Ново
CRADZZA Црна ЕМИ Рфид Заштитен Материјал - Блок WiFi/RF Анти-Зрачење Воено Одделение За Радиобранова Микробранова Печка И Заштита Од Зрачење Никел Бакар Ткаенина

CRADZZA Црна ЕМИ Рфид Заштитен Материјал - Блок WiFi/RF Анти-Зрачење Воено Одделение За Радиобранова Микробранова Печка И Заштита

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1.00

ОТПОРЕН НА СОЛЗИ-Овој Воздушен Материјал се користи со години за заштита на кабините на авионите. Проводна ткаенина со високи перформанси, изработена од 20% Бакар/Никел и 80% Полиестер. Перење на температури под 30 степени. Потенки од хартија и отпорни на кинење како церада. Ние исто така ги снабдуваме производителите на индустријата. Не правете компромиси и потпирајте се на докажаниот квалитет на нашиот производ. ИСКЛУЧИТЕЛНО РАЗНОВРСНА-Направете торбички за блокирање на рфид за блокирање на сигналот на мобилниот телефон. Изработка на антистатичка ткаенина, заштита од безжичен метар, е-текстил, заштитна завеса, намалување на зрачењето НА ЕМП и ЕМИ. Високо-заштитна проводна ткаенина за блокирање на РФ сигнали како што се ќелија, Bluetooth, Wi Fi, GPS. Како вметнување во паричникот или чантата за заштита на вашите кредитни картички од кражба на податоци. Се користи за електромагнетно заштитување на високо ниво, како што се : контролен простор електромагнетни пречки, анти-електронско истекување на информации, за да се обезбеди безбедност на информациите; погоден за теренски операции, електронска одбрана. ГО ШТИТИ ДОМАЌИНСТВОТО - се повеќе домови ги користат овие ултра корисни ткаенини за да го заштитат семејството од изложеност на непожелно електромагнетно зрачење. Нарушувачкото зрачење може да дојде од паметни броила, лаптопи, ТВ екрани, мобилни телефони, приклучоци за струја, рутери, микробранови печки, блиски мобилни кули и многу повеќе несомнени уреди и апарати во или во близина на домовите. ЛЕСНО ЗА РАКУВАЊЕ-Ткаенината Фарадеј е широка 43 инчи и долга 39 инчи. Исто како и стандардната ткаенина, овој материјал без брчки лесно се сече и шие за да се создадат сопствени облоги или мрежести бариери според вашите барања за заштита. Боја : Onecolor Item Тежина : 500 Грамаподобро PTOTECT ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО : според истражувањето на авторитетни институции, бројот на смртни случаи поради зрачење ги надминува цигарите.Нашата ткаенина фарадеј е изработена од специјални материјали, кои можат да го заштитат сигналот , можат ефикасно да го намалат зрачењето и да ја зголемат заштитата на емф и на тој начин да го заштитат вашето здравје особено бремени жени за здравјето на вашето семејство, можете да се обидете.Изберете ЕМФ ткаенина за решавање на вашите грижи : Функција : анти-зрачење, антистатичка,рфид ткаенина против кражба1. Заштитен бенд : 10мхз-30гз2. Заштитен ефект : 70-80ДБ3.Состав и содржина : полиестер + никел + бакар4.Тежина : 80 (г/п)5.Ширина : 110см/43ин6.Дебелина : 0, 08мм7.Процес на боење и завршна обработка : обложувањеупотреба : 1.Поради својата напредна заштита од зрачење, можете да го користите за правење костуми за заштита од зрачење, кеси за мобилни телефони за заштита од зрачење, компјутерска торба за заштита од зрачење, капаци за мобилни телефони на екран на допир, заштитни шатори, etc.2.It може да се користи и ЗА рфид паричници против кражба, торби со картички, торби за појас на отворено, навлаки за пасоши итн.3.Поради ефективното заштитување на електромагнетиката со висока фреквенција, таа е популарна во контролирањето на пречките на вселенските батерии, спречувајќи истекување на електронски информации, затворен професионален заштитен зрачење, воени информации доверливи предмети итн.

За стоката

Слична стока во категоријата

Лежишта со радијални топка 1 Донесува челичен материјал со лежиште, кој не е лесно да се 'рѓа, висока цврс

Должина : D8 x 950мм, дијаметар : Тип на грубост Б Површинска грубост : РА 0.2 Број на модел : JZYD8H57...

? 【Забава и светлина】 : Уживајте во земањето на овој многу лесен за употреба на Bluetooth звучник што работи

Количина : 1 Димензии : 6 "х 6" х 12 "(Л х ш х Х) Лесен, Брановиден Картон Со Еден Ѕид Ги Намалува Трошоците За Ис

Tico Hiгустина карбид специјално дизајниран за секоја апликација да ги зголеми перформансите Нелеплива о�

5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Солидна состојба на реле модул со пластична покривка 5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Со

Полиестер, добра отпорност на брчки и задржување на обликот Увезени Постелнина, полиестерска постава...

Материјал : изработен од премија метал со тешки работи Издржлив и долготраен Повеќе бои за избор...

Минијатурни прекинувачи на кола Минијатурни прекинувачи на кола Минијатурни прекинувачи на кола 10 пар�

● Фиксен Валјак, 51 / 2"Л х 4"W ® Должина (Во.) : 5 1 / 2 во € Ширина (Во.) : 4 во € Вклучува : Хардвер ● Ширина На Рол�

Економична и алтернатива за заштеда на време за купување компоненти одделно Заштедува на заливот на вр�

Совршено се вклопува само со површинска книга / книга2 15inch Направено од издржлив 3М материјал...

? Процесот на производство е многу едноставен, може да се заврши за пократко време, и лесно е да се реализ

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 100% памук Увезени Редовно вклопува�

60% памук, 40% полиестер Увезени Повлекување на затворање Машинско миење Летните најважни работи на отвор�

Design Design Convenient и разноврсен дизајн, може да се користи за да висат садови како што е шпатулата...

Големина : 92мм TPI : 24 Пакет : 5 Bosch : T118a Големина : 92мм TPI : 24 Пакет : 5 Bosch : T118a HSS : Целосно зацврстен челик со гол

25мм метална цевка Кабинетот Дијаметарот на металната цевка се зајакнува до 25мм, што ја прави оваа гарде

Xerox 016184300 Одржување на ласерската боја на OEMфасер (R) 750 Fuser Roll (15000 принос) Xerox 016184300 Одржување на ласерската

Електрична четка за чистење на лицето Електрично средство за чистење на лицето Sonic Cleansing Chruse Scrubber Massager Cas

Кристални прстени за нокти на прсти : Чармот на уметноста на ноктите за жени девојки е исклучителна шема

Има едноставен дизајн, но многу практичен во употреба, што ви дава добро искуство со користење И нежно, м

* Дисипација, повеќе бас Од, тивка и стабилна Одлична дисипација на топлина и Висококвалитетно хидраули�

▲ Поставете закачалки за да помогнете да ги одржувате костумите, пакувањата, блејзерите и склопените п�

Направено од високо квалитетен материјал, кој има отпорна на висока температура и добра издржливост...

Дополнувања на поделба графит пластична полица има поделба што ги поставува точките од не'рѓосувачки ч�

Фалсификуван челик за висок квалитет и јачина на сечење 1 / 4инчен хексадецимален шанк Риба дупка за очи..

Земја на потекло : Кина Димензии на пакетот на артикалот : 20.573 L x 11.684 W X 9.652 H (CM) Тежина на пакетот на артика

Метал Комарец Нето Штанд овој комарец нето штанд сет е направен од метални материјали безбеден и издрж�

Scroll