Ново
Во Близина На Еден, Округот Маршал, Јужна Дакота

Во Близина На Еден, Округот Маршал, Јужна Дакота

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1279.84

"Во близина На Еден, Округот Маршал, Јужна Дакота" е неверојатна црно-бела инфрацрвена фотографија од познатиот архитектонски и ликовен уметнички фотограф, Максвел Мекензи. Фотографијата е потпишан и нумериран архивски пигментен принт. Големината на сликата е 16 х 48 инчи. Максвел Мекензи е автор на 3 книги за панорамска и воздушна ликовна фотографија и неговата работа е широко изложена во галерии и музеи на национално ниво. Неговите фотографии може да се видат во бројни приватни, корпоративни и институционални колекции, вклучувајќи Ги Колекцијата Филипс, Вашингтон, Д.Ц и постојаните колекции во Американските Амбасади Во Богота, Колумбија, Абиџан, Брегот на Слоновата Коска, Конакри, Гвинеја, Москва, Русија, Катманду, Непал, Душанбе, Таџикистан И Лима, Перу.

За стоката

Слична стока во категоријата

Пумпа за Гориво за замена НАOP Продавницата за 1996 Година Јамаха Надворешен 115 КС Ц115ТЛРУ, С115ТЛРУ, 115тјру М�

Производите што ги испраќаме е верзија на Јапонија Може да има само јапонски прирачник, ако производств

304 не'рѓосувачки челик, не е лесен за 'рѓа, технологија за заварување, цврсто заварување, густо и издржлив

100% сосема нов и висок квалитет за Apple Watch Iwatch Series 7 6 5 4 3 2 1 SE Екопријателски меко силиконско јадро + надворе

Комплет за стартување од 5 полици од не'рѓосувачки челик Не'рѓосувачки челик 5 Цврст Поврпник за стартув�

Asiby Apple Watch Case, IP68 одделение водоотпорен, интегриран гумен прстен под екранот за да ја задржите водата над

Универзален дизајн на излез од пепел : торбата со пилевина е дизајнирана на прилагодлив излез, компатиб�

ИЗДРЖЛИВИ И ЕКОЛОШКИ : кесите за сендвичи за повеќекратна употреба се создаваат како одговор на длабока

Производ 1 : JBL Pro Sound со оптимизиран двигател за долги екскурзии, одделни твитер и двојни JBL бас радијатор�

Материјал : Челик C45, не е зацврстен Предводена Спреките обележани со се изработени од сиво леано железо

Монитор и тастатура со целосна големина; Користете 1 / 2 "пин за употреба со ригидни раце и монтирања...

【Двојно брзо полнење 3.0 Порти】 Обезбедува 4x побрза брзина на полнење на компатибилни уреди...

пајажина пајажина COB21 CM 18 CM Бели 600 LED диоди 12 V 400 W затемнето COB LED со 11 клучеви безжичен далечински управув

Замена на компонентите на Upstart GB005 WJSA далечински управувач за остар LC50 LE650 U Наменето за лесна замена и ра�

12.1мегапиксел Супер имаше сензор за слика на CCD 5x оптички зум, 28мм широк агол Carl Zeiss VarioTessar леќи; Оптичка ст

Подготвени да додадете атрактивен допир во вашиот дом или канцеларија и да се грижите за сите ваши потр�

Силиконски ленти 50 парчиња кои не се закачани залепени закачалки од дрво лепило силиконски затегнувачк

Scroll