Ново
TRW PRO TRM0556 DISC Поставете подлога за сопирачки за Geo Tracker 1997, предни и други апликации

TRW PRO TRM0556 DISC Поставете подлога за сопирачки за Geo Tracker 1997, предни и други апликации

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

Се вклопува како што треба, прв пат, со сите влошки, залепени и разменети според спецификациите на ОЕ. Хардверот е вклучен таму каде што е применливо. Бакар без помалку влијание врз животната средина. За потврдено вклопување на оваа поставена подлога за сопирачки на TRW Pro Disc, ве молиме проверете го вашето возило со опцијата Check Fit погоре. Fits : Chevrolet Tracker : 1998, Geo Tracker : 1997. Постави подлога за сопирачки на дискот, применлив хардвер, лист за инструкции. Поставете подлога за сопирачки на дискот, применлив хардвер, лист за инструкции. Влошките за сопирачките TRW Pro се поддржани од 100+ години инженерско искуство, нудејќи специфични формулации на платформата за сите, сите модели. Со неспоредлив квалитет, безбедност, производство, тестирање и иновации, завршете ја работата за прв пат. Сите комплети на подлогата за сопирачките вклучуваат применлив хардвер и се целосно бакарни, пред регулативата од 2025 година. TRW дизајнира системи за сопирање на над половина од светските возила ОЕ - што значи дека производот што го ставате на вашето возило е дизајниран за спецификациите на ОЕ. Ова значи дека ги добивате перформансите за сопирање потребни за тоа безбедносно растојание за запирање. Влошките за сопирачките TRW се подложени на ригорозен сет на тестови, како за време на производниот процес, така и на патот. TRW ги одразува процедурите за тестирање што ги користат инженерите на ОЕ и широк спектар на дополнителни тестови за да се обезбеди целосна безбедност на нашите влошки. Ние го загреваме материјалот за триење до 700 ° C за да ги карбонизираме првите 0,5 до 1,5 мм од нејзината површина, да се ослободиме од сите заробени гасови и смоли. Ова ја намалува потребата за постелнина и ги подобрува перформансите на подлогата на сопирачките. Тоа е поефикасен процес од конвенционалната подлога на сопирачките. TRW TRM0556 е дел за замена на подлогата на сопирачката на дискот, изработен на оригиналните стандарди за квалитет на опремата. Се вклопува како што треба, прв пат, со сите влошки, залепени и разменети според спецификациите на ОЕ. Geo Tracker : 1997, Chevrolet Tracker : 1998.

За стоката

Слична стока во категоријата

Огледало со продолжено прегледот на автомобилот ви помага да го зголемите вашето видно поле и да обезбе

Спецификација : Име : USB чекорнадолу напојување со напојување : A5268 Чип и Copper Dimensions : 37 * 47 * 18mmcurrent : 5 Максима

Синхроното тркало е изработено од алуминиумска легура со висока завршница Се користи во врска со време�

Производите што ги испраќаме е верзија на Јапонија Може да има само јапонски прирачник, ако производств

LED стринг на светла на отворено? Дизајнот на печурки навистина може да ви помогне во вас и вашите пријате

Гумен ѓон Дизајниран од здравствени работници за да издржи дури и најдолги смени додека ги одржува ваши

Мека подлога произведува одлични фини завршувања во режим на случаен орбита, но сепак има високи темпер

Секоја плочка е 18 инчи х 18 инчи 20 по кутија (10 тим / 10 акцент боја) Не е потребна подлога Најлонско лице со �

Индивидуална работа : 2 модул за модули за реле на канали, секое реле може да се вклучи или да се исклучи и

Практична количка за паметно складирање, голем простор и лесен за употреба Како количка за алатки, подо�

304 не'рѓосувачки челик, не е лесен за 'рѓа, технологија за заварување, цврсто заварување, густо и издржлив

Комплет за стартување од 5 полици од не'рѓосувачки челик Не'рѓосувачки челик 5 Цврст Поврпник за стартув�

ИЗДРЖЛИВИ И ЕКОЛОШКИ : кесите за сендвичи за повеќекратна употреба се создаваат како одговор на длабока

12.1мегапиксел Супер имаше сензор за слика на CCD 5x оптички зум, 28мм широк агол Carl Zeiss VarioTessar леќи; Оптичка ст

Двојносветло со вител со високи перформанси 1.1 / 1,6 галони по црвенило (GPF) Издржлив керамички материјал.

Scroll