Ново
СТУПЕЛ ИНДУСТРИИ Неутрална цветна зеленило шема Историска изложба Текст, Дизајн на Рос Русева

СТУПЕЛ ИНДУСТРИИ Неутрална цветна зеленило шема Историска изложба Текст, Дизајн на Рос Русева

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 572.32

Димензии : врамени 11 x 1,5 x 14. Wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување посно или слој уметнички дела на полица или против wallид. Нашите отпечатоци од giclee се внимателно поставени на издржлива поддршка за MDF, а потоа совршено завршени во рамка од дрва од 3,5 инчи дебела. Боите во рамки вклучуваат црна, сива фарма и бела боја. Направено во САД. Уметничките дела се однесуваат на : Флаер; Цветен дизајн; Графики; Образец; Анри Матис. Дизајн од Рос Русева. Димензии : врамени 11 x 1,5 x 14. Wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување посно или слој уметнички дела на полица или против wallид. Нашите отпечатоци од giclee се внимателно поставени на издржлива поддршка за MDF, а потоа совршено завршени во рамка од дрва од 3,5 инчи дебела. Боите во рамки вклучуваат црна, сива фарма и бела боја. Направено во САД. Уметничките дела се однесуваат на : Флаер; Цветен дизајн; Графики; Образец; Анри Матис. Дизајн од Рос Русева. Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметности“. Можеби сте ги виделе нашите дрвени или платно производи, но нашите врамени производи сега се достапни во три примамливи стилови : црна, сива фарма и бела боја. Нашите текстурирани уметнички дела ќе додадат поголема длабочина и димензија на кој било простор. Секое парче е монтирано со рамка со жито од бело дрво од 1,5 инчи, која е подготвена да виси! Барате парче изјава? Имаме на располагање преголеми уметнички дела. Stuple Industries обезбедува квалитетна wallидна уметност и декоративни додатоци повеќе од четириесет години. Производите на „Ступел“ се движат од платно wallидна уметност, дрвена wallидна уметност и врамена giclée уметност во најразлични теми, медиуми и големини. Без оглед на стилот, нашата модерна, современа, традиционална или бебешка уметност и украс за дома е направена со најголемо размислување и грижа. Сите наши производи се гордо направени во САД и се оживуваат во нашите објекти во Johnонстон, РИ.

За стоката

Слична стока во категоријата

ABCWD0008 ликовна уметност рачно изработена авганистан памук подготвен да виси за украсување на домашна ум�

[Ве молиме, бидете забележани дека рамката не е вклучена] Висок квалитет : Слики со ножеви со палети, бои �

Големина на wallидни слики : 20*40inch (50x100cm) Ве молиме, потврдете ја големината при поставување на нарачката...

Овој бришач лежи удобно во раката и го олеснува бришење Погодно и издржливо, може да се користи за да се �

Сет на пискави од туширање од не'рѓосувачки челик : Пакетот вклучува 12 "Голем писател за туширање со кука

Уникатен материјал : Елегантната wallидна уметност е изработена од висококвалитетна густа платно и HD тех�

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Совет : Овој производ не содржи рамка Тие се спакувани во цевки во ролни Само што јадрото треба да ја куп�

Оваа ликовна уметност е конструирана со најквалитетно мастило, оригинално платно и дрвени рамки кои се

Сликарство Винсент ван Гог Јадечи од компири 100% квалитетен музеј од Wahooart рачно насликано масло сликар

Мешаниот материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е ј�

Безбеден и еколошки акрилен слој, еколошки, еколошки нетоксичен Бојата по број е избор на едукација за д

Големина : W 15,9 x H 15,9 x D 0,7 инчи (40,5 x 40,5 x 1,8 cm) Тежина : приближно 2.2 фунти (1 Материјал : Рамка од смола Специфи�

Нашите рачно изработени слики од нафта можат да ја задржат бојата подолго, тие не се лесни за избледени �

Димензии : 24 x 1,5 x 30 врамени Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

Промоција печатена памучна лента со двојка Постер за печатење со висок квалитет Нерасположени слики...

Платно Увезени Дополнителна структура : Во спецификацискиот блок во боја на опцијата на ова уметничко д

ABCPM0218 Персиска wallидна уметност минијатурна на коска сликарство ликовна уметност рачно изработена за до

Идеја за домашни украси Пејзаж планински скијачки скијач снежна сликарство wallидна уметност е совршена

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Рамка со големина на сликарство (не вклучувајќи рамка) : квадрат 24 "x24" Рамка со големина на сликарство (на

【unique design】 : Bohemian archery feather Series 3 D printing pattern fourpiece set Duvet Cover Set, inspired by vigoroand wonderful vitality in festival season, Home textile glamour to

Арт уметничкото дело е отпечатено директно на 5мм ПВЦ пена, а ние користиме висококвалитетен УВ печатач

Scroll