Ново
Прекрасни традиционални индиски висечки ламби и нијанси Везници и огледало делови за домашно украсување уметност 1 слој ламба

Прекрасни традиционални индиски висечки ламби и нијанси Везници и огледало делови за домашно украсување уметност 1 слој ламба

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1340.80

Направени во Индија или увезени. Направени во Индија или увезени. Големина на ламбата : Висина : 9 : x Дијаметар : 16 инчи) //////// (22 x 40 см). (приближно). Материјал : Памук. Упатство за нега : миење на рацете. Ова прекрасно уметничко дело може да се користи како : секоја сијалица во боја, LED светлата може да се вклопат внатре. Ова ќе му даде поинаков изглед на вашата просторија за седење, балкон, површина за живеење или вашата канцеларија, препорачливо за време на празничните времиња. Направени во Индија или увезени. Направени во Индија или увезени. Големина на ламбата : Висина : 9 : x Дијаметар : 16 инчи) //////// (22 x 40 см). (приближно). Материјал : Памук. Упатство за нега : миење на рацете. Ова прекрасно уметничко дело може да се користи како : секоја сијалица во боја, LED светлата може да се вклопат внатре. Ова ќе му даде поинаков изглед на вашата просторија за седење, балкон, површина за живеење или вашата канцеларија, препорачливо за време на празничните времиња. Индиска традиционална ламба за молња. Декоративно уметничко дело со елегантни бои. Убави предмети во форма на висечки ламби изработени од фини огледала и везови работат со традиционален изглед, лесен за склоп и изработени од памучна крпа. Најдобро одговара за виси на балкон, тревник, тераса, сали итн. Единствен подарок за Дивали.

За стоката

Слична стока во категоријата

Светилките на Тифани се исклучителни рачно изработени ламби кои ќе додадат елеганција и креативност во

Кафеава завршница Сенка во форма на bellвонче Кафеава завршница Сенка во форма на bellвонче Осветлете ја сп

Ефектот на декорацијата е многу добар, светлината не е премногу светла, но читањето не е исто така пробл�

Употребата на материјали, светлосната сенка на абажур е умерена Светлината е рамномерно осветлена, изр�

? Заштеда на енергија порта за полнење DC 5 V, ноќно светло за заштеда на простор, ниска потрошувачка на ен�

Големина десно : Оваа ламба за табели за стапчиња мери 14 "H и 7" W, што го прави совршен за странични маси, об

Тежина : 4кг Материјал : Метал Димензии : 42 55см Напон : 110, мелење, полирање, позлата Корозија, абење, 'рѓа, в�

? Порта за полнење】 Светилката за ноќна ноќ е опремена со вградена USB порта за полнење (5 V / 2 A) за да ви ово

Уникатен 3Д визуелен ефект : Ноќното светло е стан што е направен со 3Д технологија за да се покаже оптичк

Топлината на лесен и етеричен дух на сенките почнуваат да скокаат во самракот за да изнесат малку емоци�

【? ? ? ?????? ???????? ??????? ????】 Вграден безжичен полнач + Bluetooth звучник + ноќна светлина + држач за телефони мултиф

? 【Големина на производот】 Големина на ламбата : 6 "W x 6" DX14.5 "H Големина на сенка : 6" WX 6 "DX 5,5" H Основна голем�

❤ 【3 Начини за непречена контрола на допир на допир】 Нашата ламба за табели на допир ви овозможува да н�

Додадете современо чувство во секоја просторија со овие привлечни четкани никел допир ламбад современ�

● Преносно осветлување со разноврсен стил лесно може да се премести во кој било простор во вашиот дом ●

Интерактивни ламби на далечина Останете во контакт со вашето семејство и пријатели, без разлика каде ж�

Тој е погоден за различни стилови како што се американски класичен, европски луксуз и американска еднос

Топлината на лесен и етеричен дух на сенките почнуваат да скокаат во самракот за да изнесат малку емоци�

Декорација на ламби за спални соби : Оваа ламба управувана со батерии има уникатен модерен изглед за соз

Севкупно : 29 1 / 2 "Висока Сенката е висока 16" ширина x 11 " Користете една максимална стандардна основна сија

Севкупно : 28 3 / 4 "Висока Сенката е 14" преку горниот дел x 16 "преку долниот x 11" висока Користете една максима

2) 60 вати максимум E26 тип на сијалица (не е вклучена) Повлечете го прекинувачот на ланецот 330 парчиња сечењ

Било какви проблеми, ве молиме слободно контактирајте со нас директно, ние ќе ви одговориме во рок од 24 ч

Материјал : Пластична ткаенина, гранки од ковано железо, монистра на LED ламби ; Напојување на електрична �

Држачот на железната ламба усвојува жица од ковано железо, а исклучителната метална заграда е многу ста

Max Wattage : 60 W, E26 / E27 штекер, AC100240 V (не е вклучен во ламбата), се препорачува да се користи LED сијалица 510 W Оваа

✱ 【Посебна форма на месечината】 Златна маса за ламби на златна маса има бела стаклена светска сенка и �

Вклучени LED светилки за заштеда на енергија : Компатибилен со паметните места на Alexa (продадени одделно),

Овие ламби за табели за ноќни места ќе испуштаат нежна топла светлина, го олеснува создавањето удобна и

Scroll