Ново
Подигнете ја безбедноста на безбедноста HDC-18WG DAX јаглеродни влакна бели тврди

Подигнете ја безбедноста на безбедноста HDC-18WG DAX јаглеродни влакна бели тврди

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Fitchet Fitment : Лесно на прилагодливоста на мувата. Грип : Ексклузивниот дизајн обезбедува безбедно чувство. Удобна купола : Максимална апсорпција на влијанието. Јаглеродни влакна : Супериорна заштита на влијанието. Наменета да понуди извонредна заштита во топла и опасна индустрија, тврдата капа на DAX е тестирана на зрачни топлински оптоварувања што произведуваат температури до, но не надминувајќи, 350˚ F (177˚ C). Fitchet Fitment : Лесно на прилагодливоста на мувата. Грип : Ексклузивниот дизајн обезбедува безбедно чувство. Удобна купола : Максимална апсорпција на влијанието. Јаглеродни влакна : Супериорна заштита на влијанието. Наменета да понуди извонредна заштита во топла и опасна индустрија, тврдата капа на DAX е тестирана на зрачни топлински оптоварувања што произведуваат температури до, но не надминувајќи, 350˚ F (177˚ C). Белата хардхат на Dax јаглеродни влакна е целосна, тврда капа со засилена смола со јаглеродни влакна што нуди систем за суспензија од 6 точки за супериорна удобност и заштита на влијанието. Се одликува со иновативна купола за удобност на Кларино синтетичка кожа и преголема димензии за поставување на метежот што го олеснува прилагодувањето дури и додека носи ракавици.

За стоката

Слична стока во категоријата

Овие мажи за градежништво на хардхатс доаѓаат со преголемо копче за вртење што го олеснува прилагодува�

Миење на рацете или миење на машината црни фустани панталони фустани за жени розови мини фустани фустан

(Денешните зделки Голема промоција Купете 1 Заштедете 5%, купете 2 Заштедете 10%, купете 3 заштеди 30%на 1, куп

Безбедност на лифтот Заштита на индустриска безбедност за заштита денес, градење за утре Нашата линија

Сигурна заштита : Чувајте ја главата безбедна и заштитена на работа со тоа што носите тврда капа на Acerpal F

63% полиестер, 34% памук, 3% еластан Увезени Затворање на привремено Само миење на рацете 63% полиестер, 34% пам

Материјал : Памук и полиестер Само миење на рацете Оваа кадифен капа за корпи направена од висококвалит�

Здраво, Viz портокалова Американа целосна облога на мега ритче тврда капа Вентите на врвот на тврдата кап

Налепниците на тврдо капаче можат да префрлат други знаци што ви се допаѓаат памукполиerseyерси Тестиран�

Затворање на ракети Ладен проток на воздух / стил на целосна капа ќе го задржи дождот од задниот дел на в

Заштитата на главата не треба да биде кавга или непријатно Безбедноста на Bullhead, тврдите капи се дизајни�

Сигурна заштита : Чувајте ја главата безбедна и заштитена на работа со тоа што носите тврда капа на Acerpal H

Тип на производ : Снабдување со безбедност Тежина на пакетот на артикалот : 0,057 килограми Димензија на па

Конструиран од ABS материјалсилен, но сепак ултра лесен за навидум бестежинска заштита Суспензијата на Ra

Scroll