Ново
Милинг секач, висока цврстина Исклучителна алатка за мелење додатоци во волфрам челик за завршна обработка

Милинг секач, висока цврстина Исклучителна алатка за мелење додатоци во волфрам челик за завршна обработка

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.00

Погоден за обработка на делови со тврди, како што се не'рѓосувачки челик, челик од мувла, челик третирана со топлина. Погодно за машински алати за ЦПУ и центри за машинска обработка, не за клучни машини, општи машински алати, итн. Погоден за завршна обработка, не е погоден за грубост. Изработено од материјал од волфрам, обложен на површината, не е лесен за оштетување. Производот има можност да ги исече работните делови со цврстина под HRC65 °. Погоден за обработка на делови со тврди, како што се не'рѓосувачки челик, челик од мувла, челик третирана со топлина. Погодно за машински алати за ЦПУ и центри за машинска обработка, не за клучни машини, општи машински алати, итн. Погоден за завршна обработка, не е погоден за грубост. Изработено од материјал од волфрам, обложен на површината, не е лесен за оштетување. Производот има можност да ги исече работните делови со цврстина под HRC65 °. Карактеристики : 1. Погоден за обработка на делови со голема тврда, како што се не'рѓосувачки челик, челик од мувла, челик третирана со топлина 2. Погоден за машински алати за ЦПУ и центри за машинска обработка, не за клучни машини, општи машински алати, итн. 3. Погоден за завршна обработка , не е погоден за грубост 4. Направено од материјал од волфрам, обложена на површината, не е лесен за оштетување 5. Производот има можност да ги намали работните парчиња со цврстина под HRC65 ° Спецификација : Состојба : 100% сосема нов тип на ставка : Мелење на рамна глава Материјал за сечење : Тунфрам челик спирален агол : 45 ° Големина на жито : 0.2 UM облога : NACO Нано облога Цврстина на сечење : Работно парче под HRC65 ° Опционален стил : 2x5x4dx50 L, 2,5x6x4dx50 L 2x5x4dx50 L : Дијаметар на сечилото : приближно. 2мм / 0,1in должина на сечилото : приближно. 5мм / 0,2in Дијаметар на рачката : Прибл. 4мм / 0,2in целата должина : приближно. 50мм / 2in 2,5x6x4dx50 L : Дијаметар на сечилото : приближно. 2,5мм / 0,1in должина на сечилото : приближно. Дијаметар на рачката од 6мм / 0,2in : приближно. 4мм / 0,2in целата должина : приближно. Список на пакети од 50мм / 2in : 1 x секач за мелење на рамна глава.

За стоката

Condition:
100% Brand new
Item Type:
Flat Head Milling Cutter
Material:
Tungsten steel
Helical Angle:
45°
Grain Size:
0.2um
Coating:
NACO nano coating
Cutting Hardness:
Workpiece below HRC65°
Optional Style:
2x5x4Dx50L, 2.5x6x4Dx50L
2x5x4Dx50L:
Blade Diameter:
Approx. 2mm / 0.1in
Blade Length:
Approx. 5mm / 0.2in
Handle Diameter:
Approx. 4mm / 0.2in
Whole Length:
Approx. 50mm / 2in
2.5x6x4Dx50L:
Blade Diameter:
Approx. 2.5mm / 0.1in
Blade Length:
Approx. 6mm / 0.2in
Handle Diameter:
Approx. 4mm / 0.2in
Whole Length:
Approx. 50mm / 2in
  :
Package List:
1 x Flat Head Milling Cutter :

Слична стока во категоријата

Екстра Голема Покривка За Кафез За Птици : Измерена долга 18,1 инчи / 46 см, широка 13,8 инчи / 35 см и висока 32,3 и

100% Кожа Произведено во САД или Увезено Гумен ѓон Стилски : рачно изработен мокасин за возење во стил на в

●Попродажба 1 Пристигна во рок од 515 работни дена по купувањето 2 Лесно се враќа : Откако ќе аплицирате за

Капацитет на излезна моќност : 500вати / 750ВА Излез : (6) НЕМА 515Р (Резервна Копија На Батеријата) 120в Влез : 120

●Големина на производот € Свети Јуда Позлатен Ѓердан Должина : 20 инчи ●Класичен Дизајн●Свети Јуда Тад

Постелнина ленени Материјали, ЕДНОСТРАНО HD печатење (не вклучува вметнување, само перница) Квадратни фр

АВИОКОМПАНИЈА ОДОБРЕН ПРЕВОЗНИКсо дизајн одобрен од авиокомпанијата, можете да го однесете вашето дом�

ОТПОРЕН НА СОЛЗИОвој Воздушен Материјал се користи со години за заштита на кабините на авионите Провод�

12" рамо : 47см / 18.35"Големина : ххххл Биста : 140см / 55 Машинско Перење женски карирани дами со кратки ракави бл

Превртен челичен амортизер за зголемен одговор и помалку таложење на топлина Пролет стапки и шок венти�

Гласовно Активирање Касета Контра Рекорд И Индикатор За Батерија Џек За Слушалки Приклучоци За Далечин

Дизајн на школка Напред и надвор Отпадоци од мачки отпорни на прскање Изолирајте го мирисот Голем прост

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна...

Димензии : 4 7х6, 6х6, 6 инчи (12х17х17 см); изработен Од Оксфордска ткаенина, не водоотпорен Издржлива и високок

Произведено во Сад Висина на пакетот : 10,0 см Должина на пакетот : 10,0 см Ширина на пакетот : 10,0 см Системите

●ПРЕДЛОЖЕНО ВКЛОПУВАЊЕ во ПРОСТОРОТ е Идеално За осветлување на фоајето, осветлување На Кујната, Лусте

●СОВРШЕН за БЕБИЊА и МАЛИ ДЕЦА : Секој прибор во нашиот комплет од нерѓосувачки челик доаѓа со заоблени

Производ 2 : Крајна Керамичка Нелеплива : нелепливата површина за готвење Од Челик Готам е обложена три п

1, има копче на предната страна на вшмукувачката чаша за ослободување или зголемување на стаклената вшм�

100% Полиестер Рачно Миење Девојки темна Кралица црн и светло сив фустан со лелеави долги ракави и здолни�

Чекор погоре бобечи од алуминиумска фолија за еднократна употреба, овие штитници за капење обложени со

Корсаирексклузивен софтвер автоматски го открива центарот на гравитација во реално време, овозможувај

Кристално чиста вода Отстранува фосфати, силикати, мириси и предизвикувачи на боја растворени органски

Во Согласност СО Рма Инженеринг Стандард Споредливо Со Гејтс, Браунинг, Гудјер, Дејко, Бандо, ПИКС, Бесто

Големина : нашата декоративна чинија има 4 големини од 6 инчи / 7 инчи / 8 инчи / 10 инчи Овој производ вклучув

Левата вилица може да се лизне нагоре и надолу за да се олесни мерењето на зачекорените делови Резолуци�

Scroll