Ново
Одбор за реле за кадимендиум, модул за отпорност на гребење на модул толерантна изолација на оптокуплер за целосна контрола на микроконтролерот

Одбор за реле за кадимендиум, модул за отпорност на гребење на модул толерантна изолација на оптокуплер за целосна контрола

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 193.60

Индивидуална работа : 2 модул за модули за реле на канали, секое реле може да се вклучи или да се исклучи индивидуално со опто изолиран дигитален влез. Изолација на Opto Coupler : Дизајнот на модулот е толерантен на дефект, дури и ако контролната линија е исклучена, релето нема да дејствува; Со изолација на оптичка спојка, активирањето е посигурно и стабилно. Широка апликација : Оваа табла за модули за реле се користи за PIC AVR 51, поддржува целосна контрола на микроконтролерот, индустриски циклус, контролер на PLC, интелигентна контрола на домот. Максимално оптоварување : Модул за реле со 2 канали доаѓа со реле со висока струја, максималното оптоварување е AC 250 V 10 A и DC 30 V 10 A. Материјал ABS : Користејќи одличен материјал ABS, електронското повторување реле поседува отпорност на влијание, отпорност на гребење, еколошки. Индивидуална работа : 2 модул за модули за реле на канали, секое реле може да се вклучи или да се исклучи индивидуално со опто изолиран дигитален влез. Изолација на Opto Coupler : Дизајнот на модулот е толерантен на дефект, дури и ако контролната линија е исклучена, релето нема да дејствува; Со изолација на оптичка спојка, активирањето е посигурно и стабилно. Широка апликација : Оваа табла за модули за реле се користи за PIC AVR 51, поддржува целосна контрола на микроконтролерот, индустриски циклус, контролер на PLC, интелигентна контрола на домот. Максимално оптоварување : Модул за реле со 2 канали доаѓа со реле со висока струја, максималното оптоварување е AC 250 V 10 A и DC 30 V 10 A. Материјал ABS : Користејќи одличен материјал ABS, електронското повторување реле поседува отпорност на влијание, отпорност на гребење, еколошки. Функција : 1. Индивидуална работа : 2 модул за модули за реле на канали, секое реле може да се вклучи или да се исклучи индивидуално со опто изолиран дигитален влез.2. Изолација на Opto Coupler : Дизајнот на модулот е толерантен на дефект, дури и ако контролната линија е исклучена, релето нема да дејствува; Со изолација на оптичка спојка, активирањето е посигурно и стабилно.3. Широка апликација : Оваа табла за модули за реле се користи за PIC AVR 51, поддржува целосна контрола на микроконтролерот, индустриски циклус, контролер на PLC, интелигентна контрола на домот.4. Максимално оптоварување : Модул за реле со 2 канали доаѓа со реле со висока струја, максималното оптоварување е AC 250 V 10 A и DC 30 V 10 A5. Материјал ABS : Користејќи одличен материјал ABS, електронското повторување реле поседува отпорност на удар, отпорност на гребење, еколошки. Спецификација : Тип на ставка : 2 Модул за реле на каналот : Список на пакети ABS : 5 x 2 модул за реле на канали.

За стоката

Item Type:
2 Channel Relay Module
Material:
ABS
Package List:
5 x 2 Channel Relay Module :

Слична стока во категоријата

Количина : 1 Димензии : 6 "х 6" х 12 "(Л х ш х Х) Лесен, Брановиден Картон Со Еден Ѕид Ги Намалува Трошоците За Ис

Металната Корпа За Подароци За Венчавки може да складира накит, козметика, производи за нега на кожа, кн�

Божиќен Календар За Доаѓање : Божиќното одбројување е возбудливо време за децата Еден начин да ги зголе�

Земја на потекло : Кина Димензии на пакетот на артикалот : 20.573 L x 11.684 W X 9.652 H (CM) Тежина на пакетот на артика

Производ 1 : JBL Pro Sound со оптимизиран двигател за долги екскурзии, одделни твитер и двојни JBL бас радијатор�

Потоа лизгајте го темпераментот преку главата на вашето куче и наредете ги долните ремени помеѓу двете

Зошто ГОСПОДАРОТ? Причината за болка во градите предизвикана од вежбање главно произлегува од два вида

Овој кабел за 3 G / 6 G HDSDI RG179 се одликува со исклучително ниско слабеење во кабел за минијатурен минијатур�

Гумен ѓон Дизајниран од здравствени работници за да издржи дури и најдолги смени додека ги одржува ваши

Секое купување бисел помага да се спасат миленичиња БИСЕЛ гордо ја поддржува Фондацијата За Миленичиња

Пумпа за Гориво за замена НАOP Продавницата за 1996 Година Јамаха Надворешен 115 КС Ц115ТЛРУ, С115ТЛРУ, 115тјру М�

Погоден за сечење тврди метали, тврда пластика и дрво, но и за меки материјали Големина : 6мм, 7мм, 8мм, 9мм, 1

Scroll