Ново
Налепници за тастатура за пијано, 88 етикети со коцки со пијано со целосна големина, кои можат да се отстранат за почетници деца

Налепници за тастатура за пијано, 88 етикети со коцки со пијано со целосна големина, кои можат да се отстранат за почетници

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.00

? Нов дизајн : Нема лепак! Забелешките на тастатурата може да се отворат и затворат клучот. Подобрете го вашиот фокус, меморија и забрзајте го процесот на учење на пијано. Јасно видливи клучеви и белешки за налепниците го прават учењето забавно и возбудливо. ? Силиконска текстура : Го подобривме материјалот што нема да биде браздата по употреба, што може да го продолжи животот на налепниците на буквите за пијано. Високо мека силиконска текстура нема да ви пречи прстите додека играте. Нема како да ги преклопите или навивате налепниците, совршено се вклопува на тастатурата кога ќе ја извадите за употреба. ⭐ Комплетни 88 копчиња : Пакетот доаѓа со 88 целосни клучеви што можат да покриваат тастатура или пијано со 88 тастатури. Помошник на тастатурата за пијано работи со само 88 клуч за тастатура, пијано за електрична тастатура, електричен орган. ? Кодови во боја : Секоја нота во налепниците на тастатурата е кодирана со светли бои за да им помогне на децата и почетниците да ги идентификуваат и запаметат брзо и лесно. Менувач на игри за учениците за визуелни. ? Одлично за секого : Налепниците за пијано се совршени за почетници и деца да ја научат и запаметат музичката теорија, музичките нотации и позициите на клучеви. Поканува четири октави, што е повеќе од доволно за деца или за кој било почетник да започне да го учи пијано. ? Нов дизајн : Нема лепак! Забелешките на тастатурата може да се отворат и затворат клучот. Подобрете го вашиот фокус, меморија и забрзајте го процесот на учење на пијано. Јасно видливи клучеви и белешки за налепниците го прават учењето забавно и возбудливо. ? Силиконска текстура : Го подобривме материјалот што нема да биде браздата по употреба, што може да го продолжи животот на налепниците на буквите за пијано. Високо мека силиконска текстура нема да ви пречи прстите додека играте. Нема како да ги преклопите или навивате налепниците, совршено се вклопува на тастатурата кога ќе ја извадите за употреба. ⭐ Комплетни 88 копчиња : Пакетот доаѓа со 88 целосни клучеви што можат да покриваат тастатура или пијано со 88 тастатури. Помошник на тастатурата за пијано работи со само 88 клуч за тастатура, пијано за електрична тастатура, електричен орган. ? Кодови во боја : Секоја нота во налепниците на тастатурата е кодирана со светли бои за да им помогне на децата и почетниците да ги идентификуваат и запаметат брзо и лесно. Менувач на игри за учениците за визуелни. ? Одлично за секого : Налепниците за пијано се совршени за почетници и деца да ја научат и запаметат музичката теорија, музичките нотации и позициите на клучеви. Поканува четири октави, што е повеќе од доволно за деца или за кој било почетник да започне да го учи пијано. Ова е причината зошто ви треба пијано гребло : подобра алтернатива на налепници или маркер. Не-стап, без лепи, инсталирани со секунди. Направено од издржлив и флексибилен силикон што ќе им овозможи на копчињата да се движат слободно. Тој е специјално дизајниран да одговара на сите тастатури на 88 клучеви или пијано. Секоја марка!.

За стоката

Слична стока во категоријата

●СОВРШЕН за БЕБИЊА и МАЛИ ДЕЦА : Секој прибор во нашиот комплет од нерѓосувачки челик доаѓа со заоблени

100% памук 100% памук издржлива ткаенина за брзо сушење Рашири изградба обезбедува удобно вклопување...

АВИОКОМПАНИЈА ОДОБРЕН ПРЕВОЗНИКсо дизајн одобрен од авиокомпанијата, можете да го однесете вашето дом�

Врвен премиум производ за пелени совршен за инконтинентни постари мачки, женски мачки во топлина (мачки

Производ 2 : Крајна Керамичка Нелеплива : нелепливата површина за готвење Од Челик Готам е обложена три п

Хартија Детска хартија за преклопување : Исклучителна изработка, извонредни детали, изгледа корисно и д

Димензии : 4 7х6, 6х6, 6 инчи (12х17х17 см); изработен Од Оксфордска ткаенина, не водоотпорен Издржлива и високок

ЕДНОСТАВНА И БЕЗБЕДНА АЛТЕРНАТИВА НА БАЊИТЕ и ТУШЕВИТЕНефрагментираните ракавици За Перење Dymacare обезб

1, има копче на предната страна на вшмукувачката чаша за ослободување или зголемување на стаклената вшм�

Големина : нашата декоративна чинија има 4 големини од 6 инчи / 7 инчи / 8 инчи / 10 инчи Овој производ вклучув

Scroll