Ново
Sony Cfexpress Тип А 160gb Мемориска Картичка со Sony MRWG2 Cfexpress Тип А/Sd Мемориска Картичка Читач И Нокс Опрема 4 ПОРТА USB 3.0 Центар Пакет

Sony Cfexpress Тип А 160gb Мемориска Картичка со Sony MRWG2 Cfexpress Тип А/Sd Мемориска Картичка Читач И Нокс Опрема 4 ПОРТА

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 4471.36

Пакетот Вклучува : Sony CFexpress Тип А 160gb Мемориска Картичка, Sony MRWG2 CFexpress Тип А/Sd Мемориска Картичка Читач, И Нокс Опрема 3.0 4 ПОРТ USB Центар. Брзина на пренос : оваа мемориска картичка се одликува со компактен дизајн, но сепак постигнува брзина на читање до 800 MB/s и брзина на пишување до 700 MB/s, што значително го намалува времето на расчистување на тампонот. Конструкција : овој CFexpress Тип мемориска картичка од Sony има извонредна издржливост и е во чекор со ТЕШКИТЕ спецификации на Sony. Оваа картичка е пет пати поотпорна на удар на пад и до десет пати поотпорна на свиткување, во споредба со неговите потребни стандарди. Карактеристики : оваа картичка има специјализирана внатрешна структура за постигнување отпорност на вода со оценка IPX7 и отпорност на прашина со оценка IP5 X (IP57) за зголемена издржливост. Поддржува Пренос На Податоци Со Висока Стапка На Бит : за пренесување на топлината генерирана од картичката додека пренесувате големи количини на податоци со голема брзина, оваа мемориска картичка е опремена со ладилник кој користи оригинална легура На Сони со одлична топлинска спроводливост. Обезбедува ефективна дисипација на топлина за поддршка на пренос на податоци со висока стапка на бит и им овозможува на корисниците да снимаат долги временски периоди, дури и кога снимаат 4k 120p видео внатрешно. CEA-G160 T (160 GB) ја користи најновата технологија за контрола на флеш меморијата за да постигне брзина на читање до 800 MB/s и брзина на пишување до 700 MB/s, што значително го намалува времето на расчистување на тампонот за ефикасно снимање без стрес. Картичките CFexpress Тип А се идеално прилагодени за континуирано снимање со голема брзина од повеќе од 1.000 некомпресирани необработени слики, КАКО и снимање на филмови ОД 4 K 120p со високи стапки на битови со функцијата За Бавно И Брзо Движење кога се комбинираат со камери како ALPHA 7 S III. Усогласеноста со спецификацијата НА профилот за гаранција за видео ПЕРФОРМАНСИ VPG400 обезбедува стабилно снимање видео со 400 MB/s-создавање непречен работен тек За Професионални Креатори.Компактни дизајни помали од двете cfexpress тип Б и SD медиумски картички, но многу побрзо од SD картичките, CFexpress е совршено прилагоден за компактни камери како алфа серијата без огледала на Sony. ALPHA 7 S iii има два слота за картички, компатибилни со SD и новиот cfexpress тип а медиум, додека ја одржува водечката класа големина и тежина на камерата.Ефективна дисипација на топлина новите мемориски картички Од типот CFexpress a се опремени со ладилник за пренос на топлина генерирана од картичката на надворешноста при пренесување на големи количини на податоци со голема брзина, користејќи ја оригиналната легура на Sony со одлична топлинска спроводливост. Ова им овозможува на корисниците да снимаат долго време.ТЕШКИ и издржливи во чекор со ТЕШКИТЕ спецификации на Сони, новите мемориски картички Од типот CFexpress имаат свиткување и отпорност на удар за заштита на скапоцените податоци, дури и кога често се менуваат картичките во најтешките средини.Пакетот Вклучува : Sony Cfexpress Тип А 160gb Мемориски Картички MRWG2 Cfexpress Тип А/Sd Мемориска Картичка Reader Knox Опрема 3.0 4 ПОРТ USB Центар.

За стоката

Слична стока во категоријата

Совршено се вклопува само со површинска книга / книга2 15inch Направено од издржлив 3М материјал...

должина : 2 инчи Овој производ се тестира пред испорака Ве молиме бидете сигурни дека ќе се купуваат Од Г�

Водоотпорен МатеријалНе грижете се предметите во торбата да се навлажни, одржувајќи ја чиста и уредна...

ГМпрепорачано дел за замена за оригиналната фабричка компонента на вашето ГМ возило Нуди квалитет, сиг�

25мм метална цевка Кабинетот Дијаметарот на металната цевка се зајакнува до 25мм, што ја прави оваа гарде

Големина : 92мм TPI : 24 Пакет : 5 Bosch : T118a Големина : 92мм TPI : 24 Пакет : 5 Bosch : T118a HSS : Целосно зацврстен челик со гол

Пакетот Вклучува : ќе добиете 400 парчиња вреќи за складирање мајчино млеко од 7 мл, кои се доволни за да ги

100% памук Напредна Заштита : Националните Заштитници За Перници За Алергија се направени од 100% памук што

Материјал : изработен од премија метал со тешки работи Издржлив и долготраен Повеќе бои за избор...

2во1 мултифункционална метла, прашина, бришење, чистење, коса, прашина, чистење, прашина, прашина Мека и н�

▲ Поставете закачалки за да помогнете да ги одржувате костумите, пакувањата, блејзерите и склопените п�

Божиќен Календар За Доаѓање : Божиќното одбројување е возбудливо време за децата Еден начин да ги зголе�

Полиестер, добра отпорност на брчки и задржување на обликот Увезени Постелнина, полиестерска постава З�

● Фиксен Валјак, 51 / 2"Л х 4"W ® Должина (Во.) : 5 1 / 2 во € Ширина (Во.) : 4 во € Вклучува : Хардвер...

Пакетот Вклучува : 100 парчиња Тркалезни Диско Топчести Монистра за Изработка На Накит ❤ Пакување : Вис

Тип : YCS6C Полјаци : 1p+npe Номинална струја на празнење во (KA) : 20 Максимална струја на празнење IMAX (KA) : 40...

Минијатурни прекинувачи на кола Минијатурни прекинувачи на кола Минијатурни прекинувачи на кола 10 пар�

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Прикажана фотографија Вистинската ставка може да варира Листови од јавор од Торонто Карлтон маскота...

Зошто ГОСПОДАРОТ? Причината за болка во градите предизвикана од вежбање главно произлегува од два вида

100% Полиестер Направено во НАС Затворање на ременот Миење Раце Само Ремените на нашето дете се широки 1,0 �

Scroll