Ново
Бојд Претпријатија Елита Рефус Хеми-Чиста За Аквариум, 6,5-Унца, 6-Пакет

Бојд Претпријатија Елита Рефус Хеми-Чиста За Аквариум, 6,5-Унца, 6-Пакет

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 174.72

Кристално чиста вода. Отстранува фосфати, силикати, мириси и предизвикувачи на боја растворени органски молекули. Оригиналниот Хемиски чист повеќе од 50 години. Сите во еден филтер медиум во торба. Хеми-чиста е оригиналната формула за повеќе од 50 години со милиони задоволни клиенти. Измислен е Од Дик Бојд во 1960-тите. Хеми-чистиот комбинира висококвалитетен грануларен активиран јаглерод со напредни јонски смоли за размена кои нудат супериорна филтрација за вашиот слатководен, гребен или морски аквариум. Заедно, оваа комерцијална мешавина ги отстранува мирисите и растворените органски молекули кои предизвикуваат боја заедно со токсините, лековите, фенолите и растворените метали. Ексклузивната медиумска формула на Chemi-pure има идеална големина на порите за апсорпција на азотен отпад и растворени органски материи во водата во вашиот аквариум, додека е најбезбедниот достапен медиум за филтрирање. Хемиско-чистиот ќе го одржува вашиот аквариум здрав, стабилен и кристално чист. Чувајте Ја Хемиско-чистата запечатена во контејнер додека не е подготвена за употреба. Исплакнете лесно под проточна вода, а потоа ставете најлонска кеса во кој било надворешен филтер за напојување, филтер за канистер или шахта за филтрирање. Хемиско-чистото треба да се заменува приближно на секои 3 месеци во зависност од био-оптоварувањето. Ако се користат повеќе Од Една хемиско-чиста филтер кеса, менувајте една по една секоја недела додека не се заменат сите кеси. Вклучува 6 Хемиски чисти 6,5 мл. единици во еден рефус пакет. Користете еден 6,5 мл. единица за најмногу 25 американски галони.

За стоката

Слична стока во категоријата

Направено од капацитет од не'рѓосувачки челик : 21oz Вклучен е 2 пресврт на капачиња 1 лесен проток на пиењ�

Должина : D8 x 950мм, дијаметар : Тип на грубост Б Површинска грубост : РА 0.2 Број на модел : JZYD8H57 Материјал : Sм�

Божиќен Календар За Доаѓање : Божиќното одбројување е возбудливо време за децата Еден начин да ги зголе�

Економична и алтернатива за заштеда на време за купување компоненти одделно Заштедува на заливот на вр�

Пумпа за Гориво за замена НАOP Продавницата за 1996 Година Јамаха Надворешен 115 КС Ц115ТЛРУ, С115ТЛРУ, 115тјру М�

● Фиксен Валјак, 51 / 2"Л х 4"W ® Должина (Во.) : 5 1 / 2 во € Ширина (Во.) : 4 во € Вклучува : Хардвер ● Ширина На Рол�

ИЗДРЖЛИВИ И ЕКОЛОШКИ : кесите за сендвичи за повеќекратна употреба се создаваат како одговор на длабока

Шема на завртки на возилото : 5х4, 25" или 5х108мм.Шема На Завртки на Тркалата : 5х4, 5" или 5х114, 3мм Дебелина : 1,75" �

100% памук Напредна Заштита : Националните Заштитници За Перници За Алергија се направени од 100% памук што

86% Полиестер, 14% Спандекс Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење ОСНОВЕН СЛОЈ СО СРЕДНА ТЕЖИН�

Полиестер, добра отпорност на брчки и задржување на обликот Увезени Постелнина, полиестерска постава...

Пакетот Вклучува : ќе добиете 400 парчиња вреќи за складирање мајчино млеко од 7 мл, кои се доволни за да ги

Пакетот Вклучува : 100 парчиња Тркалезни Диско Топчести Монистра за Изработка На Накит ❤ Пакување : Вис

Дизајн на запечатување : складирањето Храна има посебен механизам за запечатување кој може лесно да се �

Занает Приврзок : Празни Керамички Орнаменти Закачувајќи го на дрвото, прозорецот, таванот или вратите,

Scroll