Ново
Bobj Rugged Case за Asus K00X, Memo Pad 7 LTE ME375CL - Bobjgear Custom Fit - Патентирано вентилирање - Засилување на звук - Bobjbounces Kid Priends

Bobj Rugged Case за Asus K00X, Memo Pad 7 LTE ME375CL - Bobjgear Custom Fit - Патентирано вентилирање - Засилување на звук -

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

Солиден дизајн со висок квалитет во текот на целиот период обезбедува извонредна заштита од пад за дневна употреба на таблетот. Доаѓа и во одличен избор на бои. Напредни bobjbounces! Дизајнот обезбедува апсорпција на шок за сите рабови и особено аглите, истовремено одржувајќи мазен, чист изглед. Заоблената предна рамка помага да се заштити екранот ако се спушти екранот надолу. Поточно дизајниран за портите и прекинувачите на вашиот таблет модел. Ја прави вашата таблета полесна за држење и обезбедува удобен зафат. Детски пријателски, лесен за чистење, силиконски степен на храна. Дополнителни карактеристики на моделите BOBJ вклучуваат прилагодена дизајнирана акустика што го насочува звукот кон корисникот; Пасивен дизајн на ладење на протокот на воздух; дополнителна заштита за камера, микрофон и предниот звучник; Лесна употреба на читателот за отпечатоци од прсти (ако таблетот има еден); и лесен исклучен екран на преносот на екранот. Проверете го моделот на таблети во „Поставки, за таблети, број на модел“. Овој BOBJ модел одговара само на таблетите за кои е дизајниран и не одговара на друг таблет за модели. Одличен изглед и солидна заштита, обичај дизајниран од BOBJ за вашиот модел на таблети. (Овој BOBJ модел не одговара на кој било друг модел на таблети, затоа проверете го моделот на вашата таблета во „Поставки, за таблет, број на модел“.) Висококвалитетните материјали и дизајнот обезбедуваат најдобра заштита од капки и апсорпција на шок. Солиден и стилски, исто така овозможува лесна употреба на сите функции на вашата таблета. Дизајнот обезбедува лесен исклучен екран на ударите на прстите на екранот кои се интегрално дејство со употреба на модерни таблети. Одлични избори во боја им овозможуваат на сите лесно да ја идентификуваат сопствената таблета. Заокружената предна рамка помага да се заштити вашиот екран ако го спуштите лицето на таблетот надолу. Звучниците на таблетите од предната рамка додадоа заштита, додека страните на таблетите или задните звучници за отпуштање ќе имаат корист од зголемената реакција и пренасочување на звукот кон корисникот. (Види слики). Micro-SD картичката е покриена за дополнителна заштита од капки или случајна загуба. Напредните Bobjbounces! Дизајнот ги осигурува сите рабови се густ силиконски за дополнителна заштита, а сите агли обезбедуваат супериорна заштита од аголот додека одржуваат мазен, елегантен изглед. Овој модел BOBJ има дизајн во очекување на патент кој обезбедува континуирано ладење на пасивно воздух за напредни таблети кои имаат тенденција да работат потопло. За безбедна употреба и лесно одржување, ние користиме висококвалитетна силиконска формула која ги исполнува барањата за одделение за храна на САД ФДА. Лесно се чисти со вода и благ рачен сапун или антисептичен рачен сапун и се суши со крпа без лента. Леснотијата на чистење, плус солиден дизајн и вклопување, ја прави вашата заштита од таблети BOBJ и пријателска за деца и посигурни во секојдневната употреба. Заштитата на Bobj во моментов се користи во училишните системи и од професионални бизниси, но најмногу од секојдневните корисници на таблети кои сакаат да ги заштитат своите вредни таблети. Таблетата не е вклучена во овој производ BOBJ.

За стоката

Слична стока во категоријата

【Белешка】 Не е компатибилен со тастатурата на Apple Smart или паметното покритие Проверете го вашиот модел

[Премиум Tpu Материјал] DTTO За Уред За Следење На Apple Клучен Пронаоѓач случај изработен од премиум TPU, дизај�

●Компатибилност●Компатибилен Со i Pad Pro 9.7 (A1673 / A1674 / A1675), Ipad Air 2 (Модел A1566 / A1567) И i Pad Air 1 (Модел A1474 / A1475 / A1476)

●Широка Компатибилност●Компатибилен Со Garmin in Reach Mini, in Reach Mini 2 Рачен Сателитски Комуникатор...

? Samsung Galaxy Tab A7 Case 2020? Компатибилност : специјално дизајниран за Samsung Galaxy A7, 10,4 инчи случај 2020? 10.4 инчи? Без з�

★ Компатибилност на моделот : Овој случај одговара само на Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4inch 2020 Модел SMP610 SMP615 Проверет

Главата Случај Дизајни Официјално Лиценциран јура светски производ Рачно изработена кожна конструкци�

ipad воздушен случај за деца и училници, компатибилен со ipad и ipad air 9.7" таблети Компатибилност : i Pad A1893 A1954 (ipa

Пластика Течно шише за зачувување + двојна кутија (со r на дното за да ги разликувате лево и десно) + пинце�

●Точна Компатибилност●овие производи имаат серија модели за различни таблети, оваа листа Е КОМПАТИБИ�

Компатибилен модел : Компатибилен со i Pad 8ми / 7ми (10,2 инчи), но не е компатибилен со другата верзија Ако ст�

ДИЗАЈН НА КАПАКОТ на ПРЕВРТУВАЊЕ : куќиштето за патни леќи е лесно за ракување, отпорно на прашина и чист

Компатибилност дизајниран компатибилен со Samsung Galaxy Tab A7 2020 T500 / T505 ❤ Ве молиме, проверете! Можете да ги на�

Совршен подарок за сопруга, мајка, ќерка, девојка и пријатели за Денот на годишнината, Денот на мајката, �

ПРИЛАГОДЕНО ИЗГРАДЕНО ЗА SAMSUNG GALAXY TAB S5 EСветла, издржлива обвивка за 10,5инчен Galaxy Tab S5e (SMT720, T725, T727, T728) Погод

✨【Компатибилност】Дизајниран ексклузивно за Леново Табот M10 HD 2 Генералот 10.1 Инчен 2020 Случај (ТБX306 F / TBX3

Достапно во различни бои и дизајни Одговара на популарните модели на таблет КОМПЈУТЕРИ Изработени од в�

[Компатибилен со Airpods Pro 2 Gen Случај 2022] winproo Airpods Pro 2 Генерација случај покритие е специјално дизајниран За

Материјал : обвивката на куќиштето е изработена од кожа, а задната обвивка е изработена од силикон, обез�

Scroll