Ново
Мавиел М ' Стоун 3 Тврда Елоксирана Нелеплива Тава Со Рачка Од Леано Нерѓосувачки Челик, 11,8-ин, Произведена Во Франција

Мавиел М ' Стоун 3 Тврда Елоксирана Нелеплива Тава Со Рачка Од Леано Нерѓосувачки Челик, 11,8-ин, Произведена Во Франција

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2719.20

Произведено Во Франција. Мовиел е водечки производител на садови за готвење за професионални и готвачи за домаќинство низ целиот свет. Оваа тава ја комбинира спроводливоста додека има одлични нелепливи својства на уникатната обвивка за затемнување На Мавиел и легура на алуминиум. Високи перформанси. 3 слоеви на затемнување слој на 3,5 мм Црн елоксиран алуминиум со интегрирана индукциска база нуди брза, униформа топлинска спроводливост и контролирана рамномерна дистрибуција на топлина. Одлични нелепливи својства. ПФОА и тефлонски слободен. Затемнување нелеплив слој дава дополнителна издржливост и сила. Останете Ладни Рачки. Рачките од леано нерѓосувачки челик остануваат ладни за време на употребата. Разновиден : Може да се користи на сите површини за готвење. Гас, електрични, халогени шпорети, индукција и во рерната. Безбедна рерна, вклучително и под бројлерот. Грижа. Не користете висока топлина подолг временски период. Не оставајте празна тава на загреан режач подолг временски период. За предмети што не се безбедни за миење садови, Не користете во машина за миење садови. Не користете метални прибор на нелепливата површина за готвење. Не се препорачува употреба на влошки за чистење, челична волна, абразивни средства за чистење, белило и/или средства за чистење рерна и може да ги изгребат или оштетат вашите садови за готвење. Злоупотребата на садовите за готвење ќе ја поништи вашата гаранција. Белилото ќе ја еродира внатрешноста од нерѓосувачки Челик и не треба да се користи на ниту еден сад За Готвење Мавиел. Максимална температура. Нашите производи имаат извонредна спроводливост, така што копчињата или контролите за готвење не можат да се користат со нивната 100% грејна моќност; тие треба да се користат со капацитет од 60% или 70%. Тоа значи на ниво од 10, 6 или 7. Димензија на тава : 11,8" Тава. Дијаметар : 11.8-во, Висина : 2.24-во. Колекцијата m ' stone3 е чист дизајн и чист материјал. Произведени од црн анодизиран алуминиум, неговите прави рабови, индукциското дно и рачките со печат изработени од рачка од не ' рѓосувачки челик симболизираат садови за готвење што се модерни и функционални. Тоа е ново" затемнување " нелепливиот слој му дава фантастична издржливост и цврстина и помага да се обезбеди површина за готвење за оние кои имаат здрави потреби за готвење. Екстра дебела земја врз основа за индукција. Брза, униформа спроводливост и дистрибуција на топлина. Одлична отпорност на абразија и шок.

За стоката

Слична стока во категоријата

ИЗГРАДЕН ДА ТРАЕ : Направен Со притиснат алуминиумски метал и инженерски силиконски слој, можете да бид�

Големина : 15,7 х 8,7 х 4,8 инчи (40 х 22,1 х 12 Земја на Потекло : Бразил Материјал : нерѓосувачки челик Тежина : 4,6 ф�

Два слоја од нерѓосувачки челик и топлинско зрачно алуминиумско јадро овозможуваат брзо и рамномерно г

Идеален за оброци со една тава, се одликува со високи, заоблени страни и широка површина за храна која ба

Рачно изработен вок од леано железо користејќи Кинеска традиционална стара техника на леење 1600 темпера

Изграден да трае, со 40% подолготраен нелеплив (Наспроти Калфалон Класик) Металприборбезбеден, издржлив 3

ТЕНЏЕРЕ ЗА ГОТВЕЊЕ СЕВО1 : Толку разноврсно! Користете го на шпоретот, во рерната, па дури и чувајте ја хр�

Брановиден вок, елегантен и тивок за уживање во времето за готвење Може да се пржи или пржи без да се држ�

Произведено Во Швајцарија : оваа тава има патентиран нелеплив слој, кој е направен и зајакнат со дијаман

Произведено Во Швајцарија : оваа тава има патентиран нелеплив слој, кој е направен и зајакнат со дијаман

Карактеристики Пржете, пржете, чорба, повеќенаменски Не се плаши од киселина и алкали, не се плаши од три

Лесен за ракување и чистење, добар помошник е за пржење храна, можете истовремено да ја пржете храната ш�

Произведено Во Франција Мовиел е водечки производител на садови за готвење за професионални и готвачи �

Содржина : 1 х тава 28 см обложенаидеална за рингли со дијаметар од 22 см – број на ставка : 1771286021 Материјал

Специјалот на тавата е нелеплив и лесен за чистење Тоа ќе биде чувајте го оригиналниот вкус на храна дод

Заштеда на енергија протерм бакарна основа; погоден за сите шпорети Висококвалитетен 18 / 10 тежок нерѓос�

Не е лесно да се држи до тенџерето Густо дно, лесно се чисти и користи помалку масло Рачката е направена �

Дебел дното и тенок ѕид дизајн на тенџере, рамномерно загреан и помалку мрсен чад Не плашете се од лопат�

Технологија отпорна на гребење и триење Метална лажица пријателски Цврсти рачки Остатоци слободен гот�

Scroll