Ново
Kenid 4 Четири USB порта A5268 Step Down Down Enower За напојување Модул за конвертор DC 12V 24V 40V до 5V 5A за MP3/MP4 Телефонска опрема за автомобили 1 парчиња

Kenid 4 Четири USB порта A5268 Step Down Down Enower За напојување Модул за конвертор DC 12V 24V 40V до 5V 5A за MP3/MP4 Телефонска

Присуство на стоката: Това е достапна
DEN 402.56

Спецификација : Име : USB чекор-надолу напојување со напојување : A5268 Чип и Copper Dimensions : 37 * 47 * 18mmcurrent : 5 Максимална функција : целата опрема за 5 V, уреди во рамките на 25 w, како што се MP3, MP4, 'T A MP5, CELLEENTEL, TABLET, TABLET, таблет , навигација, рекордер за податоци за патувања со возила и уред со Bluetooth, може да се користи во исто време, исто така да се користи на LED напојувањето. со два USB излез ќе биде нормална работа, обезбедете стандардни 5 V, што се користат за сите видови на електрични апарати за приклучок, обезбедете стандарден напон од 5 V, директно.USB приклучок во USB штекерот, потоа може да се користи. Компатибилен чип A5268 A5268 и е единствениот Безбеден и ефикасен.A5268 Механизам за заштита на чипови, излезниот напон е нула. Неефикасен, синхрони исправувач начин, ефикасноста е дури 94% над. нестабилно, треба да се шири за да се обезбеди безбедноста на вашата вредна електроника. Мора да биде на влез од 9 ~ 40 V може да се користи во автомобилот. Пакуван вклучен : 1x A5268 Модул за конвертор на напојување.

За стоката

Name:
USB Step-down Power Supply
Material:
A5268 chip and copper
Dimensions:
37 * 47 * 18mm
Current:
5 A maximum
Function:
All equipment for 5v, appliances within 25 w, such as MP3, MP4, 't a MP5, cell phone, tablet, navigation,:
Vehicle traveling data recorder, and a bluetooth device, can use at the same time,:
also be used on the LED power supply.:
The power connect between the cathode and anode, input is completed,:
There will be a voltage output.And with two USB output will be normal work, provide standard 5 v,:
Used for all kinds of electrical appliances:
USB socket provide standard 5 v voltage, directly.USB plug in the USB socket, then can be used.:
It's compatible A5268 chip and is the only safe and efficient.:
A5268 chip protection mechanism, the output voltage is zero.:
Efficient, synchronous rectifier way, efficiency is as high as 94% above.:
All copper plate and excellent performance, four USB is all of brass.:
Remind:
Voltage on car is unstable, have to wide input to ensure the safety of your valuable electronics.:
Must be at 9 ~ 40 v wide input can be used in the car.:
Package Included:
1x A5268 Step Down Power Supply Converter Board Module :

Слична стока во категоријата

? Процесот на производство е многу едноставен, може да се заврши за пократко време, и лесно е да се реализ

* Дисипација, повеќе бас Од, тивка и стабилна Одлична дисипација на топлина и Висококвалитетно хидраули�

ГМпрепорачано дел за замена за оригиналната фабричка компонента на вашето ГМ возило...

DG9401012 A Ingniter за рерна за рерна Samsung 1 година гаранција DG9401012 A Ingniter за рерна за рерна Samsung 1 година гаранција.

Тип : YCS6C Полјаци : 1p+npe Номинална струја на празнење во (KA) : 20 Максимална струја на празнење IMAX (KA) : 40 Макси�

Совршено се вклопува само со површинска книга / книга2 15inch Направено од издржлив 3М материјал...

Автентицирана и оценета спортска картичка Спортските картички станаа многу популарни во колекционерс�

должина : 2 инчи Овој производ се тестира пред испорака Ве молиме бидете сигурни дека ќе се купуваат Од Г�

Дополнувања на поделба графит пластична полица има поделба што ги поставува точките од не'рѓосувачки ч�

Дизајн на запечатување : складирањето Храна има посебен механизам за запечатување кој може лесно да се �

5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Солидна состојба на реле модул со пластична покривка 5 PCS 90480 VAC до 332 VDC 25 A SSR25 DAH Со

Диспензерот за чаши со пролет со дихтунзи за ослободување на силикон одговара на стандардните големини

2во1 мултифункционална метла, прашина, бришење, чистење, коса, прашина, чистење, прашина, прашина Мека и н�

25мм метална цевка Кабинетот Дијаметарот на металната цевка се зајакнува до 25мм, што ја прави оваа гарде

Големина : 7 cm x 6 cm x 0,8 cm (2,8 инчи x 2,4 инчи x 0,3 инчи) Класификација : огледало, преклоп, шминка, двојна страна...

Податоците за графиконите со големина се само за ваша референца Белешки : ❤ 2 слоеви над половината (пам�

▲ Поставете закачалки за да помогнете да ги одржувате костумите, пакувањата, блејзерите и склопените п�

Висок квалитет : завртки за ореви од барел изработени од добар квалитет јаглероден челик, тврд и здрав, о

Пакетот Вклучува : ќе добиете 400 парчиња вреќи за складирање мајчино млеко од 7 мл, кои се доволни за да ги

Занает Приврзок : Празни Керамички Орнаменти Закачувајќи го на дрвото, прозорецот, таванот или вратите,

Должина : D8 x 950мм, дијаметар : Тип на грубост Б Површинска грубост : РА 0.2 Број на модел : JZYD8H57 Материјал : Sм�

Полиестер, добра отпорност на брчки и задржување на обликот Увезени Постелнина, полиестерска постава...

100% Други Влакна Увезени Затворање на патент Машинско Перење Хели техника изградба & Водоотпорен, ветроу

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

Овој кабел за 3 G / 6 G HDSDI RG179 се одликува со исклучително ниско слабеење во кабел за минијатурен минијатур�

Scroll