Ново
Супер Дупер Публикации | Американски Знаковен Јазик Бинго Игра | Образовен Ресурс За Учење За Деца

Супер Дупер Публикации | Американски Знаковен Јазик Бинго Игра | Образовен Ресурс За Учење За Деца

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.67

Бинго Одбори - 24 Двострани Бинго Играње Одбори (89 "х 11"). Картички - 192 Целосна Боја Американски Знаковен Јазик Повикувајќи Картички(2⅛ "х 3⅝"). Теми-Осум различни јазични теми-Букви, Броеви, Семејство, Чувства, Именки, Глаголи, Придавки и Време. Образовни-Им Помага на децата да научат 201 основни зборови за вокабулар на знаковен јазик. Вие исто така може да уживаат 400 Знаковен Јазик Картички - исто така вклучени на . Писма. Броеви. Семејство. Чувства. Именки. Глаголи. Придавки. Време. Карти. Децата сакаат да играат бинго! Сега можете да ги научите најчесто користените знаци со Знаковен ЈАЗИК бинго! Децата ќе потпишат и ќе го кажат својот пат до часови забава додека учат 201 американски знаковен јазик (АСЛ) знаци. Знаковен јазик бинго категории. Супер Дупер Публикации-Изработка на квалитетни едукативни материјали од 1986 година. Едукативните игри, палубите со карти и книгите за репродукција се наша специјалност да предаваме важен јазик и вештини за говорна терапија на децата на глобално ниво. Сите производи се создадени од едукатори, патолози на говорен јазик и работни терапевти со долгогодишно искуство.

За стоката

Слична стока во категоријата

избор на подарок за вашиот пријател или семејство, дајте им мало изненадување одмор на раката на тастат�

Компатибилен со : Galaxy Note 10 Note 10 PlNote 10+ SMN970 F, SMN970 U, SMN970 U1, SMN9700, SMN970 W, SMN9700, SMN970 N, SMN970 X All Model За производите : (со

Wallидни монтирани ретровизори Мултифункционално огледало со двојна намена, може да се користи како огле

РАЧНО РАЗНЕСЕНА СТАКЛЕНА КАПКА ВОДА ЗА ВИСКИСамо една капка вода во вашето виски може да го промени сос�

Организатор на пилули од 14 ден : двонеделни прегради ви помагаат лесно да ги испланирате и дистрибуират�

Заклучок на капакот со клип Ова шише за трескање и клип во вода има безбеден капак за заклучување на врв�

Повеќенаменски : Користете го овој ранец со врвки на знамето на гордоста на виножитото како торби за веж

●ТРИДЕЛЕН јаже за тренирање на силата на Раката ќе ви помогне да изградите сила и да ги потпрете мускул�

ШАМПАЊ ФЛЕЈТА МАРКЕРИ прстен форма вино стакло маркери, едноставен и лесен за разликување вино стакло...

Надворешен клуч за повеќето големини за позитивен погон и поголеми можности за носење вртежен момент Д�

Лесен за користење Различни големини и должини на најчесто користени завртки Завртки за главата на коп�

●Пакетот Содржи 1бокс 24 Парчиња долго притискање на ноктите, 24 парчиња желе лепак, 1 парче алкохол памук,

Вредност Пак & направен во САД Со овој пакет со вредности од 48 закачалки, нема да ви помогнеме за закачал

Qmersive 3 D IMAX CINEMA® 360°панорамски широк поглед, џиновски визуелен празник на екранот, асферична оптичка леќа

Економските политорби со мала тежина ги штитат производите од нечистотија, прашина и влага...

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка �

Безжичен : да биде изработено од флексибилен полиестерски материјал, овој екран на проекторот е непреч

Scroll