Ново
Бидете паметни каде и да е комплет за математика од 4 одделение, комплет за математички алатки од 4 одделение, стратегии за средно множење, стратегии за средно подел?

Бидете паметни каде и да е комплет за математика од 4 одделение, комплет за математички алатки од 4 одделение, стратегии за

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 264.32

Учењето по математика се забавуваше : Направете забавно учење - каде и да е, во секое време - со тоа што Карсон Делоса е умен каде и да е комплет за математика од 4 одделение за четврто одделение. Вежбајте со математички манипулативи, математички активности за сушење и многу повеќе!. Што е вклучено : Комплет за математика од 17-ПЦ од четврто одделение вклучува стратегии за средно множење, стратегии за средно поделба и книги за математички активности со средно фракции и комплет за алатки за математика со математички графикони, математички коцки и референтни налепници. Зајакнете ги математичките вештини : Децата учат (и практикуваат!) Основни математички вештини како што се множење, поделба, фракции и многу повеќе. Како работи : Четвртиот одделение ги користат математичките графикони за да ги зајакнат важните математички концепти и да ги користат книгите за активности и манипулативи за суво-бришење за практична практика и забава за математика од скоро каде било!. Зошто Карсон Делоса : Повеќе од 40 години, Карсон Делоса обезбеди решенија за родителите и наставниците да им помогнат на своите деца да напредуваат и да ги надминат целите за учење. Карсон Делоса го поддржува образовното патување на вашето дете на секој чекор од патот. Учењето по математика се забавуваше : Направете забавно учење - каде и да е, во секое време - со тоа што Карсон Делоса е умен каде и да е комплет за математика од 4 одделение за четврто одделение. Вежбајте со математички манипулативи, математички активности за сушење и многу повеќе!. Што е вклучено : Комплет за математика од 17-ПЦ од четврто одделение вклучува стратегии за средно множење, стратегии за средно поделба и книги за математички активности со средно фракции и комплет за алатки за математика со математички графикони, математички коцки и референтни налепници. Зајакнете ги математичките вештини : Децата учат (и практикуваат!) Основни математички вештини како што се множење, поделба, фракции и многу повеќе. Како работи : Четвртиот одделение ги користат математичките графикони за да ги зајакнат важните математички концепти и да ги користат книгите за активности и манипулативи за суво-бришење за практична практика и забава за математика од скоро каде било!. Зошто Карсон Делоса : Повеќе од 40 години, Карсон Делоса обезбеди решенија за родителите и наставниците да им помогнат на своите деца да напредуваат и да ги надминат целите за учење. Карсон Делоса го поддржува образовното патување на вашето дете на секој чекор од патот. Направете забавно учење - каде и да е, во секое време - со тоа што Карсон Делоса е умен каде и да е. Децата можат да научат математика насекаде со Карсон Делоса да биде умен каде и да е комплет за математика од 4 одделение! Овој математички комплет дизајниран за четврто одделение е преполн со сè што ви треба за да го поддржите идниот математички успех. Четвртото одделение математички пакет вклучува комплет за алатки за математика од 4 одделение и стратегии за средно множење, стратегии за средно поделба и средни фракции математички книги со суво-бришење. Совршено за одење, овој комплет за математички манипулативи му дава можност на вашето дете да ги практикува своите вештини од скоро каде било. Образованието се случува насекаде, а Карсон Делоса се обидува да ги обезбеди алатките потребни за да инспирира учење насекаде каде што се случува.

За стоката

Слична стока во категоријата

Акрилични кристални облоги на мониста се тркалаат со ланец на чаши од ринестон идеален за свадбени прие

АВИОКОМПАНИЈА ОДОБРЕН ПРЕВОЗНИКсо дизајн одобрен од авиокомпанијата, можете да го однесете вашето дом�

【Висококвалитетен материјал】 Tumbler од 20 мл е изработен од 304 не'рѓосувачки челик од одделение од храна с�

? 【Спецификација на исцелување на топката на скапоцен камен】 : Природен скапоцен камен Црвен јаспер кр

❤ kknit џемпер за женски грда Божиќ џемпер џемпер жени жени леопард џемпери за жени грди џемпери портокал�

Материјал : брановидна хартија Функција : кревет за одмор за играње канџи за мелење топки...

Брзо поставување, време на мешање на рацете (23 ° C) : 3040 S Вкупно работно време (23 ° C, вклучително и време на

Шипките за абење со сноРаботи се направени од најквалитетен, ладно валани челик за зацврстување на куќи

Големина на производот( W x d x h) : 3.3 x 4.3 x 4.7 инчи (8.5 x.Материјал : Керамика Земја На Производство : Јапонија...

Безбедна ткаенина : Суперфина влакна Предности : Високо апсорбирачки, останува мек по миењето и сушењет�

Идеално за најголема продуктивност^Следната генерација, SG (семе од гел керамика) жито^подобрена врска с�

Кристално чиста вода Отстранува фосфати, силикати, мириси и предизвикувачи на боја растворени органски

Превртен челичен амортизер за зголемен одговор и помалку таложење на топлина Пролет стапки и шок венти�

[Спецификации]ДИГАТ ДИА Должина на бит за вежба : 11мм / 0,43инчи, 21мм / 0,83инчи; Шанк Дија : 0,7мм / 0,027инчи, 1,8�

Направено од 100% памук и зашиен за трајност и удобност Изберете од различни големини и бои Направено од 10

Капацитет на излезна моќност : 500вати / 750ВА Излез : (6) НЕМА 515Р (Резервна Копија На Батеријата) 120в Влез : 120

✿ Модерни, едноставни дизајни дизајнирани со широк спектар на модерни бои, стилови и обрасци, вклучите�

Автоматско миење на високо перформанси со автоматизирано микрофлати по прифатлива цена...

** * Елегантен,, Модерен Дизајн, Овој компјутерски звучник не е само технички иновативен, туку и иновативе

100% Полиестер Рачно Миење Девојки темна Кралица црн и светло сив фустан со лелеави долги ракави и здолни�

Стаклени очи : стаклени око кабохони за правење накит, скулптури со кукли, таксидермија и други проекти �

1, има копче на предната страна на вшмукувачката чаша за ослободување или зголемување на стаклената вшм�

Синџирите за замена на ROP Shop 2 доаѓаат како што е прикажано на првата слика Гуми не се вклучени Забележет�

100% Задебелена коси мелење волна Произведено во САД и Увезено Г затворање Прстен 715 дена испорака...

Scroll