Ново
Мерење на температурата на стаклото на барометарот на фабриката за домаќинство CZDYUF

Мерење на температурата на стаклото на барометарот на фабриката за домаќинство CZDYUF

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 4659.68

1. Уредот е идеален и едноставен уред за ентузијасти во спорт на отворено. 2. Обезбедува широки и точни информации за ентузијасти во спорт на отворено ,. 3. Електронски алтиметар (временска прогноза + алтиметар + компас + барометар + часовник) и функција на задно осветлување. 4. Функции : Алтиметар, барометар, мерач на течно ниво, временска прогноза, компас, термометар, календар, време, осветлување. 5. Опсег на примена : пешачење, кампување, планинарење и други места на отворено. 1. Уредот е идеален и едноставен уред за ентузијасти за спорт на отворено.2. Обезбедува широки и точни информации за ентузијасти во спорт на отворено, 3. Електронски алтиметар (временска прогноза + алтиметар + компас + барометар + часовник) и функција на задно осветлување.4. Функции : Алтиметар, барометар, мерач на течно ниво, временска прогноза, компас, термометар, календар, време, задно осветлување.5. Опсег на примена : пешачење, кампување, планинарење и други места на отворено. Спецификација : Материјал : Абсбатер : 2 x AAA батерија (не е вклучена) Алтиметар : Опсег на мерење : -700 m ~ 9000 m (-2300 ~ 2950ft) (високото може да се корегиран може да се корегира За почетен тест) Резолуција : 1 метри или 3 стапки : Опсег на мерење : 300 MBAR до 1100 MBArre Solution : 0,1 MBAR.Electronic Компас : 8- Азимут режим Екстрактернално магнетно поле Корекција на корекција : ± 3 Dege Reeresolution : 1 DEGERESTERSHERMOMERTER : -10 ℃ ~+60 ℃ (℃ и ℉ Факултативно) Резолуција : 0,1 степени за прогноза и време : Временска прогноза по 12 до 24 часа 4 Временски услови Укажуваат : Јасна - Половина јасен - Облачен ден - Дождлив ден24 час форматтроно задно осветлување : 5 секунди висока светлина сина LED електронска светлосна светлосна светлина : совети за задни светло на задниот дел на заднината на заднината 1. Избегнувајте употреба на дожд и влажна, висока или ниска температурна состојба (температура : 0 ℃ -50 ℃; Температура на складирање : -20 ℃ -70 ℃) .2. Избегнувајте контакт со корозивни материи, како што се парфем, средство за чистење и така натаму.3. Избегнувајте да се користи во регион што може да влијае на нормалната насока на магнетниот компас : A : во близина на бетон / челик и други згради.B : Многу е близу до електроцентралата. , VCD, факс машини, звучници, итн.) Д : Мостот е многу близу до голем број челик или метал. Површина на мене.

За стоката

Material:
ABS
Battery:
2 x AAA Battery (not included)
Altimeter:
Measurement range:
-700 m ~ 9000 m (-2300~2950ft) (altimeter can be corrected for initial test)
Resolution:
1 meters or 3 feet
Barometer:
Measurement range:
300mbar to 1100mbar
Resolution:
0.1mbar.
Electronic Compass:
8- azimuth mode display:
External magnetic field correction:
Accuracy:
±3 Degree
Resolution:
1 degrees
Thermometer:
Measurement range:
-10℃~+60℃(℃ and ℉ optional)
Resolution:
0.1 degrees
Weather forecast and time:
Weather forecast after 12 to 24 hours:
4 weather conditions indicate:
clear - half clear - cloudy day - rainy day
24 hour format:
Electronic backlight:
5 second high brightness blue LED electronic backlight
Warm Tips:
1. Avoid using in the rain and damp, high or low temperature condition (temperature:
0℃-50℃; storage temperature
2. Avoid contact with corrosive substances, such as perfume, , cleaning agent, and so on.:
3. Avoid being used in a region that may affect the normal direction of the magnetic compass:
a:
Near concrete / steel and other buildings.
b:
It's very close to the power station.
c:
Close to the home appliances (such as computers, TV, VCD, fax machines, loudspeakers, etc.)
d:
The bridge is very close to a large number of steel or metal.
e:
It's very close to moving vehicles (cars, trains, planes).
f:
Near or placed on the surface of a me

Слична стока во категоријата

Фефектен приклучок Extender : Овој премиум мултифункционален излез на wallидот USB е мазен, здрав и безбеден...

1, Полнење до 5 уреди истовремено 2, следење во Реално време и прикажување на напонот на автомобилот 3, ПРО�

Практична количка за паметно складирање, голем простор и лесен за употреба Како количка за алатки, подо�

Синхроното тркало е изработено од алуминиумска легура со висока завршница Се користи во врска со време�

★ Еколошки материјали со високо квалитетни материјали, нетоксични и без вкус ★ Хуманизираниот дизајн �

Количка за испорака, не'рѓосувачки челик, сребро, полиолефин рициново материјал Овој список е за секоја

【Материјал на производот】 работ на работ е изработен од надграден акрилен материјал, кој е многу виско

Керамички површински монтирање (SMD) отпорник на чип Фиксиран отпорник на тенок филм SMD (100 парчиња многу)..

67' 'ракав : 67cm / 26.50''size : 4xl биста : 151cm / 59.46 '' Рамо : 49,5cm / 19 Ве молиме контактирајте не во секое време ако имате

пајажина пајажина COB21 CM 18 CM Бели 600 LED диоди 12 V 400 W затемнето COB LED со 11 клучеви безжичен далечински управув

Комплет за стартување од 5 полици од не'рѓосувачки челик Не'рѓосувачки челик 5 Цврст Поврпник за стартув�

Четката за заби на заби „Двојно дејство“ на четката за заби се технолошки пробив Составена од кратки и

Мека подлога произведува одлични фини завршувања во режим на случаен орбита, но сепак има високи темпер

Паметните дигитални рамки за фотографии имаат неверојатно остри слики и ви даваат извонредно визуелно

Шема на завртки на возилото : 5х4, 25" или 5х108мм.Шема На Завртки на Тркалата : 5х4, 5" или 5х114, 3мм Дебелина : 1,75" �

Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки чели�

Комплетот за рамки на слики вклучува : 2 компјутери : 9,8 x 12.1in, 1 парчиња : 12,1 x 16in, 1 парчиња : 16 x 23.4in...

Материјал санитарните кеси за складирање салфетки се изработени од висококвалитетен памук, кој е цврс�

Asiby Apple Watch Case, IP68 одделение водоотпорен, интегриран гумен прстен под екранот за да ја задржите водата над

ИЗДРЖЛИВИ И ЕКОЛОШКИ : кесите за сендвичи за повеќекратна употреба се создаваат како одговор на длабока

Индивидуална работа : 2 модул за модули за реле на канали, секое реле може да се вклучи или да се исклучи и

Добредојдовте кеси за купување хартија се изработени од силна црна хартија Крафт со рачки со жици, цврс�

Реципроцирање на сечилото за пила за дрво вградено од нокти и пластика 6 заби по инч за брз почеток...

Производ 1 : JBL Pro Sound со оптимизиран двигател за долги екскурзии, одделни твитер и двојни JBL бас радијатор�

Scroll