Ново
Управена перница со целото тело, перници за бременост породилни перници за возрасни породилно поддршка за грб, колкови, нозе, стомак за олеснување на болката во грб

Управена перница со целото тело, перници за бременост породилни перници за возрасни породилно поддршка за грб, колкови, нозе,

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 559.52

Перница за бременост за жени е доволно долга за да се протегате и да го поддржувате вашето тело. Внатрешната контура на криви додека ги усогласувате колковите за неутрално позиционирање на зглобовите. Оваа мултифункционална перница за медицински сестри е погодна за различни луѓе, како што се : луѓе со проблеми со 'рбетот или половината, луѓе кои добиваат физикална терапија или се опоравуваат. Ергономски дизајн, 25 ° абдоминална поддршка, силна поддршка за половината и грбот, го олеснуваат притисокот врз рамената и нозете и обезбедуваат добро искуство за спиење за бремени жени и други луѓе со болка во грбот и рамото. Висококвалитетно 7 D полиестерско влакно, мемориска перница, бавно враќање, за да се обезбеди физиолошка крива на цервикалниот 'рбет. Надворешната перница на перницата за бременост е изработена од висококвалитетна памучна ткаенина, која е деликатна на допир, удобно и пријателско за кожата и има добар квалитет. Перница за бременост за жени е доволно долга за да се протегате и да го поддржувате вашето тело. Внатрешната контура на криви додека ги усогласувате колковите за неутрално позиционирање на зглобовите. Оваа мултифункционална перница за медицински сестри е погодна за различни луѓе, како што се : луѓе со проблеми со 'рбетот или половината, луѓе кои добиваат физикална терапија или се опоравуваат. Ергономски дизајн, 25 ° абдоминална поддршка, силна поддршка за половината и грбот, го олеснуваат притисокот врз рамената и нозете и обезбедуваат добро искуство за спиење за бремени жени и други луѓе со болка во грбот и рамото. Висококвалитетно 7 D полиестерско влакно, мемориска перница, бавно враќање, за да се обезбеди физиолошка крива на цервикалниот 'рбет. Надворешната перница на перницата за бременост е изработена од висококвалитетна памучна ткаенина, која е деликатна на допир, удобно и пријателско за кожата и има добар квалитет. Внатрешните кривини на U перници за спиење на целосни контури на телото како бремени перници на телото за спиење можат да ги усогласат колковите за неутрално позиционирање на зглобовите. Тоа е карактеристиката како перница за обликување на телото за да се достигне фаза што е подобра перница за спиење за бременост што бременоста мора да ја има. Спецификација : Материјал : Котутизирајте : Големина на производот (70 × 130 см, 28 × 51 инчи) Пакет вклучува : Тело за бременост на парче бременост Pemlowtips : 1. Забележете дека мала разлика во бојата треба да биде прифатлива поради светлината и екранот.2. Постои разлика од 2-3 см според рачното мерење.Нота : 1. Вистинската боја на нашето тело перница може да биде малку поразлична од сликите прикажани на веб -страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и светлината на светлината.2. Сите димензии се мерат рачно, затоа ве молиме, дозволете мало рачно девијација за мерење за податоците.

За стоката

Material:
cottonSize
Note:
1. The real color of our body pillow may be slightly different from the images shown on the website caused of many factors such as the brightness of your monitor and light brightness.:
2. All dimensions are measured manually, so please allow slight manual measurement deviation for the data. :

Слична стока во категоријата

АВИОКОМПАНИЈА ОДОБРЕН ПРЕВОЗНИКсо дизајн одобрен од авиокомпанијата, можете да го однесете вашето дом�

100% Полиестер Увезени Затворање на патент Машинско Перење Висок врат чипка елече Шифон здолниште Фустан

Произведено во Сад Висина на пакетот : 10,0 см Должина на пакетот : 10,0 см Ширина на пакетот : 10,0 см...

1, има копче на предната страна на вшмукувачката чаша за ослободување или зголемување на стаклената вшм�

Капацитет на излезна моќност : 500вати / 750ВА Излез : (6) НЕМА 515Р (Резервна Копија На Батеријата) 120в Влез : 120

●Големина на производот € Свети Јуда Позлатен Ѓердан Должина : 20 инчи ●Класичен Дизајн●Свети Јуда Тад

Прекрасен избор за подарок за подарок на семејства и пријатели Декорацијата во кујната, дневната соба и

Полиестер Произведено во САД и Увезено Направено Од Винкрафт Официјално Лиценциран Столбови и хардвер

Моќ Додатоци Адаптери За Далечинско Управување Либерт Интелислот ЕВебКартичка За Управување СО ВЕБ Ка

Белтек 6444 ФЛИП КОМПЛЕТ 0913 Форд Ф150 Спб Кабина Краток Кревет Само 4" Заден Пад Задните комплети за преврту�

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна...

Земја Како Што Е Означено 100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговара

за жени униформни кошули за девојчиња v вратот долги ракави кошули за жени v вратот кошули жени вљубенит�

Дали каучот или креветот се премногу високи за вашето куче? Скокањето може да биде напрегање на колкови�

Во Согласност СО Рма Инженеринг Стандард Споредливо Со Гејтс, Браунинг, Гудјер, Дејко, Бандо, ПИКС, Бесто

100% Полиестер Рачно Миење Девојки темна Кралица црн и светло сив фустан со лелеави долги ракави и здолни�

Производ 2 : Крајна Керамичка Нелеплива : нелепливата површина за готвење Од Челик Готам е обложена три п

100% Задебелена коси мелење волна Произведено во САД и Увезено Г затворање Прстен 715 дена испорака...

100% Полиестер Затворање на патент Машинско Перење [Меко и Нејасно Руно] дуксерот за девојки е изработен о

Ед Рамка Сентрон Прекинувач 480 Волти Номинална Линија странични навртки не се вклучени Димензија на про

Мултимедијални карадио : ова радио одговара За ф орд Мондео 2000 2002 2004 2005 2006 2007 Андроид 12, 4 Јадро + 2gb RAM МЕМО�

●СОВРШЕН за БЕБИЊА и МАЛИ ДЕЦА : Секој прибор во нашиот комплет од нерѓосувачки челик доаѓа со заоблени

Земја Како Што Е Означено 100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговара

ОТПОРЕН НА СОЛЗИОвој Воздушен Материјал се користи со години за заштита на кабините на авионите Провод�

Димензии : 4 7х6, 6х6, 6 инчи (12х17х17 см); изработен Од Оксфордска ткаенина, не водоотпорен Издржлива и високок

●ПРЕДЛОЖЕНО ВКЛОПУВАЊЕ во ПРОСТОРОТ е Идеално За осветлување на фоајето, осветлување На Кујната, Лусте

Врвен премиум производ за пелени совршен за инконтинентни постари мачки, женски мачки во топлина (мачки

Големина : 17х9х11 инчи( Lx Wx H), 43х23 х28 СМ(Lx Wx H), вашите миленици мора да бидат помали од оваа големина,инаку не

Пакетот Вклучува : Sony CFexpress Тип А 160gb Мемориска Картичка, Sony MRWG2 CFexpress Тип А / Sd Мемориска Картичка Читач, И �

Scroll