Ново
Ортокомфут Женско Лизгање На Чевли Со Потпора На Лакот, Удобни Секојдневни Мокасини за Плантарен Фасциитис, Ортопедски Чевли За Чамци За Ублажување На Болката Во П

Ортокомфут Женско Лизгање На Чевли Со Потпора На Лакот, Удобни Секојдневни Мокасини за Плантарен Фасциитис, Ортопедски Чевли

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1119.84

Платно. Увезени. ЕВА+гумен ѓон ѓон. ●ВЛОШКА СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ : ортотичните влошки изработени од екстра тврди тпу висококвалитетни гел-влошки за амортизација, кои нудат врвно ниво на поддршка на лакот и го апсорбираат ударот. опремен со слој од пена за амортизирање ЗА подобрување на погонската сила на одење. Длабока Чаша за потпетици Во Форма На Буквата У и дизајн за поддршка На Метатарзална Подлога, што може да ја прилагоди погрешната сила на стапалото и може ефикасно да го ублажи притисокот и заморот на стапалото. Честичките за масажа на капакот на влошките помагаат во олеснување на болката во нозете, плантарен фасциитис. ●ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН ГОРЕН ДЕЛ : мокасините направени со платно горниот натпревар со дизајн на врвка е совршен за различна форма на стапалото. Ид максимизира обложена со мека кадифена обвивка што го одржува дишењето додека апсорбира влага, што го намалува заморот и може да ги опушти нозете. Нека бидете завиткани во удобност цел ден. €МОДЕРЕН, ТРЕНДОВСКИ И РАЗНОВРСЕН : Овој пар лесни, перат, стилски и удобни секојдневни чевли е вашиот најдобар избор, погоден за разни прилики, секојдневни патувања и активности за излегување итн. Дизајнот со лизгање го олеснува вклучувањето и исклучувањето. Добро ќе се надополни со вашата омилена секојдневна или облека. ●ДИЗАЈНИРАН ЗА ЦЕЛОДНЕВНА УДОБНОСТ : Врз Основа на тоа Што времето дозволува лесно Да Се Лизне наоколу на отворено! Комбинацијата НА среден ѓон ЕВА (Одржлив, Лесен, Перниче, среден ѓон) и мек, но стабилен надворешен ѓон од природна гума опремен со жлебови што не се лизгаат за поддршка и одличен стисок обезбедуваат подвижност и флексибилност во секој чекор. ШТО ДОБИВАШ?Жардиниерите фасциитис поддржуваат Коригирано држење На Телото Подолги прошетки, трчање или вежбање мускулен замор олеснување На Зглобовите релаксација олеснување На ' рбетниот стрес Дополнително амортизирање во предниот дел, метатарзалниот и петичниот регион.Влошките за чевли со ортокомфут обезбедуваат плантарен фасциитис-висок лак-рамни стапала-поттикнувања на потпетици-метатарсалгија-шини - буниони - невром На Мортон - ахилова тендинитис - дијабетичар - прекумерна бременост - топка на болки во стапалата - поддршка за болка во колкот и олеснување на болката.

За стоката

Слична стока во категоријата

Перница и Поддршка : метатарзалните влошки се направени од висококвалитетен мек силикон Тие обезбедува

Влошките изработени од кожа се дебели 2,5 мм до 3 мм, изработени од кожа, рачно изработени влошки, секој па�

Големина 3940( Должина) : Околу 25,5 см / 10,04 инчи Крава Кожа И Латекс Материјал : Изработен од кравјо кожа, ла�

Полиуретански ѓон €onomономски Дизајн Q висината На петицата е 1,96", а платформата е околу 0,75" Прилагодливо

Лесно е да се флексира за удобност за одење Мека подлога за апсорпција на шок за да се ослободи болката в

Патентиран Ѓон За Секоја Облека СЕКОЈ МАТЕРИЈАЛ ЗА ОБЛЕКА : Комерцијалните Сандали За Облека Се направе

Издржливи влошки за чевли кои се топли и пријатни Направено од 100% природна овча волна Волната ги загрев�

Капа За Стабилизатор на Јаглеродни Влакна еволит : капаче за стабилизатор На јаглеродни влакна еволит и

100% памук Увезени Гумен ѓон Мерките на вратилото приближно не се применуваат од лакот Систем за двојно в�

Ние дизајниравме Ортотика За Ублажување На Болката На Др Шолс за Болки во Долниот Дел на Грбот специјал�

Дизајнирани да го ублажат заморот и болката во петицата предизвикана од плантарен фасциитис, Ортотскит

Гумен ѓон Водоотпорен Гумен Надворешен Ѓон ВАШИТЕ НОВИ ОМИЛЕНИ ЖЕНСКИ ПАТИКИ : Дизајниран да ве придвиж

Исечете За Да Одговараат : табаните Со Супер Стапала се направени за да бидат исечени за да одговараат н�

Влошки за Плантарен Фасциитис : ова ортотско вметнување помага во симптомите на плантарен фасциитис за

Зошто 3 Слоја? По истражувањето, веруваме дека влошката со дебелина од 12 инчи обезбедува најдобра рамнот

Пена Со Висока Густина Исечете За Да Одговараат : табаните Со Супер Стапала се направени за да бидат исе�

ЕВА Гумен ѓон Практично, безболно природно лековито решение за многу од вообичаените болки и болки повр

Вибрам гумен ѓон Патентиран калем во петицата го намалува ударот за 50%, намалувајќи ја болката во стапал

Лесно е да се флексира за удобност за одење Мека подлога за апсорпција на шок за да се ослободи болката в

Материјал : ЕВА Големина : должина 27,7 см( може да се намали), висина 2,3 см / 3,3 см / 4,3 см Дизајнот со целосна д

Мрежеста Ткаенина Увезени Гумен ѓон ● Отстранлива Влошка : Ортопедските влошки обезбедуваат првокласн

Најлон Увезени Спенко влошка со должина од три четвртини за дополнителна просторија за прсти во поцврс�

Scroll