Ново
Ksport BKAU140-961SO 16 8-Клипот Суперкомп Пред Кочница Комплет

Ksport BKAU140-961SO 16 8-Клипот Суперкомп Пред Кочница Комплет

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 3.00

Ауди С4 Б5-97-02. Д.О. т. усогласени линии за сопирачки од нерѓосувачки челик. Машински алуминиумски капи. Загради од јаглероден челик. Висок квалитет Ksport SC1 улица сопирачки влошки. Кспорт големите комплети за сопирачки обезбедуваат крајна моќ за запирање на вашето возило. Интегрирањето на новата технологија на сопирачките во дизајнот на комплетите овозможува комплет кој високо го намалува избледувањето на сопирачките и постојано ја лади и освежува површината на влошките на сопирачките при сопирање. Овие системи за сопирање се дизајнирани за лесна инсталација со потребни минимални алатки (во повеќето апликации). Екстремниот лесен дебеломер на кспорт доаѓа во диференцијална конфигурација на отворот. Се обработува од палка за квалитет на авиони, тежи нешто повеќе од 5 килограми. секој, и има машински во заштитни жлебови за цевките на мостот. Алуминиумските клипови, заптивките со висока температура и плочите за абење на сопирачките од нерѓосувачки челик се исто така стандардни за секој дизајн на дебеломер. Спротивниот дизајн на дебеломер на клипот во голема мера го подобрува абењето на подлогата и цврстината на дебеломер над дизајнот НА ОЕМ. Линиите на сопирачките од нерѓосувачки челик го запираат проширувањето под притисок. Повеќето апликации го користат склопот на лебдечки диск од 2 парчиња, што ја намалува тежината и ротирачка и не никнува. Пловечкиот диск, исто така, ги запира термичките напрегања на екстремна топлина од искривување на дискот или вендузи на површината за сопирање. Уникатниот дизајн на слотот на роторот во голема мера го намалува бучавата од сопирањето и ги исфрла остатоците од гас и подлога побрзо од конвенционалните дизајни на слотови. Секој ротор е секогаш термички обработен и избалансиран пред пратката за најдобри можни перформанси.

За стоката

Слична стока во категоријата

0x0,7 инчи, совршена големина погодна за носење, нема да се појави, има пластичен вметнување со 3 дупки со п�

Спецификација : Име : USB чекорнадолу напојување со напојување : A5268 Чип и Copper Dimensions : 37 * 47 * 18mmcurrent : 5 Максима

Пумпа за Гориво за замена НАOP Продавницата за 1996 Година Јамаха Надворешен 115 КС Ц115ТЛРУ, С115ТЛРУ, 115тјру М�

Замена на компонентите на Upstart GB005 WJSA далечински управувач за остар LC50 LE650 U Наменето за лесна замена и ра�

Паметните дигитални рамки за фотографии имаат неверојатно остри слики и ви даваат извонредно визуелно

Напојување на сите видови на електронски уреди со ефтини QC овозможи USB полначи и електрични банки...

Комплетот за рамки на слики вклучува : 2 компјутери : 9,8 x 12.1in, 1 парчиња : 12,1 x 16in, 1 парчиња : 16 x 23.4in Сите наве�

【Двојно брзо полнење 3.0 Порти】 Обезбедува 4x побрза брзина на полнење на компатибилни уреди Максимална

Индивидуална работа : 2 модул за модули за реле на канали, секое реле може да се вклучи или да се исклучи и

Силиконски ленти 50 парчиња кои не се закачани залепени закачалки од дрво лепило силиконски затегнувачк

Практична количка за паметно складирање, голем простор и лесен за употреба Како количка за алатки, подо�

Керамички површински монтирање (SMD) отпорник на чип Фиксиран отпорник на тенок филм SMD (100 парчиња многу)..

Дизајн на надграден дизајн со двојна заштита : копчиња со двојно притискање и ротирачки брави со ротира�

Scroll