Ново
Комплет за туширање Schluter Kerdi-Line со 36in x 55in фиока за туширање и линеарно одвод-36 инчи надвор од телото на каналот и не'рѓосувачки челик залепен решетка

Комплет за туширање Schluter Kerdi-Line со 36in x 55in фиока за туширање и линеарно одвод-36 инчи надвор од телото на каналот

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 13999.04

Собранието на решетката е линеарен мозоци со низок профил што може да се инсталира во непосредна близина на wallsидовите или на средни локации на тушеви, влажни простории и други апликации за дренажа. Телото на каналот е пред-водоотпорно со јака изработена од мембрана Керди и решетката со низок профил е дизајнирана да биде беспрекорно да се усогласи со подовите помеѓу висината од 1/8in до 9/16in. Леснотија на инсталацијата : Керди тушот и лентата за туширање Керди се изработени од полимер со висока густина. Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90).Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90). Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90). Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90). Комплетот за туширање на Kerdi се состои од : KL1 VO60 E90 Channel Body KL1 DROE90 GRATE - разноврсна решетка за натопување што може да биде беспрекорно прилагодена на дебелината на керамичката плочка или каменот што се покрива врз основа на големината на рамката. Одводот е специјално дизајниран за врзани собранија за хидроизолација и како таков може да се инсталира во подот со единечна падина. Хидроизолацијата : Сите префабрикувани компоненти (тротоарот за туширање и тавата за туширање) се пред-вода што се заштедуваат што заштедува инсталација на временски период. Телото на каналот е пред-водоотпорно со јака изработена од мембрана Керди и решетката со низок профил е дизајнирана да биде беспрекорно да се усогласи со подовите помеѓу висината од 1/8in до 9/16in. Телото на каналот е пред-водоотпорно со јака изработена од мембрана Керди и решетката со низок профил е дизајнирана да биде беспрекорно да се усогласи со подовите помеѓу висината од 1/8in до 9/16in. Вклучени се линеарни мозоци : не'рѓосувачки челик 36 инчен канал (KL1 VO60 E90) и склопување на не'рѓосувачки челик со затегнување на решетки (KL1 DROE90). 60 инчи Керди за туширање-е префабрикувана тротоарот за туширање направен од таборот Кердитер, кој доаѓа водоотпорен и подготвен за инсталирање на Band Keb A100/125/10 M-опсег-Пријатна хидроизолативна мембрана лента дизајнирана за водоотпорни спојници на задниот дел и врски од подот до wallид во Бања во Бања во Бања и инсталации за туширање. Поддршка за туширање : Пред наклонетата лента за туширање KSLT915/1395 S (36 инчи x 55 инчи) е машинска фабрикувана за да се обезбеди соодветна дренажа на вода. Комплетот, исто така, ги вклучува сите предмети што ви се потребни за водоотпорни други компоненти на вашиот туш : заптивка на вентилот (4-1/2 во), заптивка на цевки (3/4 во), 4 внатре во агли, 2 надворешни агли, видарка на Керди-линија (цедилка за керди ( Klvzsf) и цевка за заптивната смеса на зглобот на венчаници (10,5 мл). Комплетот, исто така, ги вклучува сите предмети што ви се потребни за водоотпорни други компоненти на вашиот туш : заптивка на вентилот (4-1/2 во), заптивка на цевки (3/4 во), 4 внатре во агли, 2 надворешни агли, видарка на Керди-линија (цедилка за керди ( Klvzsf) и цевка за заптивната смеса на зглобот на венчаници (10,5 мл). Kerdi membrane 108 Sq Ft roll (3. Телото на каналот е пред-водоотпорно со јака изработена од мембрана Керди и решетката со низок профил е дизајнирана да биде беспрекорно да се усогласи со подовите помеѓу висината од 1/8in до 9/16in.

За стоката

Слична стока во категоријата

Направено од високо квалитетен материјал, кој има отпорна на висока температура и добра издржливост...

Тип : YCS6C Полјаци : 1p+npe Номинална струја на празнење во (KA) : 20 Максимална струја на празнење IMAX (KA) : 40...

Кристални прстени за нокти на прсти : Чармот на уметноста на ноктите за жени девојки е исклучителна шема

5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Солидна состојба на реле модул со пластична покривка 5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Со

Нежните површини и сигурен материјал : Овие необоени руски кукли за гнездење се изработени од материјал

100% полиестер Увезени Затворање на влечење Машинско миење Прилагодливо затворање на влечење на еластич�

1x3m, 1x4m, 1x5m, 1x6m, 2x2m, 2x3m, 2x4m, 2x5m, 3x3m, 3x5m, 3x7m, 4x4m, 4x6m, 5x5m (прилагодлив) препорачана големина : photo wallид : дебелина на �

? 【Забава и светлина】 : Уживајте во земањето на овој многу лесен за употреба на Bluetooth звучник што работи

100% полиестер Затворање на влечење Машинско миење Оваа работна капа има врвен дијаметар од 18 см / 7in...

● Фиксен Валјак, 51 / 2"Л х 4"W ® Должина (Во.) : 5 1 / 2 во € Ширина (Во.) : 4 во € Вклучува : Хардвер ● Ширина На Рол�

Електрична четка за чистење на лицето Електрично средство за чистење на лицето Sonic Cleansing Chruse Scrubber Massager Cas

Дишете подобар воздух Pureeflow HEPA со премиум чувар се чисти со 4 нивоа на филтрација Првата фаза е ХЕПА (возд

❤ [Пакет и големина] : Вклучете 12 парчиња еднорочно железо на закрпи, максималната големина е 2,48*4,2 инчи, �

? 【Испорака】 Strandard : 1015 дена; Забрзано : 57 дена Увезени buccaneers hat ranger hat kids construction hat cute hats birthday party hats rope hat fuzzy

Автентицирана и оценета спортска картичка Спортските картички станаа многу популарни во колекционерс�

Кристал за природно заздравување Кристал за лекување е еден вид алтернативна терапија што вклучува уп�

Печатете ја етикетата за враќање Предметот мора да се врати во нова и неискористена состојба.Можете да �

Алуминиум Материјал : Алуминиум Технологијата за заклучување на слајд ја подобрува лесната употреба п

Повлечете го затворањето Мазно и меко чувство, тенок дизајн, 100% сосема нов и висок квалитет...

Што ќе добиете : 1*Канва за сликање со висока дефиниција (12 x 16in / 30 x 40cm), 1*точка дијамантска пенкало, 1*фиок

Xerox 016184300 Одржување на ласерската боја на OEMфасер (R) 750 Fuser Roll (15000 принос) Xerox 016184300 Одржување на ласерската

Безбедна ткаенина : Суперфина влакна Предности : Високо апсорбирачки, останува мек по миењето и сушењет�

Scroll