Ново
Подигнете ја безбедноста на безбедноста HDC-18WG DAX јаглеродни влакна бели тврди

Подигнете ја безбедноста на безбедноста HDC-18WG DAX јаглеродни влакна бели тврди

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Fitchet Fitment : Лесно на прилагодливоста на мувата. Грип : Ексклузивниот дизајн обезбедува безбедно чувство. Удобна купола : Максимална апсорпција на влијанието. Јаглеродни влакна : Супериорна заштита на влијанието. Наменета да понуди извонредна заштита во топла и опасна индустрија, тврдата капа на DAX е тестирана на зрачни топлински оптоварувања што произведуваат температури до, но не надминувајќи, 350˚ F (177˚ C). Fitchet Fitment : Лесно на прилагодливоста на мувата. Грип : Ексклузивниот дизајн обезбедува безбедно чувство. Удобна купола : Максимална апсорпција на влијанието. Јаглеродни влакна : Супериорна заштита на влијанието. Наменета да понуди извонредна заштита во топла и опасна индустрија, тврдата капа на DAX е тестирана на зрачни топлински оптоварувања што произведуваат температури до, но не надминувајќи, 350˚ F (177˚ C). Белата хардхат на Dax јаглеродни влакна е целосна, тврда капа со засилена смола со јаглеродни влакна што нуди систем за суспензија од 6 точки за супериорна удобност и заштита на влијанието. Се одликува со иновативна купола за удобност на Кларино синтетичка кожа и преголема димензии за поставување на метежот што го олеснува прилагодувањето дури и додека носи ракавици.

За стоката

Слична стока во категоријата

Безбедност на лифтот Заштита на индустриска безбедност за заштита денес, градење за утре Нашата линија

Здраво, Viz портокалова Американа целосна облога на мега ритче тврда капа Вентите на врвот на тврдата кап

Костопли за тело долна облека секси плус големина долна облека бела долна облека за жени долна облека с�

Сигурна заштита : Чувајте ја главата безбедна и заштитена на работа со тоа што носите тврда капа на Acerpal F

Тип на производ : Снабдување со безбедност Тежина на пакетот на артикалот : 0,057 килограми...

Останете безбедни : Врвот на шлемот има до шест слоеви на тампонски слоеви на оган и топлинска изолација

Затворање на ракети Ладен проток на воздух / стил на целосна капа ќе го задржи дождот од задниот дел на в

Суспензија од 6 точки Делукс најлон Рејче и предниот памук Тери џемпер Се среќава со ANSI Z89.1 Type 1, класа E & G.

Сигурна заштита : Чувајте ја главата безбедна и заштитена на работа со тоа што носите тврда капа на Acerpal H

Миење на рацете или миење на машината црни фустани панталони фустани за жени розови мини фустани фустан

Една големина најмногу одговара ANSI Z89.1 Type 1 Class E Заштита од странични, предни и задни влијанија Капацитет

Моќен : 224cc Шампион со еден цилиндричен мотор OHV со резервоар за гориво од 0,92 галон и капацитет на нафта о�

63% полиестер, 34% памук, 3% еластан Увезени Затворање на привремено Само миење на рацете 63% полиестер, 34% пам

Конструиран од ABS материјалсилен, но сепак ултра лесен за навидум бестежинска заштита Суспензијата на Ra

【Прилагодени тврди капи】 Целосна капа од тврда капа што ги исполнува вашите безбедносни и модни барањ�

Обликуван од полиетилен со голема густина Суспензија во форма на инјекција со 4 точки Веѓата за губење н

Овие мажи за градежништво на хардхатс доаѓаат со преголемо копче за вртење што го олеснува прилагодува�

Широк оброк за заштита од сончева светлина Оваа тврда капа доаѓа со суспензијата од 4 точки, што му овозм

Супериорна заштита : Ултра лесна категорија, сепак силна HDPE школка нуди одлична заштита што ги исполнув�

Подлогата за удобност на Ratchet е контурирана на задниот дел од главата, го подобрува протокот на воздух и

Димензии на пакетот : 12 L x 9 H x 9 W (инчи) Тежина на пакет : 1,2 фунти Земја на потекло : Мексико Тешка должност �

Флекс и самоприлагодува на големината на главата на носителот Го намалува притисокот и ја зголемува уд�

Ткаенина за дишење : капаците на косата се изработени од врвна ткаенина што може да се искористи воздухо

Копче за истегнување на резервоарот надолу со кошула со торбички со кратки ракави со кратки ракави наго

Scroll