Ново
Tsubaki 50b16f-1c го заврши ропството, единечното влакно, инч, #50 ANSI No., 5/8 теренот, 16 заби, 1-3/16

Tsubaki 50b16f-1c го заврши ропството, единечното влакно, инч, 50 ANSI No., 5/8 теренот, 16 заби, 1-3/16

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 308.96

Пит од 5/8 инчи за големини 50 ланци. Спреките со центри од двете страни се тип Ц, прскања со центри од едната страна се типот Б, а апликатите без центри се видови на типот А. Подготвено-инсталирање заврши со широк центар од едната страна. Попрска со ролери е тенко тркало со длабоки, униформно распоредени заби што ingвонат на неговиот обем. Американскиот Tsubaki Power Transmission произведува различни ланци, прскања и други компоненти за пренос на електрична енергија кои ги исполнуваат стандардите за меѓународна организација за стандардизација (ISO) за обезбедување на квалитет. Заби за заби помагаат да се спречи лизгање и врзување за да се избегне загуба на електрична енергија во склопови. Овој метеж на ланецот Tsubaki има терен од 5/8-инчи, одговара на ланци со големина 50 и е единечно влакно со еден сет на заби околу неговиот обем за употреба со синџири со единечно влакно. Заби за заби помагаат да се спречи лизгање и врзување за да се избегне загуба на електрична енергија во склопови. Тоа е заплет од типот Б со проекција на центар што ја опкружуваше дупчењето од едната страна и е подготвена за инсталација на вратило од соодветниот дијаметар. Усогласувањето на ланецот со теренот на Спрек спречува да се лизне ланецот, така што нема да се изгуби моќ. Компанијата, основана во 1917 година, е со седиште во Вилинг, Ил. Центар е испакнато, крената усна што ја опкружуваше ропството на местењето. Овој спојник на ланец со единечно влакно е погоден за употреба во широк спектар на апликации кои вклучуваат светло до умерени оптоварувања и тековни, високи циклуси, вклучително и системи за пренос на возила, градежна и земјоделска опрема, транспортери и фабрички производство и склопување, меѓу другите . Таа ја исполнува Меѓународната организација за стандардизација (ISO) 9001 за обезбедување на квалитет. Спреките за ролери се користат во широк спектар на апликации каде погонската моќност на моторот треба да се пренесе во движење, како на пример во моторни возила, транспортери, ескалатори, земјоделска, шумарство и рударска опрема, аеронаутика, роботика и истражување на вселената, меѓу други. Попрска од типот Б со проекција на центар од едната страна за да се сместат разни видови на грмушки за да се спречи да се лизне прскањето на вратилото. Растојанието од врвот на еден заб до следниот се нарекува теренот и најчесто се мери во додатоци од 1/8-инчи. Попрска од типот Б со проекција на центар од едната страна за да се сместат разни видови на грмушки за да се спречи да се лизне прскањето на вратилото.Пополнување на единечно влакно со еден сет на заби околу обемот за апликации каде што еден ланец може да го поддржи вртежниот момент и оптоварувањето. Пит од 5/8 инчи за големини 50 ланци.

За стоката

Слична стока во категоријата

86% Полиестер, 14% Спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење ОСНОВЕН СЛОЈ СО СРЕДНА ТЕЖИН�

Силиконски ленти 50 парчиња кои не се закачани залепени закачалки од дрво лепило силиконски затегнувачк

Памучна Мешавина Направено во Сад Командантите худи е удобно и одлично за покажување тимска гордост во

? Лесно за инсталирање : Засилена фиксација на завртки, водоотпорна и отпорна на 'рѓа, подвижна завеса, ле

Секое купување бисел помага да се спасат миленичиња БИСЕЛ гордо ја поддржува Фондацијата За Миленичиња

Гумен ѓон Дизајниран од здравствени работници за да издржи дури и најдолги смени додека ги одржува ваши

ИЗДРЖЛИВИ И ЕКОЛОШКИ : кесите за сендвичи за повеќекратна употреба се создаваат како одговор на длабока

Четката за заби на заби „Двојно дејство“ на четката за заби се технолошки пробив Составена од кратки и

304 не'рѓосувачки челик, не е лесен за 'рѓа, технологија за заварување, цврсто заварување, густо и издржлив

Кога го користите, тоа е како да отворите кармин.3bsize : 1,92 x1 Супер долго траење на батеријата ви овозможув�

Пумпа за Гориво за замена НАOP Продавницата за 1996 Година Јамаха Надворешен 115 КС Ц115ТЛРУ, С115ТЛРУ, 115тјру М�

【Материјал на производот】 работ на работ е изработен од надграден акрилен материјал, кој е многу виско

Комплет за стартување од 5 полици од не'рѓосувачки челик Не'рѓосувачки челик 5 Цврст Поврпник за стартув�

Шема на завртки на возилото : 5х4, 25" или 5х108мм.Шема На Завртки на Тркалата : 5х4, 5" или 5х114, 3мм Дебелина : 1,75" �

Двојносветло со вител со високи перформанси 1.1 / 1,6 галони по црвенило (GPF) Издржлив керамички материјал.

Синхроното тркало е изработено од алуминиумска легура со висока завршница Се користи во врска со време�

Индивидуална работа : 2 модул за модули за реле на канали, секое реле може да се вклучи или да се исклучи и

Номинална големина : 28мм (за дијаметар на дупки 28мм) Бесплатен надворешен дијаметар : 30.1мм...

Погоден за сечење тврди метали, тврда пластика и дрво, но и за меки материјали Големина : 6мм, 7мм, 8мм, 9мм, 1

Подготвени да додадете атрактивен допир во вашиот дом или канцеларија и да се грижите за сите ваши потр�

67' 'ракав : 67cm / 26.50''size : 4xl биста : 151cm / 59.46 '' Рамо : 49,5cm / 19 Ве молиме контактирајте не во секое време ако имате

Замена на компонентите на Upstart GB005 WJSA далечински управувач за остар LC50 LE650 U Наменето за лесна замена и ра�

12.1мегапиксел Супер имаше сензор за слика на CCD 5x оптички зум, 28мм широк агол Carl Zeiss VarioTessar леќи; Оптичка ст

Една лажица салата, 10 " Една вилушка за салата, 10" Една лажица салата, 10 " Една вилушка за салата, 10"...

Asiby Apple Watch Case, IP68 одделение водоотпорен, интегриран гумен прстен под екранот за да ја задржите водата над

Материјал : Челик C45, не е зацврстен Предводена Спреките обележани со се изработени од сиво леано железо

1) Димензија : картичката за игри со мерење 5 "x7", осигурувајќи дека ќе има доволно место на картичка за пиш

Комплетот за рамки на слики вклучува : 2 компјутери : 9,8 x 12.1in, 1 парчиња : 12,1 x 16in, 1 парчиња : 16 x 23.4in Сите наве�

Бод Љубовник Подароци Кожа Лаптоп Врежани "Секогаш Запомнете дека Сте ПОХРАБРИ отколку што верувате ПО�

Scroll