Ново
2 пакувања BFR вежби ленти за тренинг на крв Оклузија Оплинси Ограничувачки ленти за вежбање, тон кренете го задникот, сквотот, бутот, фитнесот

2 пакувања BFR вежби ленти за тренинг на крв Оклузија Оплинси Ограничувачки ленти за вежбање, тон кренете го задникот, сквотот,

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.67

Тон, облик и подигнете го задникот - BFR пленот ремен му помага на развојот на нозете и растот на глутеалните мускули со привремено ограничување на протокот на крв во мускулите, акумулирајќи млечна киселина и Бургас (хормон за раст на човекот). Трајни и дише - овие плен ленти се изработени од повисоки квалификувани ткаенини, подебели, поеластични и не лесно деформирани со подобро истегнување и компресија. Повеќе е дише, и не се чувствува досаден и тежок во споредба со опсезите на Велкро. Не е лесно да се лизнете или да се тркалате за време на вежбање, така што ќе добиете подобро искуство и резултат на вежбање. Диверзифицирана и ефикасна обука-Појасот за обука ви овозможува да користите обука со мала тежина за да постигнете ефект на обука со висок интензитет, без разлика дали е обука за опрема или обука за слободна. Затоа, можете да користите помалку време за да го постигнете ефектот на вежбање што го сакате и со помала веројатност да бидете повредени. Идеално е за помагање во јога, пилатес, мрена, сквотот, обука за опрема и тренинзи на телото на плажа. Лесно прилагодлива и употреба на употреба - нашите оклузивни ленти усвојуваат надграден дизајн на токи, кој може да се користи многу пати за време на тренингот без да се стисне бутот. Тој е дизајниран за лесно олабавување и затегнување, должината на опсезите е околу 90 см што им овозможува на повеќето луѓе да ја прилагодат затегнатоста како што ви треба. Вклучен пакет - Пакетот вклучува 2 ленти за ограничување на ткаенини за компјутери и водич за вежбање. Упатството за клучните точки на вежби за обука, овозможувајќи ви да тренирате побрзо и да ги постигнете своите цели. Ставете ги круговите на колкот околу ногата за тренинг. Високо квалитетен екстра широк оклузија опсези што се користат во успешно во истражувањето на силна еластична лента плус брзо ослободување на камерата Дополнителна силна и издржлива еластична лента Лесно вклучено/исклучување на механизмот за заклучување Ултра удобен тешки еластичен материјал Оптимална ширина од 2 инчи за васкуларна оклузија Секоја нарачка доаѓа со 2 Групи за да ви овозможат да ги вежбате и двете нозе или двете раце во исто време. 100% гаранција за враќање на парите.

За стоката

Слична стока во категоријата

Овој кабел за 3 G / 6 G HDSDI RG179 се одликува со исклучително ниско слабеење во кабел за минијатурен минијатур�

Капацитет : 350 мл Големина : 8,2 см (3 инчи) во дијаметар ;; 9,6 см (4 инчи) во висина ;; 350 ml (12oz); Класификација : Ка�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Овие торби од влезната врата обезбедуваат дополнително складирање за работи како што се : пијалоци, моб�

60% памук, 40% полиестер Увезени Повлекување на затворање Машинско миење Летните најважни работи на отвор�

1x3m, 1x4m, 1x5m, 1x6m, 2x2m, 2x3m, 2x4m, 2x5m, 3x3m, 3x5m, 3x7m, 4x4m, 4x6m, 5x5m (прилагодлив) препорачана големина : photo wallид : дебелина на �

Има едноставен дизајн, но многу практичен во употреба, што ви дава добро искуство со користење...

Кристални прстени за нокти на прсти : Чармот на уметноста на ноктите за жени девојки е исклучителна шема

Tico Hiгустина карбид специјално дизајниран за секоја апликација да ги зголеми перформансите Нелеплива о�

100% волна Направено во САД Повлечете го затворањето Машинско миење топол нежен циклус Измијте со слични

2во1 мултифункционална метла, прашина, бришење, чистење, коса, прашина, чистење, прашина, прашина Мека и н�

● Фиксен Валјак, 51 / 2"Л х 4"W ® Должина (Во.) : 5 1 / 2 во € Ширина (Во.) : 4 во € Вклучува : Хардвер...

Кристал за природно заздравување Кристал за лекување е еден вид алтернативна терапија што вклучува уп�

Големина : 5кг : 21,7*36.9*20,7 см 10кг : 21,736.931,5 см (Должинаширинависина) (5 кг, 10 кг) Материјал : Материјал за оценка

25мм метална цевка Кабинетот Дијаметарот на металната цевка се зајакнува до 25мм, што ја прави оваа гарде

Тип : YCS6C Полјаци : 1p+npe Номинална струја на празнење во (KA) : 20 Максимална струја на празнење IMAX (KA) : 40...

Направено од капацитет од не'рѓосувачки челик : 21oz Вклучен е 2 пресврт на капачиња 1 лесен проток на пиењ�

Гума ѓон Saffeafe материјал : Нашите балетски чевли се изработени од безбедна кожена пумпа со пријателска п�

5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Солидна состојба на реле модул со пластична покривка 5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Со

Може да помине или да запре : Користејќи целосно автоматски процес на рафинирање, поминување или стоп, и�

100% полиестер Повлекување на затворање Само миење на рацете Единствена структура на мрежа, ткаенина за в

Економична и алтернатива за заштеда на време за купување компоненти одделно Заштедува на заливот на вр�

Scroll