Ново
Минолта Камера КОПРОДУКЦИИ. ООД. Минолта СРТ 101 35мм Филмска Камера со / Минолта 50мм Рачен Фокус Објектив

Минолта Камера КОПРОДУКЦИИ. ООД. Минолта СРТ 101 35мм Филмска Камера со / Минолта 50мм Рачен Фокус Објектив

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.00

Телото на фотоапаратот минолта СРТ-101 и главниот објектив Минолта 50мм. Компатибилен со Сите ЛЕЌИ За монтирање На Minolta MD. Само рачен фокус. Нема автоматско фокусирање. Целосно рачна контрола. Работи без батерија. Одлична камера за оние кои сакаат целосна рачна контрола. Поради големиот пентапризам и рефлексното огледало со двојни шарки, СР-Т 101 има исклучително светол визир со централна помош за фокусирање на микро призмата, која во повеќето случаи се покажува како соодветна, не бара очигледни линии во мотивот, бидејќи сите објекти надвор од фокусот се чини дека треперат. Сите релевантни информации за изложеност се видливи во визирот, вклучително и ознака за индекс на проверка на батеријата што го покажува потребното отклонување на иглата на мерачот за здрава батерија кога прекинувачот ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на основата на камерата е поставен НА П.н. е.

За стоката

Слична стока во категоријата

Дуафлекс камера со блиц Доаѓа со преден случај / прилог на капакот, ремен и оригинален прирачник Дуафлек

Кога станува збор за чувството НА камерата, ST605 се чувствува на половина пат ПОМЕЃУ Minolta SRT и Olympom, колку и

Изработени Од Корнинг Горила Стакло III Дури и постепен пренос на светлина Масло / водоотпорен & двостран�

Електрална механичка рачна камера за фокусирање Компатибилен со сите леќи за монтирање На Pentax PK...

35ММ SLR филмска камера Заменлив систем на леќи со режим На Автоматско и Рачно фокусирање...

Целосно автоматска SLR камера користејќи напреден формат На Фото Систем Лесно паѓање на вчитувањето на ф

Автофокус : Да Бифокал / Зум : без Зумирање Вграден Во Блиц : Не Формат на камерата : 135 мм Компактен / SLR : SLR

Вклучува SLR Тело со pentax 28mm до 80mm зум леќа за широк агол на телефото (портрет) перспективи Вистински ТТЛ со

Scroll