Ново
Комплет за туширање Schluter Kerdi-Line со 36in x 55in фиока за туширање и линеарно одвод-36 инчи надвор од телото на каналот и не'рѓосувачки челик залепен решетка

Комплет за туширање Schluter Kerdi-Line со 36in x 55in фиока за туширање и линеарно одвод-36 инчи надвор од телото на каналот

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 13999.04

Собранието на решетката е линеарен мозоци со низок профил што може да се инсталира во непосредна близина на wallsидовите или на средни локации на тушеви, влажни простории и други апликации за дренажа. Телото на каналот е пред-водоотпорно со јака изработена од мембрана Керди и решетката со низок профил е дизајнирана да биде беспрекорно да се усогласи со подовите помеѓу висината од 1/8in до 9/16in. Леснотија на инсталацијата : Керди тушот и лентата за туширање Керди се изработени од полимер со висока густина. Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90).Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90). Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90). Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90). Комплетот за туширање на Kerdi се состои од : KL1 VO60 E90 Channel Body KL1 DROE90 GRATE - разноврсна решетка за натопување што може да биде беспрекорно прилагодена на дебелината на керамичката плочка или каменот што се покрива врз основа на големината на рамката. Одводот е специјално дизајниран за врзани собранија за хидроизолација и како таков може да се инсталира во подот со единечна падина. Хидроизолацијата : Сите префабрикувани компоненти (тротоарот за туширање и тавата за туширање) се пред-вода што се заштедуваат што заштедува инсталација на временски период. Телото на каналот е пред-водоотпорно со јака изработена од мембрана Керди и решетката со низок профил е дизајнирана да биде беспрекорно да се усогласи со подовите помеѓу висината од 1/8in до 9/16in. Телото на каналот е пред-водоотпорно со јака изработена од мембрана Керди и решетката со низок профил е дизајнирана да биде беспрекорно да се усогласи со подовите помеѓу висината од 1/8in до 9/16in. Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90). 60 инчи Керди за туширање-е префабрикувана тротоарот за туширање направен од таборот Кердитер, кој доаѓа водоотпорен и подготвен за инсталирање на Band Keb A100/125/10 M-опсег-Пријатна хидроизолативна мембрана лента дизајнирана за водоотпорни спојници на задниот дел и врски од подот до wallид во Бања во Бања во Бања и инсталации за туширање. Поддршка за туширање : Пред наклонетата лента за туширање KSLT915/1395 S (36 инчи x 55 инчи) е машинска фабрикувана за да се обезбеди соодветна дренажа на вода. Комплетот, исто така, ги вклучува сите предмети што ви се потребни за водоотпорни други компоненти на вашиот туш : заптивка на вентилот (4-1/2 во), заптивка на цевки (3/4 во), 4 внатре во агли, 2 надворешни агли, видарка на Керди-линија (цедилка за керди ( Klvzsf) и цевка за заптивната смеса на зглобот на венчаници (10,5 мл). Комплетот, исто така, ги вклучува сите предмети што ви се потребни за водоотпорни други компоненти на вашиот туш : заптивка на вентилот (4-1/2 во), заптивка на цевки (3/4 во), 4 внатре во агли, 2 надворешни агли, видарка на Керди-линија (цедилка за керди ( Klvzsf) и цевка за заптивната смеса на зглобот на венчаници (10,5 мл). Kerdi membrane 108 Sq Ft roll (3. Телото на каналот е пред-водоотпорно со јака изработена од мембрана Керди и решетката со низок профил е дизајнирана да биде беспрекорно да се усогласи со подовите помеѓу висината од 1/8in до 9/16in.

За стоката

Слична стока во категоријата

Силиконски ленти 50 парчиња кои не се закачани залепени закачалки од дрво лепило силиконски затегнувачк

Asiby Apple Watch Case, IP68 одделение водоотпорен, интегриран гумен прстен под екранот за да ја задржите водата над

Количка за испорака, не'рѓосувачки челик, сребро, полиолефин рициново материјал Овој список е за секоја

1, Полнење до 5 уреди истовремено 2, следење во Реално време и прикажување на напонот на автомобилот 3, ПРО�

Огледало со продолжено прегледот на автомобилот ви помага да го зголемите вашето видно поле и да обезбе

Loopacell Бренд CR1616 батерии Заменува DL1616, ECR1616, BR1616 и Сите Еквиваленти Супер Свеж, Врвен Квалитет, Работи за и�

LED стринг на светла на отворено? Дизајнот на печурки навистина може да ви помогне во вас и вашите пријате

Шема на завртки на возилото : 5х4, 25" или 5х108мм.Шема На Завртки на Тркалата : 5х4, 5" или 5х114, 3мм Дебелина : 1,75" �

Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки челик Тело : Не'рѓосувачки чели�

0x0,7 инчи, совршена големина погодна за носење, нема да се појави, има пластичен вметнување со 3 дупки со п�

Индивидуална работа : 2 модул за модули за реле на канали, секое реле може да се вклучи или да се исклучи и

Комплетот за рамки на слики вклучува : 2 компјутери : 9,8 x 12.1in, 1 парчиња : 12,1 x 16in, 1 парчиња : 16 x 23.4in Сите наве�

Може да се користи за сечење и свиткување на мека и тврда жица, како што се бакар, челик, алуминиум, кабел�

Scroll