Ново
TJLSS рачно насликани градски згради бело сиво платно масло сликарство wallидно сликарство апстрактно сликарство уметност декорација

TJLSS рачно насликани градски згради бело сиво платно масло сликарство wallидно сликарство апстрактно сликарство уметност декорација

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Мешаниот материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е јасна, компактна и фина, природна и пријателска, а квалитетот на сликата може да се одржува долго време. Без оглед на уметничките техники или геометрискиот состав, секоја боја има проекција на својата внатрешна душа. Brushstrokes се богати и разновидни, а повеќе од 100 часа долго сликарство. Елегантната и рафинирана концепција и елегантната и летачката техника носат прекрасен духовен шок во домот. Личноста со слободен дух и бесплатните и лесни техники на цртање го прават овој дом што не ги следи старомодните рутини самостојно. Мешаниот материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е јасна, компактна и фина, природна и пријателска, а квалитетот на сликата може да се одржува долго време. Без оглед на уметничките техники или геометрискиот состав, секоја боја има проекција на својата внатрешна душа. Brushstrokes се богати и разновидни, а повеќе од 100 часа долго сликарство. Елегантната и рафинирана концепција и елегантната и летачката техника носат прекрасен духовен шок во домот. Личноста со слободен дух и бесплатните и лесни техники на цртање го прават овој дом што не ги следи старомодните рутини самостојно. Мешаниот материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е јасна, компактна и фина, природна и пријателска, а квалитетот на сликата може да се одржува долго време. проекција на својата внатрешна душа. Четката на четката е богата и разновидна, а повеќе од 100 часа долго сликарство. Елегантната и рафинирана концепција и елегантната и летачката техника донесуваат прекрасен духовен шок во домашниот живот. Бесплатни и лесни техники за цртање го прават овој дом што не ги следи старомодните рутини самостојно Списоци на списоци*1 Notes1. Поради рачно мерење, оставете грешка од 0 ~ 1 инчи. Ви благодариме за разбирањето.2. Бидејќи односот на компјутерската боја е различен, претпоставете дека бојата може да биде различна, да се комбинира креативно.

За стоката

Слична стока во категоријата

Рамка со големина на сликарство (не вклучувајќи рамка) : Голем 24 "x36" Рамка со големина на сликарство (надв

Димензии : 15 x 0,5 x 10 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер...

Димензии : 16 x 1,5 x 20 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер...

Нашите рачно изработени слики од нафта можат да ја задржат бојата подолго, тие не се лесни за избледени �

Платно Увезени Дополнителна структура : Во спецификацискиот блок во боја на опцијата на ова уметничко д

Оригинално дизајнирано мешано медиумско парче Памучно платно поставено на дрвена рамка Повеќе обоени �

Памук и постелнина Направени во САД или увезени Ова знаме што виси е изработено од висококвалитетен пам

Димензии : 24 x 1,5 x 30 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер...

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Касета за замена со неопренови гумени сечила за стискање за модел на Screegee 7754 Лесно е да се заменат касет�

Контрола на печатење на промовирање Постер за печатење со висок квалитет Нерасположени слики...

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Овој бришач лежи удобно во раката и го олеснува бришење Погодно и издржливо, може да се користи за да се �

Арт уметничкото дело е отпечатено директно на 5мм ПВЦ пена, а ние користиме висококвалитетен УВ печатач

Димензии : врамени 11 x 1,5 x 14 Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

ABCPM0218 Персиска wallидна уметност минијатурна на коска сликарство ликовна уметност рачно изработена за до

Димензии : 24 x 1,5 x 24 инчи Гордо направено во САД Нашето платно е рачно испружено на рамка од дрво дебело 1,5

Пакетот вклучува : 1 x STOUSH STEREEGEE 1 x Чаша за вшмукување за складирање 100% задоволително обид да се обезбеди :

100% рачно насликано висококвалитетно сликарство на масло на платно од уметник со високо квалитетни бои �

Тоа е многу погодно за собирање ❤4 【Она што го гледате е 100% рачно изработено масло за сликање, имаме гру�

Димензии : 24 x 1,5 x 30 wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер...

Препорачана употреба : акварел, пастел, постер Препорачана употреба : акварел, пастел, постер...

Материјал : Нашите уметници користат само квалитетни и издржливи платно од професионално одделение Пла

Текстурата на платно е мека, не е лесна за избледување, долг рок на траење; Дебелина на границата : 3,5 см...

Промоција печатена памучна лента со двојка Постер за печатење со висок квалитет Нерасположени слики...

Димензии : 12 x 1,5 x 12 врамени Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

【Широк опсег】 : Може да се користи во спалната соба, трпезаријата, бањата, кујната, студијата, домот, кан

Платно Направени во САД или увезени Оваа висечка слика е изработена од висококвалитетно платно, со јасн

Scroll