Ново
Фонографска грамофонска игла за Acutex 307E 306/II 320/III 310/II 312 315 Астатик N1801-7D Hitachi DS-ST103 Kenwood N-45 Magnavox 560418, 560421 Radio Shack RS-1150

Фонографска грамофонска игла за Acutex 307E 306/II 320/III 310/II 312 315 Астатик N1801-7D Hitachi DS-ST103 Kenwood N-45 Magnavox

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 140.64

Ги заменува следниве игли : Acutex 310iie, 312/III, 315/III, 320/III; Акаи РС-100, РС-120; Астатичен N1801-7d; Хитачи ДС-СТ103; Кенвуд Н-45; Magnavox 560418, 560421; Pfanstiehl 707-de; Радио колиба RS1150; Реалистички РС-1150. Се користи во следниве касети : Acutex 310, 312, 315, 320; Akai PC100, PC-100, PC120, PC-120; Хитачи МТ-103, МТ103; Magnavox 560418. Совет : елиптичен дијамант; Совет на радиус : .0004 x .0007. Брзини : 16, 33, 45 вртежи во минута; Сила за следење : 1-1/2 до 3 грама. Произведено во Швајцарија. Pfanstiehl е во деловно работење со игла повеќе од 90 години - подолго од кој било друг!. Ги заменува следниве игли : Acutex 310iie, 312/III, 315/III, 320/III; Акаи РС-100, РС-120; Астатичен N1801-7d; Хитачи ДС-СТ103; Кенвуд Н-45; Magnavox 560418, 560421; Pfanstiehl 707-de; Радио колиба RS1150; Реалистички РС-1150. Се користи во следниве касети : Acutex 310, 312, 315, 320; Akai PC100, PC-100, PC120, PC-120; Хитачи МТ-103, МТ103; Magnavox 560418. Совет : елиптичен дијамант; Совет на радиус : .0004 x .0007. Брзини : 16, 33, 45 вртежи во минута; Сила за следење : 1-1/2 до 3 грама. Произведено во Швајцарија. Pfanstiehl е во деловно работење со игла повеќе од 90 години - подолго од кој било друг!. Ги заменува следниве игли : Acutex 310iie, 312/III, 315/III, 320/III; Акаи РС-100, РС-120; Астатичен N1801-7d; Хитачи ДС-СТ103; Кенвуд Н-45; Magnavox 560418, 560421; Pfanstiehl 707-de; Радио колиба RS1150; Реалистички РС-1150. Се користи во следниве касети : Acutex 310, 312, 315, 320; Akai PC100, PC-100, PC120, PC-120; Хитачи МТ-103, МТ103; Magnavox 560418. Совет : елиптичен дијамант; Совет на радиус : .0004 x .0007. Брзини : 16, 33, 45 вртежи во минута; Сила за следење : 1-1/2 до 3 грама. Произведено во Швајцарија. Pfanstiehl е во деловно работење со игла повеќе од 90 години - подолго од кој било друг! ВНИМАНИЕ : Осигурете се дека иглата што ја купувате изгледа точно како онаа што ја заменувате, ако кертриџот е променет, иглата може да не одговара. Ако не сте сигурни, ве молиме не купувајте. Се користат во следните модели на грамофон : Акаи : PC-100, PC-101, RS-100, RS-101, RS-102, RS-103, RS-104, RS-105, RS-106, RS-107, RS -108, РС-109, РС-1110, РС-111, РС-112, РС-113, РС-114, РС-115, РС-116, РС-117, РС-118, РС-119, РС-110 , АП-100, АП-100С, АП103Ц, АП-206, АП-207, АП-300С, АП-306, АП307, АП-Б110, АПБ110, АП-100, АП-Б110, АП-Л45; Хитачи : DST400, Hitachi MC-D-100, MCD100, SDT-1, SDT1, HSDT-1 SU, SDT1 SU, SDT-300, SDT-400, SDT400, SDT-6260, SDT-7675, SDT-7676, DT7676, SDT -7680, SDT7680, SDT-7765, SDT-7778, SDT-7785, SS-6220; Sanyo Fisher : SDT1 SU, SDT7675, 707. SDT7676, DT7680, SDT7765, SDT7778, SDT7785, SS6220.

За стоката

Слична стока во категоријата

ЕДНОСТАВНА И БЕЗБЕДНА АЛТЕРНАТИВА НА БАЊИТЕ и ТУШЕВИТЕНефрагментираните ракавици За Перење Dymacare обезб

100% памук 100% памук издржлива ткаенина за брзо сушење Рашири изградба обезбедува удобно вклопување Лесна

100% Полиестер Увезени Затворање на патент Машинско Перење Висок врат чипка елече Шифон здолниште Фустан

100% памук Повлечете го затворањето Ова топло руно во тешка категорија се одликува со четкан дизајн на по�

Кристално чиста вода Отстранува фосфати, силикати, мириси и предизвикувачи на боја растворени органски

Одлични карактеристики : Специјалниот дизајн и висококвалитетните материјали гарантираат дека адапте�

100% Полиестер Рачно Миење Девојки темна Кралица црн и светло сив фустан со лелеави долги ракави и здолни�

Корсаирексклузивен софтвер автоматски го открива центарот на гравитација во реално време, овозможувај

Левата вилица може да се лизне нагоре и надолу за да се олесни мерењето на зачекорените делови...

АВИОКОМПАНИЈА ОДОБРЕН ПРЕВОЗНИКсо дизајн одобрен од авиокомпанијата, можете да го однесете вашето дом�

Во Согласност СО Рма Инженеринг Стандард Споредливо Со Гејтс, Браунинг, Гудјер, Дејко, Бандо, ПИКС, Бесто

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна...

пеперутка туника преголема маица батик туника јога тенок фит кошули за мажи чипка маица кошула ноќта на

Превртен челичен амортизер за зголемен одговор и помалку таложење на топлина Пролет стапки и шок венти�

Произведено во Сад Висина на пакетот : 10,0 см Должина на пакетот : 10,0 см Ширина на пакетот : 10,0 см...

Прекрасен избор за подарок за подарок на семејства и пријатели Декорацијата во кујната, дневната соба и

Земја Како Што Е Означено 100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговара

100% Задебелена коси мелење волна Произведено во САД и Увезено Г затворање Прстен 715 дена испорака...

Земја Како Што Е Означено 100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговара

Материјал : брановидна хартија Функција : кревет за одмор за играње канџи за мелење топки Овална мачка н�

Чекор погоре бобечи од алуминиумска фолија за еднократна употреба, овие штитници за капење обложени со

Полиестер Произведено во САД и Увезено Направено Од Винкрафт Официјално Лиценциран Столбови и хардвер

ОТПОРЕН НА СОЛЗИОвој Воздушен Материјал се користи со години за заштита на кабините на авионите Провод�

Секој Касети За Батерии ЗА Замена НА АПЦ (РБЦ) е тестиран и сертифициран за компатибилност за враќање на

It лесно се облекува и соблекува и одговара на друга облека Ние ќе ви дадеме задоволителен одговор во рок

Scroll