Ново
Смијдмм Дијамант Сликарство по комплети за броеви, комплет за сликање со дијаманти за возрасни, 5Д паун со целосна тркалезна скапоцен камен DIY занает за домашен wallи?

Смијдмм Дијамант Сликарство по комплети за броеви, комплет за сликање со дијаманти за возрасни, 5Д паун со целосна тркалезна

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

? Пакетот вклучува : ќе добиете 1x печатено платно, 1xpen, 1 XDrill Pen Pen, 1xglue, 1xplate и доволен број на тркалезни дијаманти. Доволно за завршување на комплетите за дијамантски уметности. ? Висок квалитет : 5Д дијамантско сликарство платно е печатење со висока дефиниција печатење водоотпорно платно, без вкус, не е лесно да се склопи, никогаш не избледува. Големината е 12 x16in. Топол производ : Комплет за сликање со дијаманти е нов моден занает, едноставен и лесен за учење. Тоа е најпопуларната декорација на DIY. Забава за DIY : 5Д комплет за сликање на дијаманти може да го ослободи стресот, да ги прилагоди емоциите, да ја зголеми самодовербата и да истрае за развој на трпеливост. Можете да уживате во забавата на правењето мозаик. ? Платно. Платно. Комплетот за уметност во дијаманти за возрасни е нов DIY искуство забава, работа со членовите на вашето семејство, поминувајќи лично време со деца, ужива во забавата да се занимавате со вашиот lубовник, доживувајќи забава на соработка. Ако можете да го смирите и завршите целиот сет на сликарство со дијаманти, дефинитивно ќе почувствувате чувство за достигнување и споделување на радоста на победата? Комплет за сликање на дијаманти е нов моден занает, едноставен и лесен за учење. Тоа е најпопуларната декорација на DIY? 5 D Diamond Painting Canvas е печатење со висока дефиниција печатење водоотпорно платно, без вкус, не е лесен за преклопување, никогаш не избледува? Дијамантскиот комплет за сликање може да го олесни стресот, да ги прилагоди емоциите, да ја зголеми самодовербата и да истрае за развој на трпеливост. Можете да уживате во забавата на правењето мозаик? Како да започнете со сликарството со дијаманти? 1. Отворете го пакетот и проверете ги специјалните алатки за сликање на дијаманти 2. Исклучете ги еден дијамант во боја на фиоката и тресете ја фиоката десно и лево 3.Постанете соодветна лепак глина со пенкалото 4. Проверете го бројот на кодот на дијамантите и соодветниот симбол. 5. Подгответе ја потребната област за да избегнете прашина на други делови за лепливост. 6.Пикнете ги дијамантите со пенкалото, а потоа залепете го на соодветниот симбол на капакот 7. Остатокот од дијамантите може да се стави во вреќата Ziplock. 8. После сите симболни области се заглавени со дијаманти, користете книга или рака за правилно притискање на дијаманти за да го направите цврсто? Спецификација на производот Име : 5 D Материјал за сликање на дијаманти : висококвалитетно платно, вежба за смола? Инче 1*Пенка за дијаманти 1*Дијамантска лента за складирање на сликање 1*пинцети 1*лепак.

За стоката

Слична стока во категоријата

Одлична метална занаетчија】 Нашиот штанд е изработен од здрав метален челик, површината на истиот усво

Направено од 100% памук и зашиен за трајност и удобност Изберете од различни големини и бои Направено од 10

❤ kknit џемпер за женски грда Божиќ џемпер џемпер жени жени леопард џемпери за жени грди џемпери портокал�

Синџирите за замена на ROP Shop 2 доаѓаат како што е прикажано на првата слика Гуми не се вклучени Забележет�

1 Материјал на производот : Маска за тенка ткаенина за дишење е изработена од висококвалитетен ултраме�

Сосема нов и висок квалитет Материјал : Алуминиумска легура Боја : Црна и црвена Дијаметар : 28мм...

100% полиестер • ❤ • 【Време на испорака】 : Нормално 715 работни денови ✔buy 1 парчиња добиваат 5% попуст ; ✔

Направено во САД Затворање на патент висат суво Опуштено вклопени широки панталони за мажи и жени Напра

Ги заменува следниве игли : Acutex 310iie, 312 / III, 315 / III, 320 / III; Акаи РС100, РС120; Астатичен N18017d; Хитачи ДССТ103; Кенву�

Ауди С4 Б59702 Д.О т усогласени линии за сопирачки од нерѓосувачки челик Машински алуминиумски капи...

? 【Спецификација на исцелување на топката на скапоцен камен】 : Природен скапоцен камен Црвен јаспер кр

Тие се лесни за облекување и полетување, исто како и удобните чорапи Гума ѓон Останете на : памучниот врв

1 Специјално дизајниран во стил на преклопување со 3 пресеци 2 Алуминиумска цевка обезбедува поцврста и �

Дискови на цирконија со тип 29 Нуди поголем контакт на работното парче и нов највисок раб додека се носат

Големина : 12'''x16'''x3panel (вкупна големина од 3 парчиња ако се поставени заедно без простори е 36''x16 '') HD2566...

Големина : 4,4 см x 4,4 см (1,7 инчи x 1,7 инчи) кога е склопено; 6,4 см (2,5 инчи) во должина кога легнува...

12" рамо : 47см / 18.35"Големина : ххххл Биста : 140см / 55 Машинско Перење женски карирани дами со кратки ракави бл

Брзо поставување, време на мешање на рацете (23 ° C) : 3040 S Вкупно работно време (23 ° C, вклучително и време на

Може да се користи како подлога на глувчето, топла подлога или Trivet Трајно обоени дизајни...

Поддржано од Баклгиј : Подготвени веднаш од САД од САД Над 19,000 прегледи со пет starвезди : Од проверени кли�

Безбедна ткаенина : Суперфина влакна Предности : Високо апсорбирачки, останува мек по миењето и сушењет�

Ние сме поблиску до природата Деликатни природни мов прстени се спакувани во деликатен накит, целосни п

Боја : жолта Сертификација : Ништо Потекло : Кина на копното Боја : жолта Сертификација : Ништо...

Хартија Детска хартија за преклопување : Исклучителна изработка, извонредни детали, изгледа корисно и д

LED Taper со тајмерот безгрешни свеќи доаѓаат како збир од 2; Безбедно LED светло треперење и сјае како вистин�

Светли идеи 500g Асортирана хартија во боја на ткивото во боја се испорачуваат во чиста полибаг за дополн�

Синџирот на гуми за замена на ROP Shop 2 доаѓа како што е прикажано на првата слика Гуми не се вклучени...

Акрилични кристални облоги на мониста се тркалаат со ланец на чаши од ринестон идеален за свадбени прие

Забавен и уникатен додаток на страниците за белешки, честитки и многу повеќе! Овој пакет содржи шест 8,25х

Пит од 5 / 8 инчи за големини 50 ланци Спреките со центри од двете страни се тип Ц, прскања со центри од една�

Scroll