Ново
Меканикситална макара за тајминг 20 и 60 заби 6,35мм се носат синхроно тркало со појас и клуч за 3Д печатач, CNC машина, 1 сет

Меканикситална макара за тајминг 20 и 60 заби 6,35мм се носат синхроно тркало со појас и клуч за 3Д печатач, CNC машина, 1 сет

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 1012.80

Синхроното тркало е изработено од алуминиумска легура со висока завршница. Се користи во врска со временските ремени, непречено реализирајте го синхрониот проект за пренос и трансфер. Широко користен во механички менувач, како што се 3Д печатачи, машини за дупчење, машини за мелење, машини за менувачи, CNC струготини, итн. Содржина на пакет : 1 парчиња 20 заби 6.35мм Синхроно тркало; 1 парчиња 60 заби 6,35мм Синхроно тркало; 1 парчиња 200мм појас на ширина од 6мм; Клуч од 1 парчиња. Преносот е точен и стабилен со висока ефикасност, нема лизгање при работа, има функции на тампонирање и амортизација, низок шум, удобно одржување и нема подмачкување. Има голем опсег на пренос на енергија. Може да се користи за пренос на долги растојанија. Прво извадете ја макарата, инсталирајте го ременот на макара, а потоа инсталирајте ја макарата на вратилото за да ја поправите, клучот помагаат да се инсталираат и извадете завртки. Совети : Ве молиме, проверете ги спецификациите за макара и ременот пред да нарачате. Широко се користи во механички пренос, како што се 3Д печатачи, машини за дупчење, машини за мелење, машини за опрема, CNC струг, итн.

За стоката

Слична стока во категоријата

Сет од 4 големини 90 / 14 игли за шиење на топката за шиење Дизајнирано да спречи прескокнати стихови кога р

Лежишта со радијални топка 1 Донесува челичен материјал со лежиште, кој не е лесно да се 'рѓа, висока цврс

Автентицирана и оценета спортска картичка Спортските картички станаа многу популарни во колекционерс�

100% полиестер Повлекување на затворање Само миење на рацете Единствена структура на мрежа, ткаенина за в

25мм метална цевка Кабинетот Дијаметарот на металната цевка се зајакнува до 25мм, што ја прави оваа гарде

Зошто ГОСПОДАРОТ? Причината за болка во градите предизвикана од вежбање главно произлегува од два вида

Тип : YCS6C Полјаци : 1p+npe Номинална струја на празнење во (KA) : 20 Максимална струја на празнење IMAX (KA) : 40 Макси�

2во1 мултифункционална метла, прашина, бришење, чистење, коса, прашина, чистење, прашина, прашина Мека и н�

Електрична четка за чистење на лицето Електрично средство за чистење на лицето Sonic Cleansing Chruse Scrubber Massager Cas

1 、 Производот може да смести 10 ремени заштедете простор за складирање на домаќинства 2 、 Погоден за ре�

Scroll