние сме сериозни во врска со безопасни, професионални Игли за Тетоважа се безопасни, стерилизирани нерѓосувачки челик за секојдневна употреба. Изработени од 304 хируршки нерѓосувачки челик и медицинска пластика. Е. о. стерилизирани и спакувани во блистер пакување. Пакет СО 1203РЛ*10, 1205РЛ*10, 1207РЛ*10, 1209РМ*10, 1215РМ*10. Совети за тркалезна игла дизајнирани со наклон и рамни врвови дизајнирани со лак, многу погодни за детални уметнички дела. Касети натоварени со гумена лента, со пластична мембрана, така што мастилото за тетовирање нема да тече назад во цевките. Секоја игла може да биде компатибилна со стандардни машини за тетовирање на кертриџи и зафати. Внимателно дизајниран и поудобен за употреба. Темно пакување, течни бои, тетоважата е побожна, може да ви ги даде сите емоционални врнежи. Преку бледо сините кристали, можете да видите сѐ, протокот на мастило, туркањето на иглата и совршената тетоважа што полека се формира под иглата, што носи среќа, витез од аквамарин, безбедност, лекување и ја чува вашата убавина.

За стоката

Слична стока во категоријата

Ова е спирална уста игли касети, НЕ Е 600ДГ! 316 медицински нерѓосувачки челик со предстерилни Од Е...

18у Обликува Игла Ножеви со рачка Изработени од нерѓосувачки челик 316 Тенок, Лесен, 0,15 мм дебелина игли но

Минерва Професионален постојан кертриџ за шминка во #8 = 0,25 мм долги заострени лудо остри игли Касетите с

Тетоважа Касети Иглите НА кертриџот ZZI213 се дизајнирани да ги направат иглите да работат исклучително с�

ВИСОКОКВАЛИТЕТНИТЕ ЦРВЕНИ касети ВОИН се направени СО 316l хируршки игли од нерѓосувачки челик направен�

Артмекс игли за веѓи, ајлајнери, усни полутрајна шминка и тетоважа на телото Постојана шминка кертриџ т�

Овој Пакет За Тетовирање : Вклучува Ротационо Пенкало ЗА Машина За Тетовирање Бронц V2 Со Мотор Без Јадро

Материјал : премиум одделение 316 медицински нерѓосувачки челик Мазните рабови на иглата можат да ја ели�

1 Инч (25мм) Гумен Зафат со Проѕирна Цевка и Игла Комбо Доаѓа поединечно спакувано во претходно стерилизи�

Хнет хЗРАЦИ тетоважа кертриџ игли се направени од 316 медицински нерѓосувачки челик Врвот на иглата кори

Материјал : изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик Постојан Кертриџ За Игла За Шминка : овој �

Едноставна КомбинацијаПродадена за 80 парчиња за секое пакување Секоја кутија вклучува различни модели

●ПАКЕТ И ГОЛЕМИНА1205М1, 1207М1, 1209М1, 1211М1 Секоја големина 10 парчиња Дијаметарот на иглите е 0,35 мм.сите касет�

●ИНТЕГРАЦИЈА НА ПОЛИЦАТА НА ПРСТОТполицата на прстот на кертриџот за максимална удобност, зафат и конт

}ПАКЕТ СО ГОЛЕМА ВРЕДНОСТ овој пакет вклучува игли од 60 парчиња Овие игли ги вклучуваат најчесто корист

Scroll