Ново
Налепници за тастатура за пијано, 88 етикети со коцки со пијано со целосна големина, кои можат да се отстранат за почетници деца

Налепници за тастатура за пијано, 88 етикети со коцки со пијано со целосна големина, кои можат да се отстранат за почетници

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.00

? Нов дизајн : Нема лепак! Забелешките на тастатурата може да се отворат и затворат клучот. Подобрете го вашиот фокус, меморија и забрзајте го процесот на учење на пијано. Јасно видливи клучеви и белешки за налепниците го прават учењето забавно и возбудливо. ? Силиконска текстура : Го подобривме материјалот што нема да биде браздата по употреба, што може да го продолжи животот на налепниците на буквите за пијано. Високо мека силиконска текстура нема да ви пречи прстите додека играте. Нема како да ги преклопите или навивате налепниците, совршено се вклопува на тастатурата кога ќе ја извадите за употреба. ⭐ Комплетни 88 копчиња : Пакетот доаѓа со 88 целосни клучеви што можат да покриваат тастатура или пијано со 88 тастатури. Помошник на тастатурата за пијано работи со само 88 клуч за тастатура, пијано за електрична тастатура, електричен орган. ? Кодови во боја : Секоја нота во налепниците на тастатурата е кодирана со светли бои за да им помогне на децата и почетниците да ги идентификуваат и запаметат брзо и лесно. Менувач на игри за учениците за визуелни. ? Одлично за секого : Налепниците за пијано се совршени за почетници и деца да ја научат и запаметат музичката теорија, музичките нотации и позициите на клучеви. Поканува четири октави, што е повеќе од доволно за деца или за кој било почетник да започне да го учи пијано. ? Нов дизајн : Нема лепак! Забелешките на тастатурата може да се отворат и затворат клучот. Подобрете го вашиот фокус, меморија и забрзајте го процесот на учење на пијано. Јасно видливи клучеви и белешки за налепниците го прават учењето забавно и возбудливо. ? Силиконска текстура : Го подобривме материјалот што нема да биде браздата по употреба, што може да го продолжи животот на налепниците на буквите за пијано. Високо мека силиконска текстура нема да ви пречи прстите додека играте. Нема како да ги преклопите или навивате налепниците, совршено се вклопува на тастатурата кога ќе ја извадите за употреба. ⭐ Комплетни 88 копчиња : Пакетот доаѓа со 88 целосни клучеви што можат да покриваат тастатура или пијано со 88 тастатури. Помошник на тастатурата за пијано работи со само 88 клуч за тастатура, пијано за електрична тастатура, електричен орган. ? Кодови во боја : Секоја нота во налепниците на тастатурата е кодирана со светли бои за да им помогне на децата и почетниците да ги идентификуваат и запаметат брзо и лесно. Менувач на игри за учениците за визуелни. ? Одлично за секого : Налепниците за пијано се совршени за почетници и деца да ја научат и запаметат музичката теорија, музичките нотации и позициите на клучеви. Поканува четири октави, што е повеќе од доволно за деца или за кој било почетник да започне да го учи пијано. Ова е причината зошто ви треба пијано гребло : подобра алтернатива на налепници или маркер. Не-стап, без лепи, инсталирани со секунди. Направено од издржлив и флексибилен силикон што ќе им овозможи на копчињата да се движат слободно. Тој е специјално дизајниран да одговара на сите тастатури на 88 клучеви или пијано. Секоја марка!.

За стоката

Слична стока во категоријата

Пумпа за Гориво за замена НАOP Продавницата за 1996 Година Јамаха Надворешен 115 КС Ц115ТЛРУ, С115ТЛРУ, 115тјру М�

Гумен ѓон Дизајниран од здравствени работници за да издржи дури и најдолги смени додека ги одржува ваши

Дополнувања на поделба графит пластична полица има поделба што ги поставува точките од не'рѓосувачки ч�

Материјал : изработен од премија метал со тешки работи Издржлив и долготраен Повеќе бои за избор Прила�

● [ОПТИМАЛНИ ПЕРФОРМАНСИ] : ocestore premium M3 N32337100 5btn Автомобил Клуч За Клучеви Далечински Управувач Без Клуч 1

12.1мегапиксел Супер имаше сензор за слика на CCD 5x оптички зум, 28мм широк агол Carl Zeiss VarioTessar леќи; Оптичка ст

Пакетот Вклучува : 100 парчиња Тркалезни Диско Топчести Монистра за Изработка На Накит ❤ Пакување : Вис

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Материјал санитарните кеси за складирање салфетки се изработени од висококвалитетен памук, кој е цврс�

Има едноставен дизајн, но многу практичен во употреба, што ви дава добро искуство со користење И нежно, м

Loopacell Бренд CR1616 батерии Заменува DL1616, ECR1616, BR1616 и Сите Еквиваленти Супер Свеж, Врвен Квалитет, Работи за и�

Количина : 1 Димензии : 6 "х 6" х 12 "(Л х ш х Х) Лесен, Брановиден Картон Со Еден Ѕид Ги Намалува Трошоците За Ис

Извор На Инспирација За Дизајн : Нека секое од нашите кучиња стане уникатен суперхерој откако ќе го обле

должина : 2 инчи Овој производ се тестира пред испорака Ве молиме бидете сигурни дека ќе се купуваат Од Г�

ИЗДРЖЛИВИ И ЕКОЛОШКИ : кесите за сендвичи за повеќекратна употреба се создаваат како одговор на длабока

Дизајн на запечатување : складирањето Храна има посебен механизам за запечатување кој може лесно да се �

Погоден за сечење тврди метали, тврда пластика и дрво, но и за меки материјали Големина : 6мм, 7мм, 8мм, 9мм, 1

Божиќен Календар За Доаѓање : Божиќното одбројување е возбудливо време за децата Еден начин да ги зголе�

Може да помине или да запре : Користејќи целосно автоматски процес на рафинирање, поминување или стоп, и�

Сет од 4 големини 90 / 14 игли за шиење на топката за шиење Дизајнирано да спречи прескокнати стихови кога р

Металната Корпа За Подароци За Венчавки може да складира накит, козметика, производи за нега на кожа, кн�

Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки чели�

Огледало со продолжено прегледот на автомобилот ви помага да го зголемите вашето видно поле и да обезбе

100% памук Напредна Заштита : Националните Заштитници За Перници За Алергија се направени од 100% памук што

Scroll