Ново
Sumn Industries Апстрактна скулптура со скулптури со карпести камени ацтеки, слоевити форми, дизајн од Нина Блу

Sumn Industries Апстрактна скулптура со скулптури со карпести камени ацтеки, слоевити форми, дизајн од Нина Блу

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Димензии : 24 x 1,5 x 30 инчи. Wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување посно или слој уметнички дела на полица или против wallид. Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди. Ние ги користиме само мастилата со највисок квалитет и платно на нашите печатачи во куќата мимаки, а потоа исечете ги рачното и истегнете го секое парче над дрвена рамка дебела 1,5 инчи за виси. Направено во САД. Уметничките дела се однесуваат на : геометрија; Форми; Рок; Завиткан; Тема; Вратоврска; Рамнотежа; Земја; Транспарентност; Преклопување;. Дизајн од Нина Блу. Димензии : 24 x 1,5 x 30 инчи. Wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување посно или слој уметнички дела на полица или против wallид. Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди. Ние ги користиме само мастилата со највисок квалитет и платно на нашите печатачи во куќата мимаки, а потоа исечете ги рачното и истегнете го секое парче над дрвена рамка дебела 1,5 инчи за виси. Направено во САД. Уметничките дела се однесуваат на : геометрија; Форми; Рок; Завиткан; Тема; Вратоврска; Рамнотежа; Земја; Транспарентност; Преклопување;. Дизајн од Нина Блу. Stuple Industries обезбедува квалитетна wallидна уметност и декоративни додатоци повеќе од четириесет години. Производите на „Ступел“ се движат од платно wallидна уметност, дрвена wallидна уметност и врамена giclée уметност во најразлични теми, медиуми и големини. Без оглед на стилот, нашата модерна, современа, традиционална или бебешка уметност и украс за дома е направена со најголемо размислување и грижа. Сите наши производи се гордо направени во САД и се оживуваат во нашите објекти во Johnонстон, РИ.

За стоката

Слична стока во категоријата

Текстурата на платно е мека, не е лесна за избледување, долг рок на траење; Дебелина на границата : 3,5 см...

Димензии : 24 x 1,5 x 30 wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер...

Рамка со големина на сликарство (не вклучувајќи рамка) : Голем 24 "x36" Рамка со големина на сликарство (надв

Памук и постелнина Направени во САД или увезени Ова знаме што виси е изработено од висококвалитетен пам

Мешаниот материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е ј�

Оваа ликовна уметност е конструирана со најквалитетно мастило, оригинално платно и дрвени рамки кои се

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Материјал : Нашите уметници користат само квалитетни и издржливи платно од професионално одделение...

Мешаниот материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е ј�

Овој бришач лежи удобно во раката и го олеснува бришење Погодно и издржливо, може да се користи за да се �

Рачно изработено : Шарен изглед, исклучителни и уникатни уметнички дела Без разлика дали тоа е дневна со

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Препорачана употреба : акварел, пастел, постер Препорачана употреба : акварел, пастел, постер Добро се со

Димензии : 24 x 1,5 x 30 врамени Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

Платно Направени во САД или увезени Оваа висечка слика е изработена од висококвалитетно платно, со јасн

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

Димензии : 24 x 1,5 x 24 инчи Гордо направено во САД Нашето платно е рачно испружено на рамка од дрво дебело 1,5

Оригинално дизајнирано мешано медиумско парче Памучно платно поставено на дрвена рамка...

【Широк опсег】 : Може да се користи во спалната соба, трпезаријата, бањата, кујната, студијата, домот, кан

Арт уметничкото дело е отпечатено директно на 5мм ПВЦ пена, а ние користиме висококвалитетен УВ печатач

Димензии : 16 x 1,5 x 20 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер За

Контрола на печатење на промовирање Постер за печатење со висок квалитет Нерасположени слики Налепниц�

Димензии : 15 x 0,5 x 10 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер...

Современо дефинирање на модерни платно печати уметнички дела, слики и фотографии се отпечатени на плат�

Големина на wallидни слики : 20*40inch (50x100cm) Ве молиме, потврдете ја големината при поставување на нарачката...

Слики со масло од бикови и мечки Оригинален сет од 2 шарени животни Декор на wallидна уметност за дома Голе

Scroll