Ново
Одлично И Тајно Шоу, #9А VF/NM ; IDW стрип

Одлично И Тајно Шоу, 9А VF/NM ; IDW стрип

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 79.84

Напишано Од Крис Рајл. Илустрирано Од Габриел Родригез. Напишано Од Крис Рајл. Илустрирано Од Габриел Родригез. Предмет : Одлично И Тајно Шоу, издавачот на #9А на Клајв Баркер : Насловен Уметник НА ИДВ : Писател На Габриел Родригез : Крис Рајл Уметник : Габриел Родригез Приказни : Трансфиксион Белешки : Редовно Покритие Оваа ставка е надвор од печатење, што го прави колекционерски. Секој дополнителен стрип бродови за само 50 центи повеќе на клиентите во САД. Оваа листа содржи фотографија на акции и информации од Стрип И Човечки Компјутери.

За стоката

Слична стока во категоријата

Напишано Од Роб Потчак Илустрирано Од Овен Џени Точка : Бесмртни #1а Издавач : Keenspot Покритие Уметник : Ове�

Напишано од Сал Ципријано Илустрирано со Шега Точка : Одмазда на Пареата #2а Издавач : Маркосија Писател :

Напишано Од Френк Тиери, Рајан Норт Илустрирано Од Рафаеле Иенко, Рамон Вилалобос Точка : Оригинални Гре

Напишано Од Ј Мајкл Страчински, Фиона Каи Avвори Илустрирано Од Џон Ромита Џуниор, Марк Брукс Точка : Марв

Напишано Од Гарт Енис Илустрирано Од Дарик Робертсон Точка : Бес : Миротворец #3 Издавач : Марвел Корица У�

Напишано Од Скот Робертс Илустрирано Од Скот Робертс Точка : Пети Торта И Пријатели (Том 2) #5 Издавач : Роб

Напишано од Дејв Берг, Том Кох, Дон Мартин, Ал Џафи, Френк Џејкобс, Арни Коген, Антонио Прохиас Илустриран

Напишано Од Лу Стрингер, Најџел Кичинг Илустрирано Од Роберто Корона, Питер Ричардсон, Гериwsрјус...

Напишано од Ед Брисон Илустрирано Од Декстер Соја Точка : Смртен Удар Ад #10а Издавач : Дц Покритие Уметни�

Напишано Од Бен Перси Илустрирано Од Деклан Шалви Точка : XMen Неограничено : Географска Ширина #1b Издавач

Напишано Од Кристофер хестингс Илустрирано Од Пасквале Квалано Точка : Пеколот Соња #5c Издавач : Динамит

Напишано од Том Беланд Илустрирано Од Хуан До Ставка : Фантастична Четворка Во Атак Дел М О Д О к.! #1 Издав

Напишано Од Фабијан Никиеза Илустрирано Од Anи Куберт Точка : XMen (2 Серија) #29 Издавач : Марвел Корица Уметн

Напишано Од Мирка Андолфо Илустрирано Од Мирка Андолфо, Иван Бигарела Предмет : Неприродно : Сина Крв #1д

Напишано од Бен Рааб Илустрирано од Мел Руби Точка : Екскалибур #117 Издавач : Марвел Корица Уметник : Џон К

Напишано Од Волт Симонсон Илустрирано Од Лудо Приспивна Точка : Светот на Warcraft #3 (2) Издавач : Wildstorm Покрие

Напишано Од Крис Кларемонт Илустрирано Од Рамон Ф Бахс Точка : Ген13 (Дива Бура) #12 Издавач : Дивата Бура По

Точка : Списание Арчи Гигант Серија #483 Издавач : Арчи Белешки : Шеги Арчи Оваа ставка е надвор од печатење

Напишано Од Петар Давид Илустрирано Од Џ К Вудворд Предмет : Паднат Ангел : Враќање На Синот #3 Издавач : Idw

Напишано Од Скот Ричард Курц Илустрирано Од Скот Ричард Курц Точка : Пвп (Том 2) #8 Издавач : Писател На Сли�

Напишано од Фред Ван Ленте Илустрирано Од Винченцо Карату Точка : Умри!Намит Никогаш Не Умира! #2е Издава�

Напишано Од Чарлс Соул, Рајан Стегман Илустрирано Од Стив Мекнивен, Рајан Ли, Брендон Петерсон...

Напишано од Џо кели Илустрирано од даг Манке Точка : JLA #87 Издавач : Dc Покритие Уметник : Даг Mahnke Писател : Џ

Напишано Од Роб вилијамс Илустрирано Од Барнаби Багенда Точка : Самоубиствен Одред (4Та Серија) #32 Издава

Напишано Од Пол Корнел Илустрирано Од Диоген невес Точка : Демон Витези #5 Издавач : Дц Насловна Уметник :

Напишано Од Брајан Вуд Илустрирано Од Рајан кели Точка : Локален #9 Издавач : Они Корица Уметник : Рајан Ке

Напишано Од Кален Бун Илустрирано Од Џонас Шарф Точка : Базилиск (Бум!) #11 Издавач : Бум! Насловна Уметник :

Напишано Од Мајк коста Илустрирано Од Антонио Фузо Точка : Г И Џо Кобра : Кобра граѓанска Војна #1б Издава�

прво изданиеВклучува карактеристики На Пол Буњан, гладијатори и борби со биковиУметност од боб Пауелн

Scroll