Ново
Фонографска грамофонска игла за Acutex 307E 306/II 320/III 310/II 312 315 Астатик N1801-7D Hitachi DS-ST103 Kenwood N-45 Magnavox 560418, 560421 Radio Shack RS-1150

Фонографска грамофонска игла за Acutex 307E 306/II 320/III 310/II 312 315 Астатик N1801-7D Hitachi DS-ST103 Kenwood N-45 Magnavox

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 140.64

Ги заменува следниве игли : Acutex 310iie, 312/III, 315/III, 320/III; Акаи РС-100, РС-120; Астатичен N1801-7d; Хитачи ДС-СТ103; Кенвуд Н-45; Magnavox 560418, 560421; Pfanstiehl 707-de; Радио колиба RS1150; Реалистички РС-1150. Се користи во следниве касети : Acutex 310, 312, 315, 320; Akai PC100, PC-100, PC120, PC-120; Хитачи МТ-103, МТ103; Magnavox 560418. Совет : елиптичен дијамант; Совет на радиус : .0004 x .0007. Брзини : 16, 33, 45 вртежи во минута; Сила за следење : 1-1/2 до 3 грама. Произведено во Швајцарија. Pfanstiehl е во деловно работење со игла повеќе од 90 години - подолго од кој било друг!. Ги заменува следниве игли : Acutex 310iie, 312/III, 315/III, 320/III; Акаи РС-100, РС-120; Астатичен N1801-7d; Хитачи ДС-СТ103; Кенвуд Н-45; Magnavox 560418, 560421; Pfanstiehl 707-de; Радио колиба RS1150; Реалистички РС-1150. Се користи во следниве касети : Acutex 310, 312, 315, 320; Akai PC100, PC-100, PC120, PC-120; Хитачи МТ-103, МТ103; Magnavox 560418. Совет : елиптичен дијамант; Совет на радиус : .0004 x .0007. Брзини : 16, 33, 45 вртежи во минута; Сила за следење : 1-1/2 до 3 грама. Произведено во Швајцарија. Pfanstiehl е во деловно работење со игла повеќе од 90 години - подолго од кој било друг!. Ги заменува следниве игли : Acutex 310iie, 312/III, 315/III, 320/III; Акаи РС-100, РС-120; Астатичен N1801-7d; Хитачи ДС-СТ103; Кенвуд Н-45; Magnavox 560418, 560421; Pfanstiehl 707-de; Радио колиба RS1150; Реалистички РС-1150. Се користи во следниве касети : Acutex 310, 312, 315, 320; Akai PC100, PC-100, PC120, PC-120; Хитачи МТ-103, МТ103; Magnavox 560418. Совет : елиптичен дијамант; Совет на радиус : .0004 x .0007. Брзини : 16, 33, 45 вртежи во минута; Сила за следење : 1-1/2 до 3 грама. Произведено во Швајцарија. Pfanstiehl е во деловно работење со игла повеќе од 90 години - подолго од кој било друг! ВНИМАНИЕ : Осигурете се дека иглата што ја купувате изгледа точно како онаа што ја заменувате, ако кертриџот е променет, иглата може да не одговара. Ако не сте сигурни, ве молиме не купувајте. Се користат во следните модели на грамофон : Акаи : PC-100, PC-101, RS-100, RS-101, RS-102, RS-103, RS-104, RS-105, RS-106, RS-107, RS -108, РС-109, РС-1110, РС-111, РС-112, РС-113, РС-114, РС-115, РС-116, РС-117, РС-118, РС-119, РС-110 , АП-100, АП-100С, АП103Ц, АП-206, АП-207, АП-300С, АП-306, АП307, АП-Б110, АПБ110, АП-100, АП-Б110, АП-Л45; Хитачи : DST400, Hitachi MC-D-100, MCD100, SDT-1, SDT1, HSDT-1 SU, SDT1 SU, SDT-300, SDT-400, SDT400, SDT-6260, SDT-7675, SDT-7676, DT7676, SDT -7680, SDT7680, SDT-7765, SDT-7778, SDT-7785, SS-6220; Sanyo Fisher : SDT1 SU, SDT7675, 707. SDT7676, DT7680, SDT7765, SDT7778, SDT7785, SS6220.

За стоката

Слична стока во категоријата

Металната Корпа За Подароци За Венчавки може да складира накит, козметика, производи за нега на кожа, кн�

Количина : 1 Димензии : 6 "х 6" х 12 "(Л х ш х Х) Лесен, Брановиден Картон Со Еден Ѕид Ги Намалува Трошоците За Ис

Полиестер, добра отпорност на брчки и задржување на обликот Увезени Постелнина, полиестерска постава З�

Должина : D8 x 950мм, дијаметар : Тип на грубост Б Површинска грубост : РА 0.2 Број на модел : JZYD8H57 Материјал : Sм�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Пакетот Вклучува : 100 парчиња Тркалезни Диско Топчести Монистра за Изработка На Накит ❤ Пакување : Вис

2во1 мултифункционална метла, прашина, бришење, чистење, коса, прашина, чистење, прашина, прашина...

Квалитетните бели брановидни производи ги издвојуваат додека ги штитат од оштетување Брановидни со ед�

Метал Комарец Нето Штанд овој комарец нето штанд сет е направен од метални материјали...

Погоден за сечење тврди метали, тврда пластика и дрво, но и за меки материјали Големина : 6мм, 7мм, 8мм, 9мм, 1

Scroll