Ново
Силиконски гумен лист Висока темпо цврста црвена стандардна оценка 1/8 x 8 x 8

Силиконски гумен лист Висока темпо цврста црвена стандардна оценка 1/8 x 8 x 8

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.33

Стандардна оценка. Мазна завршница и без поддршка. Јачина на затегнување : 711 psi (50 кг/см²). 1/8 "дебела црвена боја. 1/8" дебела црвена боја. Стандардна оценка. Мазна завршница и без поддршка. Јачина на затегнување : 711 psi (50 кг/см²). 1/8 "дебела црвена боја. 1/8" дебела црвена боја. Силиконски гумен лим на Симонд, цврста црвена црвена стандардна оценка 1/8 "x 8" x 8 "Силиконски гумен лист е направен од силикон полимер, кој е многу инертен, флексибилен, лесен и композитен. Овие чаршафи ги задржуваат своите електро-метрични својства на високи температури и имаат одлични диелектрични својства. Се користи за материјал за заптивка и пакување, покривање на подот, зглобови и заптивки, електрична изолација, запечатување на топлина, вибрации и амортизација на звук и многу други апликации. Карактеристики - има добра механичка сила - добро отпорен на Масло и маснотии - Висока отпорност на топлина, озон, кислород и УВ зрачење - отпорни на хемикалии, Спецификација на киселина и алкалис - Материјал : Силиконски гумен лист - Одделение : Стандардна - боја : црвена - дебелина : 1/8 инчи или 3,175 мм - специфично Гравитација : 1,5 gm/cm³ - цврстина : 50 ± 5 брег А - Површина : И двете страни мазна завршница - издолжување : 150% мин - јачина на затегнување : 711 psi (50kg/cm²) - Температурен опсег : -50 ° C до +175 ° C (-58 ° F до 347 ° F) - Толеранција на големина : ± 5% на дебела & ± 2 mm ширина и должина.

За стоката

Слична стока во категоријата

? Лесно за инсталирање : Засилена фиксација на завртки, водоотпорна и отпорна на 'рѓа, подвижна завеса, ле

Материјал : Челик C45, не е зацврстен Предводена Спреките обележани со се изработени од сиво леано железо

Металната Корпа За Подароци За Венчавки може да складира накит, козметика, производи за нега на кожа, кн�

Бод Љубовник Подароци Кожа Лаптоп Врежани "Секогаш Запомнете дека Сте ПОХРАБРИ отколку што верувате ПО�

Гумен ѓон Дизајниран од здравствени работници за да издржи дури и најдолги смени додека ги одржува ваши

0x0,7 инчи, совршена големина погодна за носење, нема да се појави, има пластичен вметнување со 3 дупки со п�

Одлична вредност : Ова е вистинска замена на филтерот за воздух на ХЕПА за да помогне ефикасно да ги филт

Божиќен Календар За Доаѓање : Божиќното одбројување е возбудливо време за децата Еден начин да ги зголе�

Материјал санитарните кеси за складирање салфетки се изработени од висококвалитетен памук, кој е цврс�

Секое купување бисел помага да се спасат миленичиња БИСЕЛ гордо ја поддржува Фондацијата За Миленичиња

Материјал : ова смешно знаме е направено од полиестер,мала тежина,силни и издржливи,јасни и светли слики

100% Други Влакна Увезени Затворање на патент Машинско Перење Хели техника изградба & Водоотпорен, ветроу

Погоден за сечење тврди метали, тврда пластика и дрво, но и за меки материјали Големина : 6мм, 7мм, 8мм, 9мм, 1

Занает Приврзок : Празни Керамички Орнаменти Закачувајќи го на дрвото, прозорецот, таванот или вратите,

Scroll