Ново
JESSINIE10PCS XL2596S-ADJE1 TO-263 XL2596S 150KHz Buck DC-DC Конвертор XL2596S Електронски компоненти

JESSINIE10PCS XL2596S-ADJE1 TO-263 XL2596S 150KHz Buck DC-DC Конвертор XL2596S Електронски компоненти

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 121.44

Влезниот опсег на напон на XL2596 S-ADJE1 е 4,5 V до 40 V, со 3,3 V, 5 V, 12 V и прилагодливи верзии. Долготрајната изложеност на апсолутен максимален рејтинг може да влијае на сигурноста. Кога ќе се случи функцијата за ограничување на втората струја, фреквенцијата на работењето ќе се намали од 150k Hz на 50k Hz. Кондензаторот за компензација е обично помеѓу 100 pf и 33 NF и е жичен паралелно со отпорник за поставување на излезен напон, R2. Функција Овозможи, се изгради функција над струја за заштита. Излез : За излезни напони поголеми од приближно 10 V, потребен е дополнителен кондензатор CFF. Кондензаторот за компензација е обично помеѓу 100 pf и 33 NF и е жичен паралелно со отпорник за поставување на излезен напон, R2. Преглед : XL2596 е конвертор на фиксна фреквенција од 150 k Hz (чекор-надолу) DC/DC конвертор, способен да вози 3А оптоварување со висока ефикасност, ниска бран и одлична регулација на линијата и оптоварувањето. Апликација : XL2596 S-ADJE1 може да се примени на следниве уреди, вклучувајќи LCD дисплеј и ЛЦД ТВ, дигитална рамка за фотографии, кутија за поставување, модем ADSL и телеком/мрежна опрема. Белешка : Стресот поголем од максималниот рејтинг може да предизвика трајно оштетување на опремата. Излезот може да се прилагоди од 1,23 V до 37 V, а падот на минималниот напон е 1,5 V. Потребно е минимален број на надворешни компоненти, регулаторот е едноставен за употреба и вклучува компензација на внатрешна фреквенција и осцилатор со фиксна фреквенција. Ова е само оценка на стресот и не подразбира функционално работење на опремата под овие или други услови повисоки од оние што се наведени во работењето.

За стоката

Слична стока во категоријата

Левата вилица може да се лизне нагоре и надолу за да се олесни мерењето на зачекорените делови...

●СОВРШЕН за БЕБИЊА и МАЛИ ДЕЦА : Секој прибор во нашиот комплет од нерѓосувачки челик доаѓа со заоблени

Во Согласност СО Рма Инженеринг Стандард Споредливо Со Гејтс, Браунинг, Гудјер, Дејко, Бандо, ПИКС, Бесто

€ € 80 Грама Тешка Апсорпција● софифини влошки за еднократна употреба големина во 30 "X 36" (74cm x 90cm), тежина

Чекор погоре бобечи од алуминиумска фолија за еднократна употреба, овие штитници за капење обложени со

Големина : нашата декоративна чинија има 4 големини од 6 инчи / 7 инчи / 8 инчи / 10 инчи Овој производ вклучув

Кожа PU кожен материјал, издржлив и не е лесен за валкано, прецизно шиење Елегантниот облик на организато

0 (Музика И Повици Без Раце) / Контрола На Воланот / Линк За Огледало / Google Store / Онлајн Комуникација / RD

Универзален дизајн на излез од пепел : торбата со пилевина е дизајнирана на прилагодлив излез, компатиб�

Гласовно Активирање Касета Контра Рекорд И Индикатор За Батерија Џек За Слушалки Приклучоци За Далечин

Ед Рамка Сентрон Прекинувач 480 Волти Номинална Линија странични навртки не се вклучени Димензија на про

Scroll