Ново
Сликарство на батик уметност, „дрво на богатството“ од Агунг

Сликарство на батик уметност, „дрво на богатството“ од Агунг

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1424.00

Автентична рака нацртана батик сликар на памук. Лично потпишано од уметникот. Едно и единствено уникатно парче. Малезискиот премиер поседувал слична слика од истиот уметник. Традиционална техника на батик кантинг. Автентична рака нацртана батик сликар на памук. Лично потпишано од уметникот. Едно и единствено уникатно парче. Малезискиот премиер поседувал слична слика од истиот уметник. Традиционална техника на батик кантинг. Ова уникатно и ексклузивно сликарство со батик на памук е деликатно нацртано со помош на методите „кантинг“ и „тулис“, при што топол восок се одвива украсно на памучната крпа, а потоа живописно насликано од мајсторот Батик уметник, Агунг. Целата природа постои во хармонија, прикажано од дрвото на богатството. Неколку ламји летаат над дрвото додека оставаат да цветаат на неговите дарежливи гранки. Занаетчијата работи со светли бои за да ја создаде оваа сликарска слика со користење на разни маестрални методи. Рамката не е вклучена и се користи само за илустративни цели. Димензии : ширина x висина = 45см x 75см Тежина : 40 грама материјал = памук.

За стоката

Слична стока во категоријата

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

ღღღ Супер меки, лесни, дише и удобни јога панталони Гусеше препоните за поголема слобода на движење ღ�

[Ве молиме, бидете забележани дека рамката не е вклучена] Висок квалитет : Слики со ножеви со палети, бои �

Материјал : Нашите уметници користат само квалитетни и издржливи платно од професионално одделение...

Танга, различно напишана како Танга, Тангка, Вина, или Танка, е тибетско будистичко сликарство на памук, �

Совет : Овој производ не содржи рамка Тие се спакувани во цевки во ролни Само што јадрото треба да ја куп�

Рачно изработено масло за сликање на платно со удари со четки Загарантирано 100% задоволство! Ние ќе ви ис

【Широк опсег】 : Може да се користи во спалната соба, трпезаријата, бањата, кујната, студијата, домот, кан

Памук и постелнина Направени во САД или увезени Ова знаме што виси е изработено од висококвалитетен пам

Текстурата на платно е мека, не е лесна за избледување, долг рок на траење; Дебелина на границата : 3,5 см А�

Димензии : 24 x 1,5 x 30 wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер За лесн�

Безбеден и еколошки акрилен слој, еколошки, еколошки нетоксичен Бојата по број е избор на едукација за д

【unique design】 : Bohemian archery feather Series 3 D printing pattern fourpiece set Duvet Cover Set, inspired by vigoroand wonderful vitality in festival season, Home textile glamour to

Димензии : 24 x 1,5 x 30 врамени Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

Овој бришач лежи удобно во раката и го олеснува бришење Погодно и издржливо, може да се користи за да се �

Димензии : 30 x 1,5 x 24 врамени Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

Текстилната боја е голем број на брилијантни, постојани бои засновани на вода Откако ќе се нанесат на тк

Мешаниот материјал од памук и постелнина, површинските лушпи се рамномерно распоредени, текстурата е ј�

Сликарство Винсент ван Гог Јадечи од компири 100% квалитетен музеј од Wahooart рачно насликано масло сликар

ABCPM0218 Персиска wallидна уметност минијатурна на коска сликарство ликовна уметност рачно изработена за до

100% рачно насликано висококвалитетно сликарство на масло на платно од уметник со високо квалитетни бои �

Димензии : врамени 11 x 1,5 x 14 Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер

Рамка со големина на сликарство (не вклучувајќи рамка) : квадрат 24 "x24" Рамка со големина на сликарство (на

Платно Направени во САД или увезени Оваа висечка слика е изработена од висококвалитетно платно, со јасн

Нашите рачно изработени слики од нафта можат да ја задржат бојата подолго, тие не се лесни за избледени �

Контрола на печатење на промовирање Постер за печатење со висок квалитет Нерасположени слики...

Сет на пискави од туширање од не'рѓосувачки челик : Пакетот вклучува 12 "Голем писател за туширање со кука

ABCWD0008 ликовна уметност рачно изработена авганистан памук подготвен да виси за украсување на домашна ум�

Висок квалитет : Dali слики, апстрактни слики, сликарство во пејзаж, куќни масло слики, хотелски масло слик

Димензии : 16 x 1,5 x 20 инчи Wallидната уметност е подготвена да виси не е потребна инсталација или хардвер За

Scroll