Ново
Сребрена Сива Мачка Око Лажни Нокти Целосна Покривка Краток Бадем Притиснете На Ноктите Со Лепак За Жени И Девојки Нокти Уметност 24 парчиња

Сребрена Сива Мачка Око Лажни Нокти Целосна Покривка Краток Бадем Притиснете На Ноктите Со Лепак За Жени И Девојки Нокти Уметност

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.33

Различни големини : 24 парчиња притиснете на ноктите со 12 големини за да изберете, секоја големина има 2 парчиња, соодветна големина што одговара на прстите на повеќето луѓе. Дизајн : лажните нокти се дизајнирани со мачкино око, што ги прави вашите нокти поелегантни и шармантни. Висок квалитет : СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, безбеден и нетоксичен материјал без чуден мирис, издржлив за употреба и удобен на прстите. Едноставна операција : овој вид на целосни нокти за покривање лесно се сечат,нанесуваат,неизбледуваат боја без одвојување или ленти.Убавата декорација може да ги направи ноктите поприродни. Повеќекратна примена : лажните нокти се одлични за учениците во сите фази,погодни за салони за нокти и самостојна уметност за нокти дома, лесни за отстранување,кои се прекрасни подароци за вашата сопруга,девојка,мајка или сестри,како и одлични за забави,свадби,костими,Ноќта на Вештерките,Божиќ итн. Тип На Информации за производот : Лажни нокти/Притиснете На Ноктите Нови Со Висококвалитетен Материјал : Вклучен Е Пластичен Пакет ABS : 24 парчиња Лажни Нокти со 1g лепак+1 парчиња мала датотека за нокти Како Да Работите? 1.Нежно тријте ги парчињата нокти со стапче за нокти за да ги отстраните површинските кутикули, исплакнете ги и одржувајте ги ноктите чисти и суви 2.Изберете ја големината што најмногу одговара на вашите нокти, земајќи соодветна количина лепак или бесплатен лепак за желе во внатрешноста на избраната плочка за нокти 3.Притиснете ги лажните нокти на сопствените нокти и држете ги 30 секунди. 4.Исечете според обликот и должината на печатот на ноктите што сакате Како Да Ги Отстраните? Потопете ги ноктите во топла вода и нежно излупете ги претходно залепените нокти од страна по неколку минути Отстранете ја налепницата за лепак и чувајте го лажниот врв на ноктите за следниот пат Употреба Забелешка : 1.Парчињата нокти се мерат рачно во натура, можеби имаат малку јаз, надеж за разбирање! 2. Ве молиме, не оставајте ги акрилните нокти во вода долго време, тоа ќе ги натера ноктите лесно да паднат колку долго може да трае? Обезбедуваме висококвалитетен лепак за желе(трае околу 7 дена) Држете се подалеку од вода 1 час откако ќе нанесете лажни нокти можете да користите други додатоци за да се придржувате до лажните нокти За да го создадете вашиот омилен стил ве Молиме избегнувајте долго изложување на топла вода И сапун подолго Време Ако има некаква збунетост,ве молиме не двоумете се да не контактирате во секое време.

За стоката

Слична стока во категоријата

5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Солидна состојба на реле модул со пластична покривка 5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Со

Податоците за графиконите со големина се само за ваша референца Белешки : ❤ 2 слоеви над половината (пам�

Автентицирана и оценета спортска картичка Спортските картички станаа многу популарни во колекционерс�

Tico Hiгустина карбид специјално дизајниран за секоја апликација да ги зголеми перформансите...

Диспензерот за чаши со пролет со дихтунзи за ослободување на силикон одговара на стандардните големини

Кристални прстени за нокти на прсти : Чармот на уметноста на ноктите за жени девојки е исклучителна шема

Големина : 92мм TPI : 24 Пакет : 5 Bosch : T118a Големина : 92мм TPI : 24 Пакет : 5 Bosch : T118a HSS : Целосно зацврстен челик со гол

Совршено се вклопува само со површинска книга / книга2 15inch Направено од издржлив 3М материјал Отстранет

Метал Комарец Нето Штанд овој комарец нето штанд сет е направен од метални материјали безбеден и издрж�

Количина : 1 Димензии : 6 "х 6" х 12 "(Л х ш х Х) Лесен, Брановиден Картон Со Еден Ѕид Ги Намалува Трошоците За Ис

Тип : YCS6C Полјаци : 1p+npe Номинална струја на празнење во (KA) : 20 Максимална струја на празнење IMAX (KA) : 40...

Пакетот Вклучува : ќе добиете 400 парчиња вреќи за складирање мајчино млеко од 7 мл, кои се доволни за да ги

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 100% памук Увезени Редовно вклопува�

Мини спојници без игли, безгласно врзување, за да се избегне скриената опасност предизвикана од острите

Висок квалитет : завртки за ореви од барел изработени од добар квалитет јаглероден челик, тврд и здрав, о

Scroll