Ново
TRW PRO TRM0556 DISC Поставете подлога за сопирачки за Geo Tracker 1997, предни и други апликации

TRW PRO TRM0556 DISC Поставете подлога за сопирачки за Geo Tracker 1997, предни и други апликации

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 2.33

Се вклопува како што треба, прв пат, со сите влошки, залепени и разменети според спецификациите на ОЕ. Хардверот е вклучен таму каде што е применливо. Бакар без помалку влијание врз животната средина. За потврдено вклопување на оваа поставена подлога за сопирачки на TRW Pro Disc, ве молиме проверете го вашето возило со опцијата Check Fit погоре. Fits : Chevrolet Tracker : 1998, Geo Tracker : 1997. Постави подлога за сопирачки на дискот, применлив хардвер, лист за инструкции. Поставете подлога за сопирачки на дискот, применлив хардвер, лист за инструкции. Влошките за сопирачките TRW Pro се поддржани од 100+ години инженерско искуство, нудејќи специфични формулации на платформата за сите, сите модели. Со неспоредлив квалитет, безбедност, производство, тестирање и иновации, завршете ја работата за прв пат. Сите комплети на подлогата за сопирачките вклучуваат применлив хардвер и се целосно бакарни, пред регулативата од 2025 година. TRW дизајнира системи за сопирање на над половина од светските возила ОЕ - што значи дека производот што го ставате на вашето возило е дизајниран за спецификациите на ОЕ. Ова значи дека ги добивате перформансите за сопирање потребни за тоа безбедносно растојание за запирање. Влошките за сопирачките TRW се подложени на ригорозен сет на тестови, како за време на производниот процес, така и на патот. TRW ги одразува процедурите за тестирање што ги користат инженерите на ОЕ и широк спектар на дополнителни тестови за да се обезбеди целосна безбедност на нашите влошки. Ние го загреваме материјалот за триење до 700 ° C за да ги карбонизираме првите 0,5 до 1,5 мм од нејзината површина, да се ослободиме од сите заробени гасови и смоли. Ова ја намалува потребата за постелнина и ги подобрува перформансите на подлогата на сопирачките. Тоа е поефикасен процес од конвенционалната подлога на сопирачките. TRW TRM0556 е дел за замена на подлогата на сопирачката на дискот, изработен на оригиналните стандарди за квалитет на опремата. Се вклопува како што треба, прв пат, со сите влошки, залепени и разменети според спецификациите на ОЕ. Geo Tracker : 1997, Chevrolet Tracker : 1998.

За стоката

Слична стока во категоријата

Големина : 5кг : 21,7*36.9*20,7 см 10кг : 21,736.931,5 см (Должинаширинависина) (5 кг, 10 кг) Материјал : Материјал за оценка

Должина : D8 x 950мм, дијаметар : Тип на грубост Б Површинска грубост : РА 0.2 Број на модел : JZYD8H57 Материјал : Sм�

Големина : 92мм TPI : 24 Пакет : 5 Bosch : T118a Големина : 92мм TPI : 24 Пакет : 5 Bosch : T118a HSS : Целосно зацврстен челик со гол

Tico Hiгустина карбид специјално дизајниран за секоја апликација да ги зголеми перформансите...

100% јп Увезени Торбата Може Да Стои Самостојно За Да Ви Помогне Лесно Да Истурате Предмети, Да Ви Помогне

Полиестер, добра отпорност на брчки и задржување на обликот Увезени Постелнина, полиестерска постава...

Извор На Инспирација За Дизајн : Нека секое од нашите кучиња стане уникатен суперхерој откако ќе го обле

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

100% Други Влакна Увезени Затворање на патент Машинско Перење Хели техника изградба & Водоотпорен, ветроу

? Процесот на производство е многу едноставен, може да се заврши за пократко време, и лесно е да се реализ

Идеален за Сечење Патент Врски, Тенка Жица, Глави, Иглички За Очи, Мал Синџир, Опашка Од Тигар, Жици, Монис

Пакетот Вклучува : 100 парчиња Тркалезни Диско Топчести Монистра за Изработка На Накит ❤ Пакување : Вис

Има едноставен дизајн, но многу практичен во употреба, што ви дава добро искуство со користење И нежно, м

Диспензерот за чаши со пролет со дихтунзи за ослободување на силикон одговара на стандардните големини

Овој кабел за 3 G / 6 G HDSDI RG179 се одликува со исклучително ниско слабеење во кабел за минијатурен минијатур�

Scroll