Ново
Кспорт ЦНС140-Ар Асфалт Митинг Амортизер Систем

Кспорт ЦНС140-Ар Асфалт Митинг Амортизер Систем

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 0.67

Превртен челичен амортизер за зголемен одговор и помалку таложење на топлина. Пролет стапки и шок вентил специфични за повлечете трки. Стапки На Пролет (Килограм/Фунта) - Напред : 12/672 / Заден 8,7/487. Горните Монтирања-Пред : Алуминиум Врвот Монтирање / Заден : Алуминиум Врвот Планината. Тешки челични долни држачи. Ksport Рели Ar Spec Серпентина Над Системот е специјално дизајниран за асфалт митинг конкуренција. Се одликува со продолжен удар, тешки внатрешни работи и истовремено прилагодување на компресија и враќање. 36 нивоа на прилагодување на амортизацијата ви овозможуваат фино да го прилагодите возењето на вашите потреби за ракување и удобност. Амортизацијата ја прилагодува компресијата и се враќа истовремено за полесно прилагодување. Перница топката врвот монтира во предниот и задниот дел на некои апликации ви овозможи да се задржи производителот на возилото суспензија геометрија дизајн. Горните држачи на топката за перница, исто така, ви овозможуваат подиректно чувство за солиден одговор на возачот. Прилагодливоста на камерата е вклучена на врвните држачи на топката за перница што и овозможуваат можност за прилагодување на камерата од вистинската намотка, наместо посебен комплет за камера. Повеќето апликации користат прилагодлив долен држач,што значи дека ја прилагодувате висината без да ја изгубите суспензијата патување како и некои други дизајни на серпентина. Со монтирањата и повеќето парчиња од серпентина-над се дизајнирани за 6061 палка алуминиум комплетот е лесен, издржлив и отпорен на ' рѓа. Телото на челичниот удар е галванизирано со цинк за да се спротивстави на ' рѓата и елементите. Вентилот на секој сет се совпаѓа со пружините инсталирани за неспоредлив квалитет и сигурност на возењето. Системот Ksport користи дизајн На Монотуб во кој маслото и гасот се одделени во цилиндерот. Во споредба со дизајните на двојни цевки, Монотубата подобро ја расфрла топлината, овозможува пофини прилагодувања на амортизацијата и бара поскап процес на дизајнирање. Аерацијата и кавитацијата се многу поретки во дизајнот На Монотуб, што резултира со подобро возење. Забелешка : за многу возила (но не сите апликации) Системот Ksport Rally Spec AR coil-over ќе му овозможи на вашето возило да постигне нивоа на висина НА oem. Во зависност од апликацијата, вашето возило ќе може да спушти до 3 инчи од нивото НА ОЕМ. Ова е грижа за луѓето кои се натпреваруваат на митинг настани, бидејќи многу тела за санкционирање имаат правила што се однесуваат на висината на возењето.

За стоката

Слична стока во категоријата

Замена на компонентите на Upstart GB005 WJSA далечински управувач за остар LC50 LE650 U Наменето за лесна замена и ра�

Кога го користите, тоа е како да отворите кармин.3bsize : 1,92 x1 Супер долго траење на батеријата ви овозможув�

ИЗДРЖЛИВИ И ЕКОЛОШКИ : кесите за сендвичи за повеќекратна употреба се создаваат како одговор на длабока

★ Еколошки материјали со високо квалитетни материјали, нетоксични и без вкус ★ Хуманизираниот дизајн �

Може да се користи за сечење и свиткување на мека и тврда жица, како што се бакар, челик, алуминиум, кабел�

Почувствувана крпа Направени во САД или увезени 【Големина】 Големината на оваа торба за складирање на �

Универзален дизајн на излез од пепел : торбата со пилевина е дизајнирана на прилагодлив излез, компатиб�

Дизајн на надграден дизајн со двојна заштита : копчиња со двојно притискање и ротирачки брави со ротира�

LED стринг на светла на отворено? Дизајнот на печурки навистина може да ви помогне во вас и вашите пријате

Подготвени да додадете атрактивен допир во вашиот дом или канцеларија и да се грижите за сите ваши потр�

Гумен ѓон Дизајниран од здравствени работници за да издржи дури и најдолги смени додека ги одржува ваши

Мека подлога произведува одлични фини завршувања во режим на случаен орбита, но сепак има високи темпер

Четири режим на репродукција : Поддршка Bluetooth / U диск / TF картичка / Aux Play, ја исполнува вашата врска и игра

304 не'рѓосувачки челик, не е лесен за 'рѓа, технологија за заварување, цврсто заварување, густо и издржлив

Двојносветло со вител со високи перформанси 1.1 / 1,6 галони по црвенило (GPF) Издржлив керамички материјал.

Секое купување бисел помага да се спасат миленичиња БИСЕЛ гордо ја поддржува Фондацијата За Миленичиња

Материјал : Челик C45, не е зацврстен Предводена Спреките обележани со се изработени од сиво леано железо

Синхроното тркало е изработено од алуминиумска легура со висока завршница Се користи во врска со време�

Материјал санитарните кеси за складирање салфетки се изработени од висококвалитетен памук, кој е цврс�

Секоја плочка е 18 инчи х 18 инчи 20 по кутија (10 тим / 10 акцент боја) Не е потребна подлога Најлонско лице со �

Керамички површински монтирање (SMD) отпорник на чип Фиксиран отпорник на тенок филм SMD (100 парчиња многу) �

86% Полиестер, 14% Спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење ОСНОВЕН СЛОЈ СО СРЕДНА ТЕЖИН�

Влеговме во полето на електронски додатоци во 2015 година, ние сме професионални продавачи Имаме повеќе о

Огледало со продолжено прегледот на автомобилот ви помага да го зголемите вашето видно поле и да обезбе

【Двојно брзо полнење 3.0 Порти】 Обезбедува 4x побрза брзина на полнење на компатибилни уреди...

67' 'ракав : 67cm / 26.50''size : 4xl биста : 151cm / 59.46 '' Рамо : 49,5cm / 19 Ве молиме контактирајте не во секое време ако имате

【Материјал на производот】 работ на работ е изработен од надграден акрилен материјал, кој е многу виско

Scroll