Ново
Супер Дупер Публикации | Американски Знаковен Јазик Бинго Игра | Образовен Ресурс За Учење За Деца

Супер Дупер Публикации | Американски Знаковен Јазик Бинго Игра | Образовен Ресурс За Учење За Деца

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.67

Бинго Одбори - 24 Двострани Бинго Играње Одбори (89 "х 11"). Картички - 192 Целосна Боја Американски Знаковен Јазик Повикувајќи Картички(2⅛ "х 3⅝"). Теми-Осум различни јазични теми-Букви, Броеви, Семејство, Чувства, Именки, Глаголи, Придавки и Време. Образовни-Им Помага на децата да научат 201 основни зборови за вокабулар на знаковен јазик. Вие исто така може да уживаат 400 Знаковен Јазик Картички - исто така вклучени на . Писма. Броеви. Семејство. Чувства. Именки. Глаголи. Придавки. Време. Карти. Децата сакаат да играат бинго! Сега можете да ги научите најчесто користените знаци со Знаковен ЈАЗИК бинго! Децата ќе потпишат и ќе го кажат својот пат до часови забава додека учат 201 американски знаковен јазик (АСЛ) знаци. Знаковен јазик бинго категории. Супер Дупер Публикации-Изработка на квалитетни едукативни материјали од 1986 година. Едукативните игри, палубите со карти и книгите за репродукција се наша специјалност да предаваме важен јазик и вештини за говорна терапија на децата на глобално ниво. Сите производи се создадени од едукатори, патолози на говорен јазик и работни терапевти со долгогодишно искуство.

За стоката

Слична стока во категоријата

Комплет за стартување од 5 полици од не'рѓосувачки челик Не'рѓосувачки челик 5 Цврст Поврпник за стартув�

Памучна Мешавина Направено во Сад Командантите худи е удобно и одлично за покажување тимска гордост во

86% Полиестер, 14% Спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење ОСНОВЕН СЛОЈ СО СРЕДНА ТЕЖИН�

Кога го користите, тоа е како да отворите кармин.3bsize : 1,92 x1 Супер долго траење на батеријата ви овозможув�

Огледало со продолжено прегледот на автомобилот ви помага да го зголемите вашето видно поле и да обезбе

Гумен ѓон Дизајниран од здравствени работници за да издржи дури и најдолги смени додека ги одржува ваши

304 не'рѓосувачки челик, не е лесен за 'рѓа, технологија за заварување, цврсто заварување, густо и издржлив

Синхроното тркало е изработено од алуминиумска легура со висока завршница Се користи во врска со време�

Може да се користи за сечење и свиткување на мека и тврда жица, како што се бакар, челик, алуминиум, кабел�

Погоден за сечење тврди метали, тврда пластика и дрво, но и за меки материјали Големина : 6мм, 7мм, 8мм, 9мм, 1

Универзален дизајн на излез од пепел : торбата со пилевина е дизајнирана на прилагодлив излез, компатиб�

Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки чели�

12.1мегапиксел Супер имаше сензор за слика на CCD 5x оптички зум, 28мм широк агол Carl Zeiss VarioTessar леќи; Оптичка ст

Asiby Apple Watch Case, IP68 одделение водоотпорен, интегриран гумен прстен под екранот за да ја задржите водата над

Одлична вредност : Ова е вистинска замена на филтерот за воздух на ХЕПА за да помогне ефикасно да ги филт

Секое купување бисел помага да се спасат миленичиња БИСЕЛ гордо ја поддржува Фондацијата За Миленичиња

Производ 1 : JBL Pro Sound со оптимизиран двигател за долги екскурзии, одделни твитер и двојни JBL бас радијатор�

Керамички површински монтирање (SMD) отпорник на чип Фиксиран отпорник на тенок филм SMD (100 парчиња многу)..

★ Еколошки материјали со високо квалитетни материјали, нетоксични и без вкус ★ Хуманизираниот дизајн �

Почувствувана крпа Направени во САД или увезени 【Големина】 Големината на оваа торба за складирање на �

Реципроцирање на сечилото за пила за дрво вградено од нокти и пластика 6 заби по инч за брз почеток Бимет

Scroll